Volejbaloví junioři Zlína jsou stříbrní, nestačili na favority z ČZU

15:12aktualizováno  15:12
Nadějný stav 1:1 z úvodních dvou finálových zápasů v hale ČZU Praha si přivezli zlínští volejbaloví junioři. Ovšem tuto výhodu nevyužili a doma dvakrát prohráli. Zklamání u nich přesto nehledejte. Vždyť si na krk pověsili stříbrné medaile.
Fatra EkoSolar Zlín - ilustrační foto.

Fatra EkoSolar Zlín - ilustrační foto. | foto: Fatra EkoSolar Zlín

"Jsme maximálně spokojeni," uvedl trenér juniorského týmu Fatry EkoSolar Zlín Leoš Šrámek. "Pražský tým celou sezonu vyčníval, titul získal zaslouženě."

Zlínský celek přesto věřil, že v domácím prostředí favorita potrápí víc. Prohrál 1:3 a 0:3, ve druhém utkání se jenom jednou přehoupl přes dvacetibodovou hranici. "To je jediné, co mě mrzí. Na kluky sedla deka a zápas odehráli v křeči," vysvětlil Šrámek.

Radost měl ovšem z toho, jak početná kulisa zlínské volejbalové naděje podporovala. Přestože se třetí zápas hrál ve všední den odpoledne, dorazily zhruba tři stovky lidí.

"Překvapilo nás to všechny," přiznal kouč. Do sezony vstupoval Zlín s cílem získat medaili. Díky tomu, že v základní části předstihl Brno, narazil na hlavního favorita až ve finále.

"Naši velkou výhodou bylo, že kluci měli velkou motivaci. Toužili po dobrém výsledku," připomněl Šrámek. "Věřím, že příští rok můžeme vystoupit až na vrchol, protože z věkových důvodů končí jediný hráč."

Že vede výjimečný tým, o tom svědčily i nominace na seniorské extraligové zápasy. Do mužské soutěže zasáhli Adam Bartoš s Vojtěchem Navláčilem, zatímco Jiří Vašíček zůstal na lavičce. "Tito tři mají největší šanci hrát mužskou extraligu," naznačil Šrámek.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zlínský fotbalista Daniel Holzer (ve žlutém) v utkání se Šeriffem Tiraspol.
Na Kodaň jsem se těšil už od losu, říká zlínský Holzer

S Jánem Gregušem se potkal na startu své kariéry v Baníku Ostrava, s Michaelem Lüftnerem váleli v reprezentačním výběru do 21 let, který postoupil na Euro.  celý článek

Zlínský brankář Libor Kašík zasahuje těsně před dotírajícím protihráčem z...
Zlín smazal manko a má bod. Je jako vítězství, řekl kouč Hamrlík

Málo vídaný kousek pomohl hokejistům Zlína bodovat v domácím souboji s druhou Plzní. Proti rozjetému soupeři skórovali v poslední minutě každé třetiny a díky...  celý článek

Zlínský útočník Ondřej Veselý v akci během duelu s Třincem
Pomohlo, že nás podceňovali, myslí si zlínský kapitán Veselý

Před startem sezony jim mnozí přisuzovali místo v extraligové baráži. Zlínští hokejisté se ale v úvodní čtvrtině základní části nepřejícím předpovědím vzepřeli...  celý článek