Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlín plánuje vyrovnaný rozpočet, Hradiště schodek 130 milionů

  9:37aktualizováno  9:37
Kroměříž i Zlín, který si kvůli stavbě Kongresového centra vzal před rokem velký úvěr, počítají ve svém rozpočtu na příští rok s vyrovnanými příjmy a výdaji. Ve Vsetíně a Uherském Hradišti budou naopak hospodařit s deficity.
Někdejší okresní města přistupují k rozpočtům na příští rok různě, Kroměříž a Zlín chtějí vyrovnaný rozpočet, Hradiště a Vsetín počítají s deficitem,. Ilustrační foto

Někdejší okresní města přistupují k rozpočtům na příští rok různě, Kroměříž a Zlín chtějí vyrovnaný rozpočet, Hradiště a Vsetín počítají s deficitem,. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

"Návrh na vyrovnaný rozpočet už prošel radou," uvedl náměstek zlínského primátora Bedřich Landsfeld s tím, že další informace před schválením materiálu nezveřejní. Zastupitelstvo bude o rozpočtu jednat příští úterý.

Opatrní jsou také v Kroměříži, kde plánují rozpočtový přebytek 40 milionů korun. Úspory se budou týkat mezd, vyloučeno není propouštění.

"Kopírujeme situaci, která je v celé republice. Dostali jsme méně peněz na výkon státní správy, takže hledáme úsporná řešení v provozu městského úřadu nebo příspěvkových organizací," uvedla starostka Kroměříže Daniela Hebnarová.

Radnice přesto chce pokračovat v opravách chodníků a dalších veřejných prostor.

Stomilionový schodek chce Vsetín pokrýt částečně i z dotací

Ve Vsetíně si naplánovali stomilionový deficit. Částečně ho chtějí pokrýt dotacemi. "Zhruba polovina peněz by měla přijít z dotací, některé plánované akce se naopak nemusejí uskutečnit," podotkla mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.

Co všechno chtějí ve Vsetíně v příštím roce udělat? Opravou projde dům s pečovatelskou službou, bude pokračovat rekonstrukce sídliště Rokytnice i zateplování škol. Radost z nového rozpočtu mohou mít také místní sportovci.

"Budeme pokračovat v opravách zimního stadionu, sportovní haly a fotbalového stadionu Tyršova, kde počítáme s vybudováním nové tribuny," slibuje starostka Vsetína Iveta Táborská.

Zlepšení mizerného parkování na sídlišti Sychrov, které zdejší obyvatele hodně trápí, se ale nechystá. "Teprve zpracováváme studii," uvedla Stejskalová. "Peníze na výstavbu parkovacích ploch nebo na jiné řešení parkování na Sychrově v návrhu rozpočtu nejsou," dodala.

V Hradišti chtějí opravit jezuitské koleje

V Uherském Hradišti budou rozpočet schvalovat už dnes, město prý chce šetřit. Návrh přesto počítá se schodkem 130 milionů korun.

"Podnikatelé kvůli krizi přinášejí do městské pokladny méně peněz. Proto rozhodně budeme šetřit," poznamenala mluvčí radnice v Uherském Hradišti Petra Zemčíková.

Největší investiční akcí bude oprava jezuitské koleje, která vyjde na 65 milionů korun. Radnice počítá také s opravami chodníků, kina Hvězda a sídlišť. Naopak avizovaná výstavba parkovacího domu u kina Hvězda byla odložena.
Nejčtenější

Zlámale, to si zaplatíš. Gólman zlomil tyč a fotbal zachraňovali hasiči

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal v utkání s Mladou Boleslaví.

Při odvážném zákroku to vypadalo, že se zlínský brankář Zdeněk Zlámal zlomil o tyčku, jak drsně do ní narazil. Jenže to...

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

V novém zlínském Prioru otevřou v létě první obchody včetně bistrotéky

V obchodní pasáži Prioru má vzniknout gastronomický koncept nazvaný Bistrotéka...

První dvě podlaží opravovaného obchodního domu Prior ve Zlíně se otevřou letos v létě. Bude v nich supermarket,...

Kvůli pseudomoru na Zlínsku není důvod k panice, říká šéf veterinářů

Ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád k africkému moru...

Kvůli pseudomoru, který minulý týden napadl slepice malochovatele v Šanově na Zlínsku, by mohly některé země mimo EU...

Boty bývaly doménou žen, ale muži je dohnali, říká Tomáš Baťa III.

Thomas George Baťa

Thomas George Baťa byl dlouhá léta prezidentem firmy Baťa a nyní se stará o rodinné dědictví. Letos v únoru oslavil 70....

Najdete na iDNES.cz