Mateřská pauza hereček skončila, Slovácké divadlo opět chystá Chicago

  17:10aktualizováno  17:10
Slovácké divadlo v Uherském Hradišti už zná nové tituly pro nadcházející sezonu, která odstartuje na začátku roku. Svým divákům přinese šest představení napříč žánry.

Jednou z inscenací v letošní sezoně Slováckého divadla je Fidlovačka. Na snímku Tereza Novotná a David Macháček. | foto: Marek Malůšek

„Zakládáme si od začátku na tom, aby paleta pro diváky byla co nejširší. Pro nadcházející sezonu bylo jasné, že se v první řadě vrátíme k muzikálu Chicago, jehož zkoušení nám před dvěma lety přerušila těhotenská vlna,“ řekl ředitel divadla Michal Zetel.

Známý americký jazzový muzikál patří mezi nejvýznamnější díla autorské dvojice John Kander a Fred Ebb. V Uherském Hradišti ho v plánovaném programu museli zrušit, protože čtyři herečky otěhotněly a bylo jasné, že představení neodehrají (viz též Slovácké divadlo hledá náhradu za muzikál Chicago, herečky jsou těhotné). Teď se do divadla vrátily. Premiéra bude v červnu 2019.

Dalším titulem, jehož příběh diváci znají, bude Přelet nad kukaččím hnízdem. Režie kultovního příběhu, který proslavil oscarový snímek Miloše Formana, se ujal bývalý ředitel divadla Igor Stránský.

Novou sezonu zahájí absurdní komedie Dva úplně nazí muži francouzského dramatika Sébastiena Thiéryho. Příběh vypráví o úspěšném právníkovi a věrném manželovi, který se jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného. Ani jeden z nich situaci nechápe.

K nastudování klasické komedie ruského dramatika Alexandra Nikolajeviče Ostrovského Les si divadelníci pozvou někdejšího šéfa činohry Slezského divadla v Opavě Romana Groszmanna. Premiéra by se měla odehrát v březnu.

Jeden z nových titulů nazkouší také současný ředitel Zetel.

„Je to moje dávná láska a poměrně náročná hra Kosmické jaro, která by měla být protipólem komedií a hudebních titulů, protože tento text je spíše pro divadelní fajnšmekry,“ vysvětlil Zetel.

Kosmické jaro, jež autor Ladislav Smoček napsal v roce 1969, se zatím hrálo v Česku jen dvakrát a vždy v pražském Činoherním klubu. Slovácké divadlo bude první, kdo představení uvede mimo domovskou scénu.

Zájemci si mohou zajistit už teď levnější vstupenky a jistotu lepšího místa prostřednictvím předplatného. Stojí od 780 do 1680 korun.

Autor:


Nejčtenější

Vysázet 80 procent listnáčů? Vlastníci s návrhem obnovy lesů nesouhlasí

Zdejší listnatý les je plný nádherných vzrostlých dubů letních nebo jírovců s...

Ministerstvo životního prostředí navrhuje pro Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj, aby se v lokalitách zasažených...

Na medvěda na Valašsku chystají klec. Dobré řešení neexistuje, ví odborník

Medvěda zachytila v úterý ráno fotopast opět na vrcholu kopce Skalica u...

Medvěda tuláka, který škodí na valašských samotách, zřejmě čeká odchyt. Stále víc se přibližuje k lidem, ztrácí...Proč nešlo udržet Traorého? Grygera vysvětluje nejen odchod opory

Zlínský sportovní ředitel Zdeněk Grygera (vlevo) a trenér Michal Bílek sledují...

Vnímá, že na tom mohli být po skvělém vstupu do sezony ještě lépe. Páté místo a zisk 20 bodů ve druhé reprezentační...

Kvůli obřímu podvádění s recepty už soud vyslechl přes 600 pacientů

Obžalovaný praktický lékař Vladimír Líčeník (vlevo) a lékárník Luděk Konvička u...

Více než šest stovek pacientů, na jejichž jména byly podle obžaloby po dobu šesti let vystavovány fiktivní recepty, už...

Na připravovanou D49 míří další stížnost, aktivistům vadí drobné stavby

Stavba obchvatu. Ilustrační foto

I když soud v létě povolil přípravu úseku dálnice D49 z Hulína do Fryštáku, termín výstavby se může opět oddálit....

Další z rubriky

Medvěd na Kroměřížsku znovu zaútočil na ovce. Dvě zabil, zničil také včelín

Medvěda zachytila fotopast na vrcholu kopce Skalica u Vysokého Pole.

Medvěd, který se ve Zlínském kraji pohybuje od září, zabil v noci dvě ovce na Trojáku, součásti obce Rajnochovice na...

VIDEO: Chystá se past na medvědího tuláka, návnadou budou jablka a med

Ve valašské obci Oznice připravují klec určenou k odchycení toulavého medvěda.

Do obce Oznice dorazila v úterý večer klec pro odchyt medvěda, který se už několik týdnů toulá po Valašsku, přibližuje...

Filmový festival se zaměří na objevování, připomene i cestovatele Zikmunda

Miroslav Zikmund na představení knihy Století Miroslava Zikmunda ve Zlíně.

Objevování a poznávání bude hlavním tématem nadcházejícího 59. ročníku zlínského filmového festivalu pro děti a mládež,...

Najdete na iDNES.cz