Výhru zlínských hokejistů nad Karlovými Vary zajistily Veselého teče

11:23aktualizováno  11:23
Smíšené pocity zažívala trenérská dvojice zlínských hokejistů Rostislav Vlach, Juraj Jurík po pátečním domácím zápase s Karlovými Vary. Přestože jejich tým po dvou venkovních prohrách zvítězil 4:1, přesvědčivý výkon podal až v závěrečné části.

Zlínský útočník Ondřej Veselý dává druhý gól v utkání s Karlovými Vary. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

"Hlavně ve druhé třetině jsme měli spoustu štěstí," připustil Jurík. Za to, že v ní domácí udrželi náskok 2:1, děkovali hlavně brankáři Sedláčkovi, který je několikrát výrazně podržel. Paradoxně nejméně práce měl Sedláček při 41 vteřin trvajícím dvojnásobném oslabení. "Naše nevyužitá přesilovka pět na tři byla zlomovým okamžikem," věděl hostující asistent kouče Jaromír Kverka.

Převahu pěti proti třem ovšem promarnil na začátku závěrečného dějství také Zlín, za téměř tři minuty ohrozil soupeřova brankáře jen třikrát. "Na přesilovkách budeme muset zapracovat. Málo v nich střílíme, chybí moment překvapení," uvědomuje si Jurík.

Jednu výhodu domácí přece jen zužitkovali. Faul exzlínského Noska potrestal šikovnou tečí Veselý, který předtím otáčel na 2:1 s návratem vyloučeného Heřmana.

"Přesilovky nám pomohly. Od třetího gólu jsme měli zápas pevně v rukou a byli jsme hokejovější," podotkl Jurík, který se svým kolegou přeházel všechny čtyři útoky. "V předchozích domácích utkáních nám scházela jiskra. Chtěli jsme tím oživit hru."

V první formaci vedle Lešky a Balaštíka hrál Kubiš. Čajánka s Veselým doplnil Okál. Třetí lajna nastoupila ve složení Honejsek, Holík, Čech a ve čtvrté byli Šlahař, Melenovský a Köhler.

"Chvíli to takhle asi bude fungovat," naznačil Jurík. Další střetnutí čeká Zlín už zítra, kdy od 17 hodin hostí oblíbený Litvínov. "Doufám, že jsme tímto vítězstvím fanoušky pozvali na nedělní duel." Výhru nad Vary však sledovalo jen 3 505 diváků.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Petr Hronek
Jihlavě budu pořád vděčný, ale teď je soupeř, říká zlínský Hronek

Na hostování v Jablonci a Příbrami odehrál v nejvyšší fotbalové soutěži dohromady 23 minut, první pořádnou šanci ale dostal až od Jihlavy. Měsíc a půl od...  celý článek

Lukáš Železník v barvách Zlína přihrává.
Zlínští fotbalisté povstali z bídy. Probrali se útočníci

Fotbalisté Zlína nebyli v domácím střetnutí proti Jihlavě lepší. Přesto dokázali vyhrát 2:1, vítězný gól vsítil v 93. minutě z penalty Železník.  celý článek

Martin Juhar ze Zbrojovky Brno (vlevo) a Jan Navrátil ze Slovácka v prvoligovém...
Slovácko je v záchranářské hře. Tragédie, řekl záložník Navrátil

Před zápasem mluvil kapitán fotbalistů Slovácka Veliče Šumulikoski o tom, že psychická výhoda proti poslednímu Brnu by měla být na straně jeho týmu. Když ale...  celý článek