Hokejový Zlín vydřel Prezidentský pohár výhrou v prodloužení

12:04aktualizováno  12:04
Na tenhle gól hokejový obránce Patrik Urbanec nikdy nezapomene. V devatenácti letech nejmladší hráč na ledě zajistil Zlínu v prodloužení vítězství 4:3 nad Pardubicemi a tím i Prezidentský pohár pro vítěze základní části.

Českobudějovický Tomáš Mertl (v červeném) bráněný zlínským Patrikem Urbancem se tlačí před gólmana Jakuba Horčičku. | foto: Martin BurešMAFRA

"Je to úspěch, ale o výsledku sezony stejně rozhoduje play-off," podotkl trenér Zlína Rostislav Vlach. "Když vypadneme ve čtvrtfinále, bude hodnocená jako průměrná." Jeho tým si musí na svého soupeře počkat. Vzejde z trojice České Budějovice, Vítkovice, Pardubice. Série na čtyři vítězství začne příští neděli doma.

"Je jedno, kdo to bude. Známe je všechny. Jejich styl ani hráči se moc nezměnili," prohodil zlínský trenér.

"Stávající systém vyhovuje týmu z předkola, který ho projede na tři zápasy, je v tempu a pak se utká s nerozehraným soupeřem," míní zlínský kapitán Petr Čajánek "Na druhou stranu když máte zraněné hráče, mají víc času se vyléčit. Podle mě je to nešťastně nastavený hrací systém. Ale to je jen můj názor."

Zlín ukázal v závěrečném utkání základní sezony dvě tváře. Tu přívětivější v první třetině, kterou vyhrál na střely 21:6 a na góly 3:0.

"Měli jsme dobrý pohyb, díky němuž jsme si vynutili přesilovky, které jsme využili," pochvaloval si po první části centr první zlínské řady Petr Leška. "Věřím, že nás tenhle náskok neuspokojí. Je to dobrá příprava na play-off."

Leškovo přání se však nesplnilo. Hostům stačily dvě minuty a 18 vteřin na to, aby v čase 37:08 Noskem srovnali. "Tohle by se nám stávat nemělo," věděl Leška.

"Před druhou třetinou jsme si řekli, že zjednodušíme hru a budeme se tlačit do brány," prozradil hostující kapitán Radovan Somík recept na úspěch.

Domácí však nakonec výpadek nemusel mrzet. V prodloužení ujel pardubickým obráncům Čajánek a jeho střelu doklepl do sítě Urbanec. Pro zlínského juniora to byla druhá extraligová trefa, první si připsal v utkání se Slavií.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zlínský trenér Bohumil Pánik
Odehráli jsme nejlepší utkání v Evropské lize, chválil zlínský trenér

Dočkali se svého historicky prvního gólu v Evropské lize, předčili tým, který loni hrál Ligu mistrů. Po zápase s dánským FC Kodaň litoval trenér fotbalistů...  celý článek

Zlínský fotbalista Daniel Holzer (ve žlutém) v utkání se Šeriffem Tiraspol.
Na Kodaň jsem se těšil už od losu, říká zlínský Holzer

S Jánem Gregušem se potkal na startu své kariéry v Baníku Ostrava, s Michaelem Lüftnerem váleli v reprezentačním výběru do 21 let, který postoupil na Euro.  celý článek

Tomáš Fořť na tréninku.
Zlínský kapitán Veselý je v trestu, hokejisté si stáhli Fořta

Ve třech extraligových zápasech bude zlínským hokejistům scházet jejich kapitán Ondřej Veselý. Trest dostal za faul kolenem na vítkovického útočníka Rastislava...  celý článek