Zlínští Luboš Kostolani (uprostřed) a Martin Klapal blokují v utkání s Ústím.

Zlínští Luboš Kostolani (uprostřed) a Martin Klapal blokují v utkání s Ústím. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Zlínští volejbalisté potřetí porazili silný Liberec

• 0
Zápas začali děsně, v prvním setu získali pouhých 16 bodů. Přesto zlínští volejbalisté i potřetí v sezoně zdolali silný Liberec 3:1. A podruhé přitom uspěli v soupeřově hale.

"Po špatném začátku se to naštěstí obrátilo," vydechl si trenér a manažer Fatry EkoSolar Zlín Roman Macek.

Rozhodujícím faktorem byl servis. Domácím vycházel v prvním setu a polovině druhého. Jenže pak se role dokonale otočily, Zlín svého soupeře drtil nemilosrdným podáním. Získal deset přímých bodů, zatímco Liberec jen čtyři.

"Zlín dobře podával, všechny servisy končily na lajně a těžko se přihrávaly," uznal kapitán Liberce Michal Jeslínek.

"Rozhodoval servis a příjem, proto Zlín vyhrál," dodal trenér Liberce Michal Nekola.

Rozhodující krok ke třem bodů udělali hosté ve druhé sadě. Dlouho v ní ztráceli, dokonce odvrátili dva setboly a pak sami udeřili.

"Ke zlepšenému servisu jsme přidali obranu na síti i v poli, navíc jsme to přenesli do dalších setů," připomněl Macek výsledky zbylých sad. Zlín je vyhrál poměrem 27:25, 25:14 a 25:22.

Díky vítězství se hráči Fatry EkoSolar Zlín v tabulce dotáhli na vedoucí České Budějovice, které ovšem mají víkendový zápas k dobru. "Naopak my máme po dlouhé době volný víkend," pousmál se Macek.