Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlínské Svahy čekají změny. Nové koupaliště, ale i placená parkoviště

  10:15aktualizováno  10:15
Téměř třicet tisíc lidí, kteří bydlí na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy, se může těšit na změny ve svém okolí. Během čtyř následujících let tu bude otevřen nový bazén, opraví se chodníky nebo hřiště. V plánu je ale i zpoplatnění lukrativních parkovacích míst.

Stavba koupaliště na Jižních Svazích ve Zlíně. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Se stavbou nového koupaliště za kostelem, kterou iniciovala ještě bývalá koalice, už je město téměř hotovo. Kapacita areálu s parkovištěm bude asi 600 návštěvníků, kteří využijí pětadvacetimetrový bazén i menší bazén s vyhřívanou vodou, terasy, vodní atrakce či minigolf. 

Kolik bude stát vstupné, se zatím neví. "Výši vstupného určí nájemce, který bude znám zřejmě příští týden," podotkl mluvčí radnice Zdeněk Dvořák. Koupaliště vyjde město na 93 milionů, což je víc, než se původně plánovalo.

V plánu je také rekonstrukce čtyřicet let starého hřiště v centrální části Jižních Svahů. "Zatím zkoumáme různé varianty, jasno by mohlo být během několika měsíců," naznačil radní Jiří Viktorin.

Za některá parkovací místa se bude platit

Kam odstavit auto? To je na Jižních Svazích nejpalčivější otázka. Podle nedávného vyjádření náměstkyně Evy Štauderové se město zatím nechystá ke stavění velkých parkovacích domů. "Snažíme se rozšířit stání a tam, kde to jde, udělat kolmá parkovací místa," řekla Štauderová s tím, že půjde o desítky míst. "Zřejmě se nevyhneme částečnému zpoplatnění lukrativních parkovacích míst a zón tak, jak je to všude ve vyspělém světě," nastínil Viktorin.

Přestože město na sídlišti postavilo v posledních letech desítky nových míst na stání, schází tam nejméně 2 500 parkovacích míst. Hlavu si s tím lámalo už i minulé vedení. "Na zlepšení parkování na Jižních Svazích už fyzicky není moc místa, pokud nechceme zabetonovat poslední travnaté plochy," řekl dřívější náměstek zlínské primátorky Miroslav Šenkýř.

Radnice se pokusí získat torzo

Změna se v blízké době nedá očekávat u nikdy nedostavěného nákupního centra, které hyzdí Jižní Svahy už od 80. let. Dalo by se říct, že co rok, to nový záměr. A nikdy nesplněný. Naposledy se mluvilo o tom, že se bude torzo bourat. Jenže se situace opět změnila.

"Torzo i pozemky okolo majitel zastavil rakouskému bankovnímu domu. Protože jimi nedisponuje, možnosti jednání máme omezené," konstatoval mluvčí Dvořák. Radnice má ale o domluvu s majitelem velký zájem.

"Chceme torzo a pozemky získat do svého vlastnictví, abychom tam mohli nechat vybudovat zařízení se službami obyvatelům a na volnočasové aktivity," naznačil Dvořák.

Autor:


Témata: Zlínský kraj

Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

Tipy jsem zlodějům nedával, neumím ani poslat e-mail, hájí se expolicista

Bývalý kriminalista Stanislav Moric u krajského soudu ve Zlíně

Bývalý policista Stanislav Moric čelí u soudu obžalobě z toho, že coby člen kriminálky v Kroměříži dával gangu zlodějů...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Děti kouřily marihuanu, ve škole ji také prodávaly. Problémy řeší i jinde

Budova Základní školy Staré Město.

Uherskohradišťská policie vyšetřuje skupinu dětí, které cestou ze školy ve Starém Městě kouřily marihuanu. Případ...

Najdete na iDNES.cz