Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlínský kraj obsadil ve třídění odpadů stříbrnou příčku

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zlínskému regionu patří ve třídění odpadů v rámci moravských krajů pomyslná stříbrná příčka. Obyvatelé vytřídili v minulém roce průměrně více než 51 kilogramů papíru, plastu, skla, nápojových kartonů a kovů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Vyplývá to ze statistiky za rok 2010, kterou zveřejnila autorizovaná obalová společnosti EKO-KOM, a. s. Zlínský kraj obsadil v celorepublikovém srovnání na osmé příčce za 14 regionů a polepšil si tak o dvě místa v porovnání s rokem 2009.

"V uplynulém roce na jednoho obyvatele Zlínského kraje připadalo v průměru takřka 16 kilogramů vytříděného papíru, necelých 8 kilogramů plastu, téměř 10 kilogramů skla, 100 gramů nápojového kartonu a 18 kilogramů kovů," popsala Šárka Nováková ze společnosti EKO-KOM, která aktivity, jejichž součástí je i informační kampaň "Třídění je styl", společně se Zlínským krajem realizuje.

Celkové výsledky odpovídají celorepublikovému průměru, nadprůměrně se v kraji třídí sklo a kovy, zlepšit by se obyvatelé kraje mohli zejména v třídění plastu a nápojových kartonů.

Pilotní projekt v Kroměříži

Pětistovka domácností v Kroměříži obdrží zdarma speciální sadu žluté, modré a zelené tašky na třídění. Cílem této aktivity je zejména zvýšení množství, kvality a čistoty vytříděných odpadů.

Akce propagující odpovědné nakládání s odpady v domácnostech proběhne v následujících dnech ještě v dalších moravských a českých městech.Jedná se o oblasti s vysokým potenciálem růstu v rámci příslušných regionů. Pilotní projekt proběhne v předem vytypovaných obytných zónách.

"Věřím, že naše barevné tašky budou občany motivovat k aktivnějšímu přístupu ke třídění odpadů. Často jsme se setkávali s názorem, že lidem doma chybí nádoby na třídění jednotlivých druhů odpadů, i to byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli takovouto aktivitu realizovat," uvedl Marek Hruška, regionální manažer z autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., která ve spolupráci se Zlínským krajem aktivity na podporu třídění odpadů spolufinancuje.

Výsledky soutěže O keramickou popelnici

Prestižní ocenění "O keramickou popelnici" obdržely obce Zlínského kraje, které nejlépe třídí odpad. První místo v kategorii měst obsadily, stejně jako v loňském roce, Kunovice, následované Uherským Ostrohem a Rožnovem pod Radhoštěm.

V kategorii obcí nad 500 obyvatel patří první příčka obci Loučka, druhé místo obsadila obec Střítež nad Bečvou a třetí skončil Bratřejov. Nejlepší mezi malými obcemi do 500 obyvatel jsou Haluzice, druhé místo obhájily Skaštice, třetí příčku obsadila obec Kyselovice.

Součástí spolupráce Zlínského kraje a společnosti EKO-KOM, a. s. je rovněž zahušťování sítě nádob na tříděný odpad, a tím přiblížení kontejnerů občanům.

"Tato skutečnost významně napomáhá nejen růstu množství, ale i zvyšování kvality vytříděných odpadů. Ke konci roku 2010 se na území Zlínského kraje nacházelo více než 11 tisíc barevných kontejnerů. Největší podíl tvořily nádoby na plast a na sklo. Nádob na třídění se v kraji nachází o zhruba 50 procent více, než tomu bylo před pěti lety," upřesnil Hruška.

Jedno průměrné kontejnerové hnízdo již v závěru loňského roku sloužilo pro 161 obyvatel. V roce 2005 to bylo ještě 228 obyvatel.
Nejčtenější

Zlámale, to si zaplatíš. Gólman zlomil tyč a fotbal zachraňovali hasiči

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal v utkání s Mladou Boleslaví.

Při odvážném zákroku to vypadalo, že se zlínský brankář Zdeněk Zlámal zlomil o tyčku, jak drsně do ní narazil. Jenže to...

Pět kol, pět otazníků. Jaké zápletky ještě nabízí fotbalová liga?

Plzeňský útočník Michael Krmenčík lituje spálené šance v utkání proti Mladé...

A jde se do finále! Už jen pět kol zbývá odehrát ve fotbalové lize, za měsíc a dva dny bude jasno o všem důležitém....V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Vsetín hledá brankáře přes úřad práce: se zkušenostmi z KHL za 12,5 tisíce

Pracovní nabídka vsetínského Úřadu práce na pozici hokejového gólmana.

Recese, snaha zaujmout, nebo snad upřímně míněný pokus, jak získat posilu? Hokejový Vsetín hledá nového brankáře pro...

Další z rubriky

Zlínští kandidáti na senátora mají na kampaň od 50 tisíc korun do milionu

Referendum o Vřídelní kolonádě se v Karlových Varech uskutečnilo v lednu spolu...

Před doplňujícími senátními volbami na Zlínsku, které se uskuteční 18. a 19. května, bude většina kandidátů sázet na...

Lihový boss Březina je obžalovaný z uplácení svědků i vyšetřovatele

Radek Březina u zlínského soudu.

Lihový boss Radek Březina ze Zlína-Kostelce, který si odpykává trest 13 roků vězení za velké nelegální kšefty s lihem,...

Holešov jde s dobou, turistům pořizuje dobíjecí stanice pro elektrokola

Dobíjecí stanice elektrokol a mobilních telefonů v Holešově.

Dobíjecí stanici pro elektrokola a mobilní telefony zprovoznili na samém začátku turistické sezony v Holešově. Zájemci...

Ušetřete pár korun.
Ušetřete pár korun.

Víte, kde jsou nejlevnější pleny? My ano.

Najdete na iDNES.cz