Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Silnici od Hradiště směrem na Veselí čekají kvůli opravám uzavírky

  13:55aktualizováno  13:55
Na silnici 1/55 od Uherského Hradiště až po konec Zlínského kraje směrem na Veselí nad Moravou se budou až do října 2012 dělat výrazné opravy. Některé obce mají být naprosto neprůjezdné, v dalších bude množství uzavírek a objížděk. Opravy se tak dotknou nejen místních obyvatel, ale i lidí, kteří jezdí přes Uherské Hradiště, Kunovice, Ostrožskou Novou Ves a Uherský Ostroh.

Ilustrační snímek. | foto: MAFRA

"Bude to znamenat spoustu objížděk, o kterých v těchto dnech jednáme se starosty," uvedl ředitel zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic České republiky Karel Chudárek. Letošní oprava Huštěnovic by tak byla oproti nyní plánované akci slabým "odvarem".

Opravy na silnici 1/55

Opravy se budou týkat trasy od kostela v Kunovicích k Ostrožské Nové Vsi a poté od Ostrožské Nové Vsi přes celý Uherský Ostroh.

A co víc, kromě zmiňované trasy se bude opravovat i hlavní křižovatka v Uherském Hradišti a navíc Povodí Moravy spustí v Hradišti budování protipodňových zábran u řeky Moravy.

Úplně neprůjezdný má být Uherský Ostroh, částečně neprůjezdná bude Ostrožská Nová Ves a část Kunovic, velké problémy budou čekat řidiče v Hradišti. "Počítáme s tím, že silniční tah 1/55 bude částečně neprůjezdný a víme, že se to našeho města výrazně dotkne. Proto máme zpracovaný velký plán uzavírek a objízdných tras," řekla starostka Uherského Ostrohu Hana Příleská.

Do Ostrohu se téměř nikdo mimo obyvatele města nedostane, velké problémy budou také s tím, aby mohli jezdit do práce lidé, kteří pracují v místních firmách. "Je to složité, ale zajistíme, aby se do práce dostali různými uličkami," slíbila Příleská.

V Ostrožské Nové Vsi se opraví začátek a konec vesnice

V těchto týdnech se navíc rozhoduje ještě o tom, jestli se oprava bude týkat také centra Ostrožské Nové Vsi a odbočky na Ostrožskou Lhotu. S tímto úsekem se totiž zatím nepočítá, a to i přesto, že práce budou jinak probíhat na začátku i konci Ostrožské Nové Vsi.

"Opravu silnice vítáme, protože je v hrozném stavu. Pro nás je ale nepochopitelné a nepřijatelné, že uvnitř naší obce se zatím s opravou nepočítá. Je to postavené na hlavu," stěžuje si místostarosta Ostrožské Nové Vsi Pavel Botek. Obává se, že lidé budou rozzlobení, protože nepochopí, proč se jedna část stejné silnice dělá a druhá ne.

Chudárek je ale roztrpčený stejně a říká, že téměř každý den bombarduje své nadřízené, aby zařadili do oprav i tuto část. "Jinak budeme všichni vypadat před lidmi jako hlupáci," konstatuje a dodává, že možná budou opravovat silnici i v tomto místě. "Není vyloučeno, že se to podaří. Potřebujeme ale získat dalších padesát milionů korun," naznačil Chudárek.

Auta budou jezdit přes okolní obce

A proč centrum Ostrožské Nové Vsi nebylo zatím do oprav zařazeno? V minulosti tato část silnice byla v jiné "kolonce" a nyní se s ní tedy nepočítalo.

Na nárůst aut se budou muset připravit obyvatelé obcí a měst v okolí. Auta zřejmě budou jezdit hlavně na Staré Město, Nedakonice a Moravský Písek, část zřejmě v Kunovicích sjede na Hluk.

"Nedá se nic dělat, opravy jsou potřeba," říká místostarosta Hluku David Hájek. Hluk už například dosáhl toho, že auta nad 3,5 tuny nesmí jezdit směrem na Boršice u Blatnice, kam vede špatná silnice.
Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Boty bývaly doménou žen, ale muži je dohnali, říká Tomáš Baťa III.

Thomas George Baťa

Thomas George Baťa byl dlouhá léta prezidentem firmy Baťa a nyní se stará o rodinné dědictví. Letos v únoru oslavil 70....

Chyba při výběru firmy zpozdí rekonstrukci kolonády v Luhačovicích

Kolonáda v Lázních Luhačovice.

Formální chyba zastavila výběrové řízení na rozsáhlou rekonstrukci kolonády v Luhačovicích. Práce, které mají stát přes...

Najdete na iDNES.cz