Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vsetínské nádraží čeká po desítkách let oprava, začne na podzim

  9:45aktualizováno  9:45
Vsetínské vlakové nádraží, kterým ročně projde přes milion cestujících, se konečně dočká opravy a modernizace. Na vlaky počkají lidé od léta 2012 v nové a prostorné hale opravené budovy, a nastupovat do nich budou z krytého nástupiště.

Vlakové nádraží ve Vsetíně. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Po opravě nádraží volají lidé ve Vsetíně už desítky let, neboť je absolutně nevyhovující. "Budova je zastaralá, lidé mají k dispozici jen malou čekárnu," postěžovala si například si Markéta Vlachová, pětašedesátiletá seniorka ze Vsetína.

Stejný názor má i Jitka Mohylová, přednostka stanice Valašské Meziříčí, pod kterou vsetínské nádraží spadá. "Určitě jsou úpravy potřebné, naši zákazníci si zaslouží lepší podmínky. Celá stanice je prostě nevyhovující," poznamenala Mohylová.

Existuje několik verzí, jak by mohlo nádraží do budoucna vypadat. Teď se ale konečně jednání pohnula. Budova bude mít nový plášť, pro cestující vznikne prostorná vstupní hala, dojde k přesunu pokladen. Nový bude i výstup na nástupiště a krytý perón, změní se také střecha budovy.

Samotné stavební práce začnou letos na podzim, výstavbu ukončí zřejmě v polovině roku 2012. "Předpokládáme, že se úpravy budou dít za provozu nádraží," popsal bývalý místostarosta Vsetína a současný člen zastupitelstva města Jaromír Kudlík, který se modernizací nádraží zabývá.

Vsetín byl dlouhou dobu na okraji zájmu Českých drah. První příslib, že k opravám nádraží dojde, padl v květnu 2010. To, že se konečně jednání pohnula, připisuje Kudlík hlavně tomu, že si České dráhy uvědomily, že právě vsetínským nádražím projde za rok kolem 1,12 milionu cestujících.

Město zvažuje nákup pozemků u nádraží pro parkoviště

Vlakové nádraží se totiž nachází těsně u autobusového, navíc je v centru města. "Myslím si, že nové sčítání sehrálo svou roli. Nikdo by neřekl, že tu projde tolik lidí. Z tohoto pohledu jsme na třicátém místě v republice," uvedl Kudlík.

O opravách budovy vlakového nádraží se místní radnice dohaduje s Českými drahami, které objekt vlastní, několik let. "České dráhy mají zájem na tom, aby nádraží ve Vsetíně získalo novou podobu. Chceme dosáhnout toho, aby komfort pro cestujícího odpovídal době, ve které žijeme," uvedl při své nedávné návštěvě Vsetína Milan Macenauer, náměstek generálního ředitele pro správu majetku Českých drah.

Právě ty celou opravu zaplatí, nyní dokončují projektovou dokumentaci. Město řeší také možný výkup pozemků od Českých drah, které by město potřebovalo na stavbu parkovišť u autobusového nádraží.

"Výkup pozemků souvisí s dlouho plánovaným záměrem radnice na protažení ulice Nádražní směrem na Ohradu a postavením nového mostu přes Bečvu a kruhového objezdu u Hypernovy," vysvětlil Jiří Žůrek z tiskového oddělení vsetínské radnice. Jasné stanovisko ale zatím nepadlo.

Oprava vsetínské nádražní budovy bude znamenat příležitost pro místní podnikatele. České dráhy budou chtít část prostor komerčně využít a pronajmout je.
Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

Zlínský kraj ukázal plán sloučení nemocnic. Žádné rušení, slíbil Čunek

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Zlínský kraj představil podrobnější koncepci řízení nemocnic. Chce je sloučit do jedné. Nejvyšší muž kraje, hejtman...

Obcím klesnou příjmy od státu, starostové se bojí omezení investic

(Ilustrační snímek).

Městům a obcím v posledních letech stále stoupají daňové příjmy, což jim umožňuje více investovat. Teď však může přijít...

Tipy jsem zlodějům nedával, neumím ani poslat e-mail, hájí se expolicista

Bývalý kriminalista Stanislav Moric u krajského soudu ve Zlíně

Bývalý policista Stanislav Moric čelí u soudu obžalobě z toho, že coby člen kriminálky v Kroměříži dával gangu zlodějů...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.cz