Plzeňský útočník Petr Vampola (vlevo) v souboji se zlínským Bedřichem Köhlerem.

Plzeňský útočník Petr Vampola (vlevo) v souboji se zlínským Bedřichem Köhlerem. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Velký obrat a zlínští hokejisté mají Prezidentský pohár na dosah

• 2
Prokletí plzeňského ledu skončilo a přiblížilo zlínské hokejisty k vítězství v základní části a zisku Prezidentského poháru. Po triumfu 5:4 poskočili na první místo tabulky, a pokud zítra doma porazí Pardubice i v prodloužení, půjdou do play-off z prvního místa.

"Nespekulujeme o tom, jestli skončíme první, druzí nebo třetí. Už máme splněno," připomněl trenér PSG Zlín Rostislav Vlach, že klub je spokojený hlavně s tím, že play-off začne doma.

Hosté uspěli i přesto, že po druhé třetině prohrávali 1:3. Ovšem v polovině závěrečné části předvedli úžasný obrat. Během 4 minut a 56 vteřin postupně skórovali Balaštík, Leška, Honejsek a Čech.

"Sám nevím, co se stalo," culil se útočník Antonín Honejsek, který vstřelil vítězný gól poté, co tvrdou ránu Veselého zachytil rukou.

"To, co se stalo v poslední třetině, je neomluvitelné," kál se útočník Plzně Nicolas Johnson, který skóroval dvakrát.

Zlínský tým vyhrál v Plzni poprvé od září 2009, kdy uspěl po nájezdech 4:3. Vítěznou trefu tehdy zařídil Hamrlík. Na triumf za tři body čekal Zlín dokonce od ledna 2006, kdy zvítězil 4:2.

Dvě třetiny přitom hostům chybělo tempo. Možná za to mohla střevní infekce, která zasáhla kabinu. Už v první třetině odstoupil útočník Petr Holík.

"Vymlouvat se na to nemůžeme, protože jsme nehráli to, co jsme si řekli," uznal obránce Zlína Radim Tesařík. "Chtěli jsme hrát mnohem jednodušeji, což se podařilo až v poslední třetině." Domácím chyběli Straka, Vlasák nebo Pletka. Jejich absenci nahradili obrovským důrazem před brankou. Díky němu vstřelili první dva góly. První padl poté, co Johnson najel do Sedláčka, a Vampola dorážel do odkryté branky. Při druhé Johnson protlačil puk pod betony.

"S takovým důrazem musíme hrát častěji," naznačil Johnson.

Jenže na perfektní výkon Zlína v poslední části to nestačilo. Johnson sice ještě čtrnáct vteřin před závěrečnou sirénou snížil, ovšem na vyrovnání už Plzeň nedosáhla. Prohrála proto popáté v řadě, zatímco Zlín přivezl z výjezdu na jih a západ Čech maximální šestibodovou porci. Když uspěje i zítra, naváže na triumf z ročníku 2004/05, kdy základní část vyhrál poprvé.

Témata: PSG Berani Zlín