Za videoreportáže dává nejméně peněz Zlín, jiná města platí i miliony

  10:23aktualizováno  10:23
Statisíce a někdy až miliony korun ročně platí města ve Zlínském kraji za svoji videoprezentaci. Nejvíce peněz jde z rozpočtů Vsetína a Uherského Hradiště, nejméně naopak platí krajský Zlín. Otrokovice si provozují vlastní televizi.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Například Zlín má uzavřenou spolupráci s TV Pohoda podnikatele Radima Pařízka, jíž loni poslal 266 tisíc korun. Kromě toho pak má i „svoji“ TV Zlín, jejíž provoz stál 152 tisíc.

„Reportáže vznikají na základě požadavků města. U Pohody se vyrábí dvě týdně, u TV Zlín jde o nepravidelné objednávky, zejména když TV Pohoda nemůže danou akci natočit,“ uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Daleko více peněz vynakládá Vsetín, kde zpravodajství pro město zajišťuje regionalnitelevize.cz. Rozpočet to vyjde na skoro 2,1 milionu korun.

„Loni šlo například 165 tisíc korun na videomedailonky o čtyřech osobnostech našeho města, které byly odvysílány v regionální televizi,“ řekl Marek Mikuš z tiskového útvaru radnice.

Spolupráci s televizemi mají i ve Valašském Meziříčí či Uherském Hradišti. Ve výběrovém řízení v Meziříčí vyhrála TV Pohoda a reportáže jsou vysílány ve zpravodajských blocích TV Relax. Cena jedné činí 3200 Kč bez DPH, průměrně jich vznikne deset měsíčně.

Otrokovice vyjde vlastní televize na 900 tisíc korun ročně

Pro Uherské Hradiště zajišťuje prostřednictvím TV Slovácko už od roku 1999 videoobsah firma J. D. Production, kterou aktuálně vlastní podnikatel a senátor Ivo Valenta spolu s podnikatelem Janem Dudkem. Reportáž vyjde na 4840 korun, ročně jich je asi 450 a město za ně za tuto dobu zaplatí nejvýše 1,8 milionu korun bez DPH.

Hradiště tuto investici vnímá i jako zviditelnění slováckého regionu a místních zvyků. „Spolupráci s regionální televizí přikládáme velký význam,“ sdělil uherskohradišťský mluvčí Jan Pášma.

„Hlavní náplní Televize TVS je výroba a vysílání regionálního zpravodajství, ale i tematických pořadů a příloh z měst a obcí etnografického regionu města. Cílem televize je trvalá podpora svébytnosti této specifické oblasti,“ dodal.

S TV Slovácko má smlouvu i krajský úřad, který za reportáže platí zhruba stejnou částku jako Hradiště. Loni takto utratil 1,372 milionu korun, za něž bylo odvysílaných 286 videí.

„Do obsahu nijak nezasahujeme, vybírají si jej autoři z avíz akcí, která vždy v pátek posíláme na nadcházející týden,“ popsala mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

Finance za propagaci města v posledních letech zvyšuje Kroměříž, která se snaží lákat do města stále víc turistů. Před dvěma lety na to měla půl milionu, letos už 850 tisíc korun. Jde o rozpočet na všechny aktivity.

„Videa pořizujeme externě. Kampaně si vymýšlíme sami, jejich zpracování zadáváme externím grafikům, ale provedení konkrétní kampaně je opět na pracovnících radnice,“ řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

Nejdále jsou v Otrokovicích, kde za 900 tisíc korun ročně provozují městskou televizi.

„Vysílá v tříhodinových blocích s tím, že každý pátek je spuštěno aktuální zpravodajství. Dá se naladit na UPC, IPTV, živě na webu MTVO a města, archiv lze nalézt i na YouTube,“ konstatovala Romana Stehlíková z otrokovické radnice.

Autor:

Nejčtenější

Obec na Frýdecko-Místecku upozorňuje na medvěda. Šelmu zachytila fotopast

Lidé natočili medvěda ve skiareálu na Trojáku

Upozornění na medvěda vyvěsila dnes na své webové stránky obec Ostravice. Šelmu zachytila fotopast v noci na dnešek v...

Tomáš Březina pomohl rozkrýt lihovou mafii, z vězení vyšel na podmínku

Tomáš Březina u olomouckého soudu.

Městský soud v Brně podmínečně přerušil výkon trestu Tomáše Březiny z kauzy lihové mafie a propustil jej na svobodu. Za...

Slavia - Zlín 3:1, domácí rozhodli ze standardek, dva góly dal Stoch

Slavističtí fotbalisté společně oslavují gól v zápase proti Spartě.

Využili zaváhání Plzně a v polovině základní části ligy vedou tabulku o dva body. Fotbalisté Slavie porazili Zlín na...

Kašík baví internet. Do Komety bych nešel, sežrali by mě, hlásil před lety

NOVÁ MASKA. Zlínský brankář Libor Kašík má na masce vyobrazeného Luďka Čajku a...

Pohotové hlášky patří k hokejovému brankáři Liboru Kašíkovi stejně jako výborné zákroky. Jedna se mu vrátila brzo poté,...

Obchodní dům ve Zlíně otevřel první část, vypadá zase jako za Bati

Obchodní dům je i díky rekonstrukci jednou z dominant Zlína.

Obchodní dům ve Zlíně, který vznikl za baťovské éry, má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Zatím jsou přístupná první dvě...

Další z rubriky

Muž nenastoupil trest za výrobu drog. Když pro něj přišli, vařil pervitin

Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili veškeré pomůcky i prostředky...

Přímo při vaření pervitinu dopadli policisté muže ze Zlínska, který se vyhýbal nástupu do vězení. Za mříže jej přitom...

Kraj se v boji o D49 zastal silničářů. Děti Země mluví o politickém tlaku

Ilustrační snímek

Krajský úřad zamítl odvolání proti drobnějším stavbám, které jsou nutností pro stavbu úseku D49 z Hulína do Fryštáku....

Zlín je evropskou špičkou, říká specialista na signalizaci křižovatek

„Pokud máte naprosto přeplněnou křižovatku, nepomůže, ani kdybyste tam dali...

Společnost Cross Zlín vyváží dopravní technologie do celého světa. Její zakladatel a ředitel Tomáš Juřík pro MF DNES...

Najdete na iDNES.cz