Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Silnici od Hradiště směrem na Veselí čekají kvůli opravám uzavírky

  13:55aktualizováno  13:55
Na silnici 1/55 od Uherského Hradiště až po konec Zlínského kraje směrem na Veselí nad Moravou se budou až do října 2012 dělat výrazné opravy. Některé obce mají být naprosto neprůjezdné, v dalších bude množství uzavírek a objížděk. Opravy se tak dotknou nejen místních obyvatel, ale i lidí, kteří jezdí přes Uherské Hradiště, Kunovice, Ostrožskou Novou Ves a Uherský Ostroh.

Ilustrační snímek. | foto: MAFRA

"Bude to znamenat spoustu objížděk, o kterých v těchto dnech jednáme se starosty," uvedl ředitel zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic České republiky Karel Chudárek. Letošní oprava Huštěnovic by tak byla oproti nyní plánované akci slabým "odvarem".

Opravy na silnici 1/55

Opravy se budou týkat trasy od kostela v Kunovicích k Ostrožské Nové Vsi a poté od Ostrožské Nové Vsi přes celý Uherský Ostroh.

A co víc, kromě zmiňované trasy se bude opravovat i hlavní křižovatka v Uherském Hradišti a navíc Povodí Moravy spustí v Hradišti budování protipodňových zábran u řeky Moravy.

Úplně neprůjezdný má být Uherský Ostroh, částečně neprůjezdná bude Ostrožská Nová Ves a část Kunovic, velké problémy budou čekat řidiče v Hradišti. "Počítáme s tím, že silniční tah 1/55 bude částečně neprůjezdný a víme, že se to našeho města výrazně dotkne. Proto máme zpracovaný velký plán uzavírek a objízdných tras," řekla starostka Uherského Ostrohu Hana Příleská.

Do Ostrohu se téměř nikdo mimo obyvatele města nedostane, velké problémy budou také s tím, aby mohli jezdit do práce lidé, kteří pracují v místních firmách. "Je to složité, ale zajistíme, aby se do práce dostali různými uličkami," slíbila Příleská.

V Ostrožské Nové Vsi se opraví začátek a konec vesnice

V těchto týdnech se navíc rozhoduje ještě o tom, jestli se oprava bude týkat také centra Ostrožské Nové Vsi a odbočky na Ostrožskou Lhotu. S tímto úsekem se totiž zatím nepočítá, a to i přesto, že práce budou jinak probíhat na začátku i konci Ostrožské Nové Vsi.

"Opravu silnice vítáme, protože je v hrozném stavu. Pro nás je ale nepochopitelné a nepřijatelné, že uvnitř naší obce se zatím s opravou nepočítá. Je to postavené na hlavu," stěžuje si místostarosta Ostrožské Nové Vsi Pavel Botek. Obává se, že lidé budou rozzlobení, protože nepochopí, proč se jedna část stejné silnice dělá a druhá ne.

Chudárek je ale roztrpčený stejně a říká, že téměř každý den bombarduje své nadřízené, aby zařadili do oprav i tuto část. "Jinak budeme všichni vypadat před lidmi jako hlupáci," konstatuje a dodává, že možná budou opravovat silnici i v tomto místě. "Není vyloučeno, že se to podaří. Potřebujeme ale získat dalších padesát milionů korun," naznačil Chudárek.

Auta budou jezdit přes okolní obce

A proč centrum Ostrožské Nové Vsi nebylo zatím do oprav zařazeno? V minulosti tato část silnice byla v jiné "kolonce" a nyní se s ní tedy nepočítalo.

Na nárůst aut se budou muset připravit obyvatelé obcí a měst v okolí. Auta zřejmě budou jezdit hlavně na Staré Město, Nedakonice a Moravský Písek, část zřejmě v Kunovicích sjede na Hluk.

"Nedá se nic dělat, opravy jsou potřeba," říká místostarosta Hluku David Hájek. Hluk už například dosáhl toho, že auta nad 3,5 tuny nesmí jezdit směrem na Boršice u Blatnice, kam vede špatná silnice.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Zlínský kraj:

Volby do senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se ve Zlínském kraji volí v obvodech 77 - Vsetín a 80 - Zlín. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Sprejer hledaný policií kandidoval jako dvojka Pirátů, z voleb odstoupil

Sprejer poničil fásady desítek budov ve Zlíně.

Z kandidátky Pirátů pro komunální volby ve Zlíně odstoupil Jakub Stacke, který byl hned za lídrem. Lidé v něm po...

Trenér Vsetína radil vlastnímu brankáři: Nech si dát gól. Svaz trestá

Juraj Jurík, trenér juniorů Vsetína

Disciplinární komise Českého hokeje potrestala Vsetín pokutou 80 tisíc korun a trenéra extraligových juniorů Juraje...Slovácko - Slavia 1:3, snadná záležitost a hosté jsou opět v čele ligy

Hráči Slavie se radují z gólu do sítě Slovácka.

Fotbalisté Slavie si hravě poradili se Slováckem a vrátili se po osmém kole na první příčku tabulky nejvyšší soutěže....

Hokejisté Budějovic přehráli Slavii, Kladno si poradilo se Vsetínem

Momentka z prvoligového duelu hokejistů Českých Budějovic (žlutá) a Slavie

Ve šlágru 3. kola první hokejové ligy porazily České Budějovice pražskou Slavii hladce 5:0, když už po první třetině...

Na Zlínsku se toulá medvěd mimo lesy, kvůli houbařům nemá klid

Medvěda zachytila v úterý ráno fotopast opět na vrcholu kopce Skalica u...

Na Valašsku se potuluje mladý medvěd. Postřehli jej už lidé na řadě míst jihovýchodně od Zlína, nejnověji zvíře...

Další z rubriky

Otrokovice před volbami řeší bezdomovce, dopravu i stárnutí obyvatel

BAŤOVSKÁ ARCHITEKTURA. Společenský dům v Otrokovicích vznikl podle návrhu...

Jak zlepšit život v Otrokovicích? Na otázky MF DNES týkající se vybraných problémů města odpovídají zástupci...

Hradiště před volbami řeší dopravu, úbytek lidí i uvolněný areál nemocnice

Historická kašna na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

Jak zlepšit život v Uherském Hradišti? Na otázky MF DNES týkající se vybraných problémů města odpovídají zástupci...

Za dlužníky musejí v bytových družstvech platit i jejich sousedé

Ilustrační snímek

Ve Zlínském kraji přibývá lidí, kteří dluží za bydlení, ať už městům, nebo v rámci bytových družstev. A aktuálně...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz