Zlínská TOP 09 je bez šéfa, Hamrlu vyloučilo ze strany krajské vedení

  14:06aktualizováno  14:06
Do podzimních komunálních voleb nezbývá mnoho času a TOP 09 ve Zlíně řeší nepříjemné spory. Krajské vedení vyloučilo ze strany šéfa zlínské buňky Roberta Hamrlu, ten však odejít odmítá. Starostové a nezávislí v čele s primátorem Miroslavem Adámkem zvažují, že sestaví ve Zlíně vlastní kandidátku.

Robert Hamrla | foto: archiv Robert Hamrly

Když zhruba před půl rokem přebíral zlínské sdružení TOP 09 pod svá křídla bývalý hokejový brankář a podnikatel Robert Hamrla, hodlal stranu v krajském městě dát do pořádku.

Pod jeho vedením ji ovšem někteří členové opustili. Teď to navíc vypadá špatně i se samotným Hamrlou. Krajské vedení se ho chce zbavit, a vyloučilo ho ze strany. Jednoduché to však mít nebude. Hamrla se odmítá vzdát bez boje, odvolal se a případ řeší smírčí výbor strany.

To vše v době, kdy se blíží komunální volby, v nichž má TOP 09 velké ambice. A řeší, zda se opět spojí s hnutím Starostové a nezávislí, nebo půjde tentokrát samostatně. "Všechny důvody mého vyloučení jsou irelevantní," zlobí se Hamrla.

Volební kampaň

Ambiciózní politik, který ještě před pěti roky šéfoval krajské buňce Strany svobodných občanů, na sebe upozornil v kampani před loňskými parlamentními volbami (více zde).

Šéf zlínské organizace TOP09 Robert Hamrla přišel s netradiční kampaní. Vedení

Šéf zlínské organizace TOP09 Robert Hamrla přišel s netradiční kampaní. Vedení strany mu však sebepropagaci zatrhlo.

Tehdy objížděl město s náklaďákem, na němž byl billboard, který vyzýval voliče ke kroužkování. Na načrtnuté kandidátce s křestními jmény bylo zvýrazněné Robert a u něj kroužek. Po zásahu vedení strany musel kampaň zastavit.

"Byl to jeden z důvodů vyloučení, ale ne hlavní," řekl krajský předseda TOP 09 Vlastislav Navrátil.

Víc nechtěl před rozhodnutím smírčího výboru rozebírat. Podle Hamrly mu krajské vedení vyčetlo i to, že v médiích kritizoval zlínské zastupitele za TOP 09, kteří odešli z městské rady. A také to, že nepřímo přispěl k založení konkurenčního hnutí Zlín 21, do nějž právě bývalí "topkaři" přešli.

Nic z toho Hamrla nebere. "Za vším jsou osobní animozity mezi mnou a krajským předsedou. Takové věci se ale mají řešit u piva, a ne prostřednictvím usnesení," myslí si Hamrla.

"Moje pozice v místní organizaci ve Zlíně je silná, její členové stojí za mnou," tvrdí.

Hamrla tuší i zrušení celé buňky

Místopředseda zlínské buňky TOP 09 Milan Baroň, který je momentálně jejím šéfem, spor nechtěl komentovat. "Svůj názor řeknu po verdiktu smírčího výboru," prohlásil Baroň.

Navrátil Hamrlovu argumentaci odmítá a tvrdí, že proti němu osobně nic nemá. "O jeho vyloučení rozhodoval třináctičlenný krajský výbor TOP 09," namítá Navrátil.

Hamrla navíc tvrdí, že pokud by u smírčího výboru uspěl, tak krajské vedení v čele s Navrátilem bude chtít zrušit celou zlínskou buňku, protože se ho hodlá za každou cenu zbavit.

Opírá se přitom o fakt, že krajský výbor prakticky souběžně s Hamrlovým vyloučením oslovil regionální organizaci s dotazem, zda by mohlo být zlínské sdružení rozpuštěno.

Sestaví Starostové ve Zlíně vlastní kandidátku?

Navrátil tuto skutečnost potvrdil. "Zajímaly nás neutěšené vztahy ve Zlíně. Není to tak, že když nebude pan Hamrla vyloučen, tak místní sdružení rozpustíme," tvrdí Navrátil.

Smírčí výbor by mohl rozhodnout do dvou týdnů. Zhruba ve stejné době začne TOP 09 řešit s hnutím Starostové a nezávislí, zda postaví do podzimních komunálních voleb ve Zlíně společnou kandidátku.

Baroň řekl, že jsou ve hře obě možnosti. To potvrdil i zlínský primátor Miroslav Adámek, který bude opět kandidovat za Starosty.

Předseda tohoto hnutí a poslanec Petr Gazdík by preferoval samostatnou kandidátku. "Tak bychom mohli dohromady získat více mandátů v zastupitelstvu," míní Gazdík.

Autor:

Nejčtenější

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra měst ovládla vánoční atmosféra, ke které patří i ozdobené vánoční stromy. Jako už tradičně mohou čtenáři...

Kladno s Plekancem v sestavě zdolalo Vsetín, Jihlava uspěla v Prostějově

V utkání proti Slavii míří za pukem budějovický Zdeněk Doležal (vlevo).

První hokejová liga pokračovala 33. kolem. Kladno i s Tomášem Plekancem v sestavě přehrálo Vsetín 6:3, trápící se...

Muž se pokusil zastřelit šéfa své přítelkyně, protože jí dával malý plat

Ilustrační snímek

Až dvacetileté vězení hrozí muži ze Vsetínska, který v opilosti vystřelil na provozovatele restaurace a jen těsně jej...

Po sérii násilných potyček sepsali lidé v Uherském Brodě petici

Ilustrační snímek

Devět případů napadení obyvatel za jeden měsíc vyvolalo velké emoce v Uherském Brodě. Řada kritických reakcí se...

Další z rubriky

Most u Tlumačova je po půl roce opravený, končí objížďka přes Otrokovice

Ilustrační snímek

Rozsáhlá oprava silničního mostu přes vlakové koleje mezi Otrokovicemi a Tlumačovem je u konce. Od pondělí budou moct...

Zastupitelé Zlína kývli na přípravu obří rekonstrukce zimního stadionu

Plánovaná podoba Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně po rekonstrukci.

Zlínští zastupitelé schválili opravu zastaralého Zimního stadionu Luďka Čajky. Práce za zhruba půl miliardy korun by...

Obnovená městská tržnice ve Vsetíně lidi zaujala, bude pokračovat

Tržnice před městským úřadem ve Vsetíně.

Necelý rok testovali ve Vsetíně městskou tržnici na Svárově. Řadu let ve městě scházela a lidé žádali její obnovení....

Najdete na iDNES.cz