Zlínský obránce Dalibor Řezníček (vlevo) a útočník Karlových Varů Michal...

Zlínský obránce Dalibor Řezníček (vlevo) a útočník Karlových Varů Michal Vachovec. | foto: ČTK

Zlínským hokejistům pomohl k vítězství ve Varech zkrat Dudy

• 0
Desetidenní neplánovaná přestávka výkon extraligových hokejistů Zlína poznamenala. Konfrontaci dvou mužstev ze suterénu extraligové tabulky však výsledkově zvládli a po vítězství 2:1 přenechali poslední místo Karlovým Varům. A kromě svého nedělního soupeře přeskočili také Pardubice.

„Pro nás bylo toto utkání hrozně důležité z pohledu postavení v tabulce a zisku bodů,“ nezastíral druhý kouč Zlína Juraj Jurík.

Jeho celek měl před cestou na západ Čech pouze čtyři body, poslední dva duely navíc musel kvůli závadě na chladicím zařízení svého stadionu nuceně odložit.

„Přijeli jsme do Varů v očekávání, jelikož jsme neměli delší dobu herní praxi, což se v utkání projevilo,“ podotkl Jurík. „V první třetině jsme měli špatný pohyb, ale díky přesilovkám, které nám domácí nabídli, jsme šli do vedení a střetnutí se odvíjelo v náš prospěch.“

Hosté mohli poděkovat kapitánovi domácích Radku Dudovi. V avizované výhodě Zlína neudržel známý hříšník nervy a konfrontaci s Kotvanem zakončil úderem hlavou. Za svůj úlet vyfasoval trest ve hře. Časomíra ukazovala 3 minuty a 42 vteřin a už za devět vteřin potrestal Dudův zkrat ve dvojnásobné přesilovce důrazný Říčka.

„Byl to jeden z klíčových momentů zápasu,“ zlobil se domácí trenér Tomáš Mariška na nedisciplinovanost Dudy.

Druhým zlomem byla Cibákova trefa z 35. minuty, která se ukázala být vítěznou. Karlovarští měli v té době navrch, jenže kromě branky Marosze z trestného střílení nedokázali překonat výborného gólmana Kašíka.

Hrdina loňského extraligového finále našel mistrovskou formu a stejně jako předtím v Chomutově kapituloval v normální hrací době pouze jednou. Zákrok večera vykouzlil v 55. minutě, kdy sebral vyrovnání z hole Sičákovi.

„Ve třetí třetině jsme přestáli několik oslabení a díky výkonu Kašíka v celém zápase bereme důležité tři body,“ oddechl si Jurík.

Zlín zatím boduje výhradně venku, lepší na cizích kluzištích je jen vedoucí Plzeň. O první domácí bodový zisk na novém ledu se pokusí v pátek s Vítkovicemi.