Zlínští volejbalisté zase nestačili na budějovického lídra

12:43aktualizováno  12:43
Sen o triumfu v základní části sezony se zlínským volejbalistům začíná rozplývat. Po porážce 0:3 v hale vedoucích Českých Budějovic ztrácejí na první místo už pět bodů, přitom zbývá sehrát jen poslední tři kola.

Přemysl Obdržálek ze Zlína. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

"Ale ještě se nevzdáváme," upozornil trenér a manažer Fatry EkoSolar Zlín Roman Macek.

Mužstvo se ovšem spíš soustředí na udržení druhého místa. Před třetími Benátkami nad Jizerou má tříbodový náskok, v posledních třech kolech postupně narazí na Příbram, Ostravu a Odolena Vodu. Jejich soupeř má podobný los. Hraje s Budějovicemi, Příbramí a Ostravou.

"Vstoupit do play-off z druhé příčky by bylo příjemné," plánuje Macek.

České Budějovice jsou jediným týmem v soutěži, na který nedokázali zlínští hráči ani jednou vyzrát. Podlehli jim potřetí v sezoně a ke všemu nejvýrazněji.

"Domácí hráli velmi dobře. Klobouk dolů před nimi," ocenil soupeře zlínský kouč. "Utkání jsme měli pod kontrolou," liboval si trenér Českých Budějovic Petr Brom.

Zlín se držel pouze v posledním setu, který ztratil v koncovce. Jinak neměl šanci. "Tento zápas byl náš bodově nejslabší. Ale věřím, že pokud na Budějovice narazíme v play-off, jsme schopni hrát mnohem lépe," podotkl Macek.

V sestavě znovu chyběl zraněný smečař Luboš Kostoláni. Ale už v příštím kole proti Příbrami by měl nastoupit. "Od pondělí bude trénovat naplno," naznačil Macek.

Kouč už zároveň přemýšlí, jak tým prožije přestávku před čtvrtfinále play-off. Volejbalová extraliga totiž po vzoru hokeje zavedla předkolo.

"Hledáme soupeře," potvrdil Macek. "Ale i kdybychom se s nikým nedohodli, žádný problém v tom nevidím. Máme tak široký kádr, že můžeme hrát tréninkové zápasy mezi sebou."

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Tomáš Fořť na tréninku.
Zlínský kapitán Veselý je v trestu, hokejisté si stáhli Fořta

Ve třech extraligových zápasech bude zlínským hokejistům scházet jejich kapitán Ondřej Veselý. Trest dostal za faul kolenem na vítkovického útočníka Rastislava...  celý článek

Zlínský útočník Ondřej Veselý v akci během duelu s Třincem
Pomohlo, že nás podceňovali, myslí si zlínský kapitán Veselý

Před startem sezony jim mnozí přisuzovali místo v extraligové baráži. Zlínští hokejisté se ale v úvodní čtvrtině základní části nepřejícím předpovědím vzepřeli...  celý článek

Zlínský trenér Bohumil Pánik
Odehráli jsme nejlepší utkání v Evropské lize, chválil zlínský trenér

Dočkali se svého historicky prvního gólu v Evropské lize, předčili tým, který loni hrál Ligu mistrů. Po zápase s dánským FC Kodaň litoval trenér fotbalistů...  celý článek