Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vizovice podpořily festival i podnikání, říká pořadatel Masters of Rock

  12:22aktualizováno  12:22
Možná je to nejlepší letošní zpráva pro fanoušky tvrdé muziky na Zlínsku. Vizovická radnice couvla ze svých požadavků a dohodla se na podmínkách konání s pořadateli jednoho z největších festivalů v kraji - přehlídky Masters of Rock. Vážně hrozilo, že by se akce přesunula jinam.

Festival Masters of Rock zůstane ve Vizovicích. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Zastupitelé ve Vizovicích přijali v pondělí večer novou vyhlášku, podle které organizátor městu zaplatí sto tisíc korun. "Jsem rád, že zastupitelé Vizovic podpořili podnikání ve městě," reagoval Jiří Daron, ředitel festivalu Masters of Rock.

Včerejší jednání vizovického zastupitelstva bylo pro budoucnost festivalu ve městě klíčové. Po volbách totiž nové vedení města oznámilo, že chce od pořadatelské agentury Pragokoncert více peněz. Starosta Roman Persun původně žádal, aby festival, na který jezdí přes 20 tisíc lidí, platil deset procent ze vstupného.

Poslankyně a bývalá starostka Vizovic Alena Hanáková vysvětlila, že festival je pro město přínosem. Čtěte v úterý v MF DNES v příloze pro Zlínský kraj.

.

Pak couvl a na včerejší jednání šla rada města s návrhem, aby agentura zaplatila paušální částku 250 tisíc korun.

Daron už předem oznámil, že dá maximálně sto tisíc. Jinak by se festival přestěhoval jinam a místní podnikatelé by přišli o výdělek. Návštěvníci akce totiž podle pořadatelů v regionu utratí až 40 milionů korun.

"Masters of Rock má pro Vizovice nejen finanční přínos. Město má být bohaté nejen penězi, ale i myšlenkově a svojí kulturou. A pokud o tento festival přijdeme, ztratíme daleko víc než peníze," řekla na zastupitelstvu poslankyně a bývalá starostka Alena Hanáková. Lidé, kteří jednání sledovali, jí zatleskali.

"Paní Hanáková přesně vystihla to, o čem celá tato kauza byla. Jejího názoru si vážím. Ostatní města kulturu podporují, protože přivádí turisty, kteří tady utrácejí peníze. Pro Vizovice je Masters velká reklama a byla by pro město škoda o ni přijít," podotkl Daron.

Starosta: Chtěl jsem peníze pro město

Pro návrh na stanovení částky sto tisíc korun za pořádání festivalu nakonec hlasovalo 13 ze 16 zastupitelů. "Nemám chuť se k tomuto tématu vyjadřovat. Nechtěli jsme peníze pro radnici, ale pro město," prohlásil starosta.

Klíčovou roli sehrály nabídky jiných měst a možná i petice za zachování festivalu ve Vizovicích. Vážně totiž hrozilo, že se festival opravdu přestěhuje o pár kilometrů dál. Hlavním favoritem byly Otrokovice, zájem měl i Holešov a Kroměříž.

Autor:Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

Jihlava - Zlín 1:1, drama o záchranu, v poslední minutě srovnal Ikaunieks

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal čelí jihlavské šanci, v níž se ocitli Martin Nový...

Zlínští fotbalisté byli vteřiny od důležitého vítězství, které by je posunulo blízko k záchraně v první lize. V páteční...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

Vize pro rok 2030: Zlínský kraj bude chytrý, bohatý a atraktivní

Baťův mrakodrap ve Zlíně

Hejtmanství připravuje vizi budoucnosti Zlínského kraje. Řeší veřejnou dopravu, automatizaci ve firmách, problém sucha,...

Kvůli pochybnému hospodaření zlínské nemocnice je obžalovaná někdejší šéfka

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Policie ukončila vyšetřování hospodaření zlínské nemocnice kolem roku 2012. Výsledek potvrdil podezření na zkreslování...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Najdete na iDNES.cz