Zlínský útočník Ondřej Veselý dává druhý gól v utkání s Karlovými Vary.

Zlínský útočník Ondřej Veselý dává druhý gól v utkání s Karlovými Vary. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Výhru zlínských hokejistů nad Karlovými Vary zajistily Veselého teče

• 0
Smíšené pocity zažívala trenérská dvojice zlínských hokejistů Rostislav Vlach, Juraj Jurík po pátečním domácím zápase s Karlovými Vary. Přestože jejich tým po dvou venkovních prohrách zvítězil 4:1, přesvědčivý výkon podal až v závěrečné části.

"Hlavně ve druhé třetině jsme měli spoustu štěstí," připustil Jurík. Za to, že v ní domácí udrželi náskok 2:1, děkovali hlavně brankáři Sedláčkovi, který je několikrát výrazně podržel. Paradoxně nejméně práce měl Sedláček při 41 vteřin trvajícím dvojnásobném oslabení. "Naše nevyužitá přesilovka pět na tři byla zlomovým okamžikem," věděl hostující asistent kouče Jaromír Kverka.

Převahu pěti proti třem ovšem promarnil na začátku závěrečného dějství také Zlín, za téměř tři minuty ohrozil soupeřova brankáře jen třikrát. "Na přesilovkách budeme muset zapracovat. Málo v nich střílíme, chybí moment překvapení," uvědomuje si Jurík.

Jednu výhodu domácí přece jen zužitkovali. Faul exzlínského Noska potrestal šikovnou tečí Veselý, který předtím otáčel na 2:1 s návratem vyloučeného Heřmana.

"Přesilovky nám pomohly. Od třetího gólu jsme měli zápas pevně v rukou a byli jsme hokejovější," podotkl Jurík, který se svým kolegou přeházel všechny čtyři útoky. "V předchozích domácích utkáních nám scházela jiskra. Chtěli jsme tím oživit hru."

V první formaci vedle Lešky a Balaštíka hrál Kubiš. Čajánka s Veselým doplnil Okál. Třetí lajna nastoupila ve složení Honejsek, Holík, Čech a ve čtvrté byli Šlahař, Melenovský a Köhler.

"Chvíli to takhle asi bude fungovat," naznačil Jurík. Další střetnutí čeká Zlín už zítra, kdy od 17 hodin hostí oblíbený Litvínov. "Doufám, že jsme tímto vítězstvím fanoušky pozvali na nedělní duel." Výhru nad Vary však sledovalo jen 3 505 diváků.

Témata: PSG Berani Zlín