Kvůli sporu sportovních klubů s podnikatelem se ve Zlíně nebude lyžovat

  9:51aktualizováno  9:51
Obyvatelé Zlína si po delší době během letošní zimy ve městě nezalyžují. Nadcházející sezona je ztracená a otázkou je, jaká bude ta další. Důvodem je spor Sportovních klubů Zlín s podnikatelem Michalem Cepkem.
Lyžařský svah ve Zlíně.

Lyžařský svah ve Zlíně. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Sportovní kluby Zlín (SK Zlín), které ve městě vlastní největší sportoviště, se před koncem loňského roku vyhnuly insolvenci a těšily se na klidné fungování. Místo toho ale musejí opět řešit problém – a zase kvůli lyžařskému svahu nad Zlínem, který chtěly prodat.

Nyní na něm mají takzvanou soudní plombu, takže s ním nemůžou nijak nakládat. Znovu za tím stojí podnikatel Michal Cepek, který měl svah dlouhé roky v nájmu, ale kvůli neplacení dostal výpověď. Jeho vystěhování potvrdil i soud. Firma Sporthouse CZ Corporations, v níž působil, ovšem podala žalobu na určení vlastnického práva a domáhá se toho, aby soud uznal, že svah je její.

Tento krok se promítl do katastru nemovitostí, kde se u svahu objevila „poznámka spornosti“. Tím se zablokoval. „Žaloby jsou zcela nesmyslné. Zřejmě se snaží (Cepek) vytvořit pseudotlak na SK Zlín, aby přistoupily na jeho finanční požadavky. Ty jsou však mimo realitu,“ reagoval právník SK Zlín Radek Židlík.

Firma Sporthouse CZ Corporations chtěla po klubech zhruba 30 milionů korun za investice, které na svahu udělala. V tomto duchu podala už dříve návrh na insolvenci. Podle SK Zlín nyní Cepek sice slevil a požaduje už jen něco přes 10 milionů, nicméně peníze stále chce. „Nic mu ale nedlužíme,“ uvedl Židlík.

Cepek aktuálně ve firmě Sporthouse CZ Corporations oficiálně nepůsobí, nicméně za ni vystupuje a jedná. Jejím jednatelem je teď Pavel Valigura z Karolinky. „Je to naše interní záležitost, důvody k podání žaloby nebudeme prezentovat,“ řekl Valigura.

MF DNES oslovila také Cepka, který se odmítl vyjádřit. Už dříve však řekl, že kluby podle něj poškozují své věřitele. „Důvody výpovědi se nezakládají na pravdě. Sportovní kluby Zlín mají svoji verzi, která jim vyhovuje,“ prohlásil Cepek.

„Nevíme, co můžeme od pana Cepka očekávat. Když neuspěl v insolvenčním řízení, chce vymoci peníze touto cestou. Může si ale být jistý, že to s námi nehne,“ vzkázal ředitel klubů Jaroslav Kotala.

Odejde Cepek do konce září?

Cepek měl se svahem velké plány, chtěl tam vybudovat bobovou dráhu nebo rozhlednu. Teď ho ale má vyklidit. Jeho dluh se za dva roky neplacení vyšplhal na více než 600 tisíc korun. Cepek napsal SK Zlín, že odejde do konce září, což znamená do konce tohoto týdne.

„V pondělí 1. října si přijdeme svah převzít. Pokud to neproběhne, podnikneme právní kroky. Nebudu ale říkat jaké,“ zmínil Kotala. „Pokud se nevystěhuje, nemůžeme nic dělat, nemůžeme na svahu vyměnit zámky jak na dveřích,“ dodal.

Záležet bude i na tom, kdy soud rozhodne o žalobě na určení vlastnictví, což může trvat několik měsíců.

Sportovní kluby, které sdružují kolem pěti tisíc členů, začaly po ukončení sporů kvůli insolvenci prodávat svůj zbytný majetek. Do nabídky daly i lyžařský svah a ozvali se jim zájemci. Prodej se ale hned tak neuskuteční, je totiž pozastavený kvůli Cepkovi. „Může žaloby podávat pořád dokola a vydírat. Soudní systém nefunguje tak, jak bychom si přáli,“ poznamenal Židlík.

Autor:

Nejčtenější

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra měst ovládla vánoční atmosféra, ke které patří i ozdobené vánoční stromy. Jako už tradičně mohou čtenáři...

Kladno s Plekancem v sestavě zdolalo Vsetín, Jihlava uspěla v Prostějově

V utkání proti Slavii míří za pukem budějovický Zdeněk Doležal (vlevo).

První hokejová liga pokračovala 33. kolem. Kladno i s Tomášem Plekancem v sestavě přehrálo Vsetín 6:3, trápící se...

Muž se pokusil zastřelit šéfa své přítelkyně, protože jí dával malý plat

Ilustrační snímek

Až dvacetileté vězení hrozí muži ze Vsetínska, který v opilosti vystřelil na provozovatele restaurace a jen těsně jej...

Po sérii násilných potyček sepsali lidé v Uherském Brodě petici

Ilustrační snímek

Devět případů napadení obyvatel za jeden měsíc vyvolalo velké emoce v Uherském Brodě. Řada kritických reakcí se...

Další z rubriky

Trať do Valašského Meziříčí brzy zrychlí, oprava nádraží ale musí počkat

Vlakové nádraží ve Valašském Meziříčí.

Stát díky úpravám umožní rychlejší jízdu na trati ke státní hranici přes Valašské Meziříčí, k nelibosti místních tam...

„Špuntomat“ prodává pěnu do uší pro klidný pobyt v nemocnici

Špuntomat nabízí hygienické a certifikované špunty do uší.

V nemocnici ve Valašském Meziříčí začal fungovat „špuntomat“, který zájemcům vydává špunty do uší. Pacientům má...

Obnovená městská tržnice ve Vsetíně lidi zaujala, bude pokračovat

Tržnice před městským úřadem ve Vsetíně.

Necelý rok testovali ve Vsetíně městskou tržnici na Svárově. Řadu let ve městě scházela a lidé žádali její obnovení....

Najdete na iDNES.cz