Hokejisté Zlína se radují z gólu

Hokejisté Zlína se radují z gólu | foto: Jan Karásek, MAFRA

Zlínští hokejisté skvěle zvládli bitvu o třetí místo

• 0
Potleskem vestoje děkovali fanoušci zlínským hokejistům za parádní představení, které jim nabídli v souboji s Vítkovicemi. Po výhře 5:1 se tým vrátil na třetí místo v tabulce a chybějí mu pouhé dva body k tomu, aby si definitivně zajistil přímý postup do čtvrtfinále play-off.

„Pevně věřím, že to dotáhneme,“ poznamenal zlínský útočník Ivan Rachůnek.

Domácí rozhodli důležitou bitvu o třetí příčku, která si tempem a atmosférou nic nezadala se zápasy play-off, během sedmi minut druhé třetiny. Dvakrát skóroval Bedřich Köhler a jednou Michal Důras, ze stavu 1:1 to najednou bylo 4:1.

„Rychlé góly nás uklidnily,“ liboval si asistent trenéra PSG Zlín Rostislav Vlach.

Gólostroj začal v čase 22:45 a skončil ve 27:47. Köhler nejprve využil Leškovu zadovku, pak dorazil střelu svého centra. Vzápětí dostal zaplněný stadion do euforie Důras, jenž skóroval v přesilovce. I pro něj to byla druhá trefa v zápase, protože v první části úspěšně zakončil brejk.

„Zničehonic se to zlomilo,“ pousmál se Rachůnek.

Parádní pětiminutovka domácích totiž ostře kontrastovala s tím, co bylo k vidění v první třetině. Hosté v ní výborně forčekovali, byli aktivnější a vytvořili si víc šancí.

„Zbytečně jsme si komplikovali rozehrávku v obranném pásmu,“ upozornil Rachůnek.

„A my jsme měli dostatečný tlak na bránu,“ připomněl trenér Vítkovic Mojmír Trličík. „Jenže ve druhé třetině jsme chybovali v rozehrávce a dostali z toho góly.“

Od stavu 4:1 ale už bylo rozhodnuto, domácí jasné vedení nepustili. Sice promarnili řadu přesilovek, přesto své vedení zvýraznili díky Leškovi.

„Zápas jsme zaslouženě dotáhli k vítězství,“ usmíval se Vlach.

Zlín bude v posledních třech kolech bránit pozici, která zaručuje výhodu domácího prostředí v úvodních zápasech play-off. Zbývají poslední tři kola, páté Budějovice a Pardubice ztrácejí pět bodů.