Policisté po třech letech zjistili totožnost oběšence, pomohla podobizna

  15:43aktualizováno  15:43
Kresba pravděpodobné podoby obličeje pomohla kriminalistům zjistit totožnost muže, který se před třemi lety oběsil u Pohořelic na Zlínsku. Po zveřejnění kresby dostali tip, který je přivedl k příbuzným zemřelého.

Pravděpodobná podoba obličeje zemřelého muže. | foto: Policie ČR

Vše začalo koncem srpna 2015, kdy myslivci v Pohořelicích u Napajedel na Zlínsku rozváželi krmení pro zvěř. U jednoho z krmelců našli oběšeného muže.

V následujících týdnech a měsících policisté několikrát prostřednictvím různých médií žádali veřejnost o pomoc při ztotožnění mrtvého.

„Zveřejnili jsme oblečení a předměty, které měl u sebe, komunikovali jsme se starosty blízkých i vzdálenějších obcí, následně jsme kontaktovali okolní státy a porovnávali osoby pohřešované v zahraničí s mužem nalezeným na Zlínsku. Jednotlivé podněty od veřejnosti jsme důkladně prověřovali, avšak s negativním výsledkem,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Po vyčerpání veškerých dostupných možností požádali pracovníky Kriminalistického ústavu v Praze o vypracování kresebné rekonstrukce pravděpodobné podoby mrtvého muže podle nalezených ostatků.

Předpokládanou podobiznu pak kriminalisté opět zveřejnili se žádostí o ztotožnění muže (viz též Policisté tři roky marně zjišťují totožnost oběšence, pomoci má podobizna).

Fotogalerie

„A tentokrát, tři roky od nálezu těla, se jeden z poznatků ukázal jako správná cesta. Na linku 158 zavolala žena, která uvedla, že podle věcí a podobizny by se mohlo jednat o muže z Českých Budějovic, kterého delší dobu nepotkala,“ poznamenala Kozumplíková.

Policisté z oddělení obecné kriminality ve Zlíně při dalším pátracím kolotoči našli díky získaným informacím rodinného příslušníka mrtvého muže, který ho ale několik desítek let neviděl.

„Důkladnou analýzou a získáváním dalších indicií se policistům podařilo zjistit, že mrtvý muž měl syna, který žije v obci u Napajedel a o svém otci neměl žádné zprávy. Po porovnání DNA obou rodinných příslušníků s DNA mrtvého muže se předtucha stala jistotou,“ uvedla policejní mluvčí.

Ukázalo se, že mrtvý muž se v Pohořelicích před více než padesáti lety narodil a pár let žil. Po letech strávených na různých místech republiky zemřel ve své rodné obci. Vzhledem k tomu, že žil podle všeho osaměle, už se asi nikdo nedozví, co jej vedlo k sebevraždě a proč právě tam.

Autor:

Nejčtenější

Obec na Frýdecko-Místecku upozorňuje na medvěda. Šelmu zachytila fotopast

Lidé natočili medvěda ve skiareálu na Trojáku

Upozornění na medvěda vyvěsila dnes na své webové stránky obec Ostravice. Šelmu zachytila fotopast v noci na dnešek v...

Tomáš Březina pomohl rozkrýt lihovou mafii, z vězení vyšel na podmínku

Tomáš Březina u olomouckého soudu.

Městský soud v Brně podmínečně přerušil výkon trestu Tomáše Březiny z kauzy lihové mafie a propustil jej na svobodu. Za...

Slavia - Zlín 3:1, domácí rozhodli ze standardek, dva góly dal Stoch

Slavističtí fotbalisté společně oslavují gól v zápase proti Spartě.

Využili zaváhání Plzně a v polovině základní části ligy vedou tabulku o dva body. Fotbalisté Slavie porazili Zlín na...

Kašík baví internet. Do Komety bych nešel, sežrali by mě, hlásil před lety

NOVÁ MASKA. Zlínský brankář Libor Kašík má na masce vyobrazeného Luďka Čajku a...

Pohotové hlášky patří k hokejovému brankáři Liboru Kašíkovi stejně jako výborné zákroky. Jedna se mu vrátila brzo poté,...

Obchodní dům ve Zlíně otevřel první část, vypadá zase jako za Bati

Obchodní dům je i díky rekonstrukci jednou z dominant Zlína.

Obchodní dům ve Zlíně, který vznikl za baťovské éry, má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Zatím jsou přístupná první dvě...

Další z rubriky

Zlín je evropskou špičkou, říká specialista na signalizaci křižovatek

„Pokud máte naprosto přeplněnou křižovatku, nepomůže, ani kdybyste tam dali...

Společnost Cross Zlín vyváží dopravní technologie do celého světa. Její zakladatel a ředitel Tomáš Juřík pro MF DNES...

Sucho se zhoršuje, vodárny ale o zdražování zatím neuvažují

Ilustrační snímek

Za posledního půl roku spadla ve Zlínském kraji jen polovina obvyklého množství srážek, takže podzemních vod i vody v...

Skládky brzy skončí, plán na spalovnu ve Vsetíně budí emoce

Ilustrační snímek

Města se připravují na zákaz skládkování směsného komunálního odpadu, který začne platit od roku 2024. Nové zařízení k...

Najdete na iDNES.cz