Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za videoreportáže dává nejméně peněz Zlín, jiná města platí i miliony

  10:23aktualizováno  10:23
Statisíce a někdy až miliony korun ročně platí města ve Zlínském kraji za svoji videoprezentaci. Nejvíce peněz jde z rozpočtů Vsetína a Uherského Hradiště, nejméně naopak platí krajský Zlín. Otrokovice si provozují vlastní televizi.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Například Zlín má uzavřenou spolupráci s TV Pohoda podnikatele Radima Pařízka, jíž loni poslal 266 tisíc korun. Kromě toho pak má i „svoji“ TV Zlín, jejíž provoz stál 152 tisíc.

„Reportáže vznikají na základě požadavků města. U Pohody se vyrábí dvě týdně, u TV Zlín jde o nepravidelné objednávky, zejména když TV Pohoda nemůže danou akci natočit,“ uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Daleko více peněz vynakládá Vsetín, kde zpravodajství pro město zajišťuje regionalnitelevize.cz. Rozpočet to vyjde na skoro 2,1 milionu korun.

„Loni šlo například 165 tisíc korun na videomedailonky o čtyřech osobnostech našeho města, které byly odvysílány v regionální televizi,“ řekl Marek Mikuš z tiskového útvaru radnice.

Spolupráci s televizemi mají i ve Valašském Meziříčí či Uherském Hradišti. Ve výběrovém řízení v Meziříčí vyhrála TV Pohoda a reportáže jsou vysílány ve zpravodajských blocích TV Relax. Cena jedné činí 3200 Kč bez DPH, průměrně jich vznikne deset měsíčně.

Otrokovice vyjde vlastní televize na 900 tisíc korun ročně

Pro Uherské Hradiště zajišťuje prostřednictvím TV Slovácko už od roku 1999 videoobsah firma J. D. Production, kterou aktuálně vlastní podnikatel a senátor Ivo Valenta spolu s podnikatelem Janem Dudkem. Reportáž vyjde na 4840 korun, ročně jich je asi 450 a město za ně za tuto dobu zaplatí nejvýše 1,8 milionu korun bez DPH.

Hradiště tuto investici vnímá i jako zviditelnění slováckého regionu a místních zvyků. „Spolupráci s regionální televizí přikládáme velký význam,“ sdělil uherskohradišťský mluvčí Jan Pášma.

„Hlavní náplní Televize TVS je výroba a vysílání regionálního zpravodajství, ale i tematických pořadů a příloh z měst a obcí etnografického regionu města. Cílem televize je trvalá podpora svébytnosti této specifické oblasti,“ dodal.

S TV Slovácko má smlouvu i krajský úřad, který za reportáže platí zhruba stejnou částku jako Hradiště. Loni takto utratil 1,372 milionu korun, za něž bylo odvysílaných 286 videí.

„Do obsahu nijak nezasahujeme, vybírají si jej autoři z avíz akcí, která vždy v pátek posíláme na nadcházející týden,“ popsala mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

Finance za propagaci města v posledních letech zvyšuje Kroměříž, která se snaží lákat do města stále víc turistů. Před dvěma lety na to měla půl milionu, letos už 850 tisíc korun. Jde o rozpočet na všechny aktivity.

„Videa pořizujeme externě. Kampaně si vymýšlíme sami, jejich zpracování zadáváme externím grafikům, ale provedení konkrétní kampaně je opět na pracovnících radnice,“ řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

Nejdále jsou v Otrokovicích, kde za 900 tisíc korun ročně provozují městskou televizi.

„Vysílá v tříhodinových blocích s tím, že každý pátek je spuštěno aktuální zpravodajství. Dá se naladit na UPC, IPTV, živě na webu MTVO a města, archiv lze nalézt i na YouTube,“ konstatovala Romana Stehlíková z otrokovické radnice.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Zlínský kraj:

Volby do senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se ve Zlínském kraji volí v obvodech 77 - Vsetín a 80 - Zlín. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Slovácko - Slavia 1:3, snadná záležitost a hosté jsou opět v čele ligy

Hráči Slavie se radují z gólu do sítě Slovácka.

Fotbalisté Slavie si hravě poradili se Slováckem a vrátili se po osmém kole na první příčku tabulky nejvyšší soutěže....

Na Zlínsku se toulá medvěd mimo lesy, kvůli houbařům nemá klid

Medvěda zachytila v úterý ráno fotopast opět na vrcholu kopce Skalica u...

Na Valašsku se potuluje mladý medvěd. Postřehli jej už lidé na řadě míst jihovýchodně od Zlína, nejnověji zvíře...Zlín - Ostrava 1:2, ve žhavé bitvě se trefil i Baroš

Zlínský kapitán Petr Jiráček (vpravo) kontroluje míč před Adamem Jánošem z...

Ostravští fotbalisté si po minulé porážce se Spartou spravili chuť. V předehrávce 9. kola první ligy zvítězili ve žhavé...

Nepřátelský závěr na Slovácku. Fauly, výčitky, zranění i nevhodné gesto

Slávista Vladimír Coufal křičí bolestí po zákroku Filipa Kubaly ze Slovácka.

Ostré zákroky, které přinesly zranění. Vulgární nadávky, výčitky i nevhodné gesto. Ligový souboj fotbalistů Slovácka...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Další z rubriky

Pozemky pod krajskými cestami skupují spekulanti, komplikují tím opravy

Práce na opravě silnice od Horní Lhoty do Dolní Lhoty finišují.

Zlínský kraj od majitelů složitě získává pozemky pod silnicemi 2. a 3. třídy. Při snaze o řešení několik desítek let...

Obce ve Zlínském kraji žijí na dluh, bez toho by se nemohly rozvíjet

Ilustrační snímek

Více než polovina obcí ve Zlínském kraji žije na dluh, všechny jej ale zvládají řádně splácet. Důvodem zadlužení jsou...

Valašské Meziříčí řeší před volbami dopravu, zónu Lešná či koupaliště

Náměstí ve Valašském Meziříčí.

Jak zlepšit život ve Valašském Meziříčí? Na otázky MF DNES týkající se vybraných problémů města odpovídají zástupci...

Najdete na iDNES.cz