TOHLE GÓL NEBUDE. Vítkovický brankář Roman Málek likviduje šanci Bedřicha

TOHLE GÓL NEBUDE. Vítkovický brankář Roman Málek likviduje šanci Bedřicha Köhlera ze Zlína. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Zlínské střelce uhranul gólman Málek. Ve Vítkovicích prohráli

• 0
Dát gól v ostravské ČEZ Aréně se stává pro hokejisty PSG Zlín neřešitelným problémem. Po nedělní porážce 0:3 ve druhém extraligovém kole na něj čekají už 158 minut.

"I když výsledek vypadá jednoznačně, bylo to vyrovnané utkání hrané ve svižném tempu," podotkl asistent hostujícího trenéra Juraj Jurík. "Domácí nás ale vyškolili v produktivitě."

Podobně viděl moravské derby i vítkovický kouč Zdeněk Moták. "Zlín nás předčil na střely (33:25), bohudík ne na góly. Výborně nám zachytal Málek," ocenil výkon domácího brankáře, který si připsal 33 zákroků a 54. čisté konto v extralize.

Málek měl ale také hodně štěstí, což se projevilo hned v úvodní minutě. Zlínští z první akce nastřelili horní tyč, na opačné straně domácí kapitán Jiří Burger napálil ve 33. vteřině puk přesně mimo dosah brankáře Luboše Horčičky. "To nám pomohlo," přisvědčil Burger. "A podobné to bylo i před naším druhým gólem," připomněl.

Zlín nevyužil přečíslení dva na jednoho a necelé tři minuty před druhou přestávkou inkasoval z kontru. Opět se prosadil Burger, který se přiblížil na jeden gól hranici 300. extraligových tref. "Ani jsem nevěděl, že jsem tak blízko. Uvidíme, kdy se dočkám, ale neřeším to," usmíval se Burger.

Když Vítkovičtí přidali ve 48. minutě Michalem Barinkou v přesilovce třetí gól, bylo o vítězi rozhodnuto. "Branky vždycky padly po nějaké naší vážnější šanci, kdy jsme mohli vstřelit gól," posteskl si zlínský útočník Bedřich Köhler.

Jenom bývalý forvard Vítkovic měl na hokejce dvě branky, za stavu 2:0 dokonce puk za záda Málka dotlačil, jenže až po odpískání. "Hráli jsme dobře, ale domácí byli šikovnější v koncovce a zaslouženě vyhráli," uznal Köhler, který je posledním střelcem zlínské branky.

Díky jeho přesnému zásahu z domácího zápasu se Slavií Praha má Zlín na sedmém místě tři body. S průměrem jednoho gólu však pokračuje ve střeleckém trápení z předchozí sezony.