Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Státní zástupkyně nařídila prověřit prodej golfového areálu v Rožnově

  17:58aktualizováno  17:58
Už tři roky trvá spor na rožnovské radnici kvůli prodeji golfového areálu. Případ údajně nevýhodného prodeje, při kterém město mělo přijít o několik milionů, se dostal na stůl i vsetínské policii, ta ho ale už několikrát odložila. Opozice se obává, že případ bude promlčen a viníci uniknou trestu. Proto se na justici obrátila už počtvrté.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Martin Kabát

Podnět k prošetření podezřelého prodeje dal opoziční zastupitel Ivo Jelínek poprvé v roce 2009. "Naše poslední šance je obrátit se na média. Hrozí, že dojde k promlčení," uvedl Jelínek. (více o kauze čtěte zde.)

"Máme o tom informace, budeme se případem zabývat," reagovala Lenka Javorková, mluvčí vsetínské policie.

K prošetření vrátila případ Marie Kodytková, státní zástupkyně z Olomouce, která věc dozoruje. "Při jednání o prodeji golfového areálu nebyla zjišťována obvyklá cena. Dohodnutá kupní cena byla nižší než náklady, které na jeho pořízení město vynaložilo," uvedla Kodytková v písemné reakci na Jelínkovu žádost.

Rožnovská radnice tvrdí, že k žádnému pochybení nedošlo. "Trváme na svém původním stanovisku," upozornil Tomáš Gross, mluvčí rožnovské radnice.

Objevují se nové skutečnosti, o kterých se nemluvilo

Zajímavé je, že po třech letech vyplouvají na povrch skutečnosti, o kterých se dosud nemluvilo. "Neměli jsme posudky a odborný odhad, když jsme o prodeji rozhodovali. Navíc částka byla už dřív zařazená do rozpočtu města, takže se dá předpokládat, že šlo o předem dohodnutý obchod," říká František Šulgan, člen rožnovského zastupitelstva.

Jaroslav Kubín, který v Rožnově starostoval v době prodeje areálu, nařčení kategoricky odmítá. "Nic z toho není pravda. Do výběrového řízení se tehdy přihlásil jediný zájemce Valašský golfový klub," reagoval Kubín. Klub měl už před prodejem areál v pronájmu za sto tisíc korun ročně a investoval do něj peníze. Jako kupující byl proto ideální, navíc měl předkupní právo, které představitelé města zakotvili ve smlouvě.

"Jiný kupec nebyl. Areál by byl neprodejný. Nikdo jiný by ho ani koupit nemohl, golfový klub koupil okolní pozemky," podotkl Kubín.

Celá kauza je obklopená spoustou nevyjasněných skutečností. Opozice tvrdí, že město vložilo do golfového areálu 24 milionů korun, pokud ho pak prodala za necelých 19, připravila město o několik milionů rozdílu. Podle současného místostarosty Václava Mikuška ale radnice vložila do golfu jen 18 milionů. Liší se i různé znalecké posudky.

Podle opozice je celková hodnota areálu vyšší než 43 milionů korun. Poslední znalecký posudek VUT Brno hovoří o 17 milionech. "Oceňoval většinu pozemků jako ornou půdu a travnatý porost, ne jako sportoviště," uvedla Kodytková.

K promlčení kauzy může dojít už v únoru 2012.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Zlínský kraj:

Volby do senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se ve Zlínském kraji volí v obvodech 77 - Vsetín a 80 - Zlín. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Slovácko - Slavia 1:3, snadná záležitost a hosté jsou opět v čele ligy

Hráči Slavie se radují z gólu do sítě Slovácka.

Fotbalisté Slavie si hravě poradili se Slováckem a vrátili se po osmém kole na první příčku tabulky nejvyšší soutěže....

Na Zlínsku se toulá medvěd mimo lesy, kvůli houbařům nemá klid

Medvěda zachytila v úterý ráno fotopast opět na vrcholu kopce Skalica u...

Na Valašsku se potuluje mladý medvěd. Postřehli jej už lidé na řadě míst jihovýchodně od Zlína, nejnověji zvíře...Zlín - Ostrava 1:2, ve žhavé bitvě se trefil i Baroš

Zlínský kapitán Petr Jiráček (vpravo) kontroluje míč před Adamem Jánošem z...

Ostravští fotbalisté si po minulé porážce se Spartou spravili chuť. V předehrávce 9. kola první ligy zvítězili ve žhavé...

Nepřátelský závěr na Slovácku. Fauly, výčitky, zranění i nevhodné gesto

Slávista Vladimír Coufal křičí bolestí po zákroku Filipa Kubaly ze Slovácka.

Ostré zákroky, které přinesly zranění. Vulgární nadávky, výčitky i nevhodné gesto. Ligový souboj fotbalistů Slovácka...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Další z rubriky

Pozemky pod krajskými cestami skupují spekulanti, komplikují tím opravy

Práce na opravě silnice od Horní Lhoty do Dolní Lhoty finišují.

Zlínský kraj od majitelů složitě získává pozemky pod silnicemi 2. a 3. třídy. Při snaze o řešení několik desítek let...

Běháte dobře, nebo ne? Na to odpoví „chytrá“ bota, vyvinuli ji ve Zlíně

S myšlenkou takzvané chytré boty přišel Daniel Majc, podnikatel a aktivní...

Vědci ze zlínské univerzity po téměř dvou letech dokončili prototyp unikátní stélky. Pomocí senzorů dokáže vyhodnotit...

Vsetínské interně chybí lékaři, dočasně se musí zavřít

Pavilon interního oddělení Vsetínské nemocnice.

Internímu oddělení Vsetínské nemocnice chybí lékaři. Až do 8. října je proto omezený provoz příjmové ambulance....

Najdete na iDNES.cz