Hokejisté Zlína přemohli oblíbený Litvínov a blíží se ke čtvrtfinále

11:08aktualizováno  11:08
Tahle jistota trvá už více než pět let. Vítěznou sérii v domácích vzájemných zápasech s Litvínovem natáhli extraligoví hokejisté PSG Zlín už na jubilejních deset utkání. Výhra 4:2 je navíc posunula na dohled elitní šestky, na šesté Pardubice ztrácejí už jenom dva body.

Zlínský brankář Libor Kašík. | foto: ČTK

„Pořád platí, že se díváme za sebe,“ řekl asistent kouče Zlína Juraj Jurík.

Stejně jako v předchozím střetnutí v Pardubicích zaznamenal vítězný zásah Holík a stejně jako na východě Čech mu asistoval kapitán Čajánek. Vůdce mistrů pečetil šestou zlínskou výhru v řadě střelou do prázdné klece v pádu při hře soupeře bez brankáře.

„Nepodali jsme špatný výkon, ale domácí byli efektivnější v zakončení, proto zvítězili,“ shrnul hostující kouč Radim Rulík.

„Byli jsme bojovnější, měli jsme větší chuť a zaslouženě jsme zvítězili,“ opáčil Jurík.

Jeho celku vyšel úvod střetnutí, už po čtyřech minutách tečoval Vlachovu přesilovkovou střelu obránce Řezníček.

Domácí pak zastavila v rozletu vyloučení, v závěru první třetiny přežili samostatný nájezd Jánského. Zlínského brankáře Kašíka překonal Jánský až v čase 23:00 střelou od modré. Domácí v té době pykali na trestné lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

Také třetí gól padl v nerovnovážném stavu na kluzišti, zlínští hokejisté se prosadili v oslabení. Kotvan naznačil střelu, puk poslal před prázdnou bránu Holíkovi, který měl snadnou práci. Druhou branku si zlínská „81“ vypracovala sama, samostatnou akci zakončila přesným švihem k protilehlé tyči.

Hübl ještě v osmé početní výhodě hostů zápas zdramatizoval, více ale domácí druhému mužstvu tabulky nepovolili. Zlín zvládl zápas s oblíbeným soupeřem i s jedenácti útočníky.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Fanoušci Zlína na tribuně olomouckého stadionu během utkání Evropské ligy proti...
Kodaň láká víc než Tiraspol. Zlín opět vypraví vlak pro fanoušky

Premiéru fotbalistů Fastavu Zlín v Evropské lize vidělo 4 499 diváků, Andrův stadion v Olomouci byl zaplněný z jedné třetiny. Druhý domácí duel proti Kodani by...  celý článek

Zlínský brankář Libor Kašík zasahuje těsně před dotírajícím protihráčem z...
Zlín smazal manko a má bod. Je jako vítězství, řekl kouč Hamrlík

Málo vídaný kousek pomohl hokejistům Zlína bodovat v domácím souboji s druhou Plzní. Proti rozjetému soupeři skórovali v poslední minutě každé třetiny a díky...  celý článek

Vukadin Vukadinovič ze Zlína (vlevo) se napřahuje ke střele.
Zlín - Jihlava 2:1, účastník Evropské ligy doma válí, otočil v nastavení

Fotbalisté Zlína vyhráli čtvrtý z dosavadních pěti zápasů před vlastními fanoušky. V desátém ligovém kole zahájili pohárový týden obratem – s Jihlavou...  celý článek