Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rožnov si stěžuje na olomouckou žalobkyni, že nedá pokoj prodeji golfu

  9:16aktualizováno  9:16
Politici z radnice v Rožnově pod Radhoštěm poslali stížnost na státní zástupkyni Marii Kodytkovou. Žalobkyně opakovaně usiluje o trestní stíhání vedení města kvůli kontroverznímu prodeji místního golfového areálu. Kvůli transakci se přou nejen místní politici, boj se rozhořel i mezi samotnými žalobci.
Kauza prodeje rožnovského golfového areálu zaměstnává nejen místní politiky, ale také hádají se také žalobci (Ilustrační snímek).

Kauza prodeje rožnovského golfového areálu zaměstnává nejen místní politiky, ale také hádají se také žalobci (Ilustrační snímek). | foto: Martin Kabát

Vedení rožnovské radnice trvá na tom, že odprodej golfového areálu za necelých 19 milionů korun Valašskému golfovému klubu Rožnov pod Radhoštěm je čistý jako lilie. Argumentuje i čerstvým posudkem, který si nechalo vypracovat.

"Myslím, že potvrdil, že nedošlo k žádnému pochybení. Už se z toho stal folklor, takže jsme chtěli požádat někoho nezávislého, kdo situaci posoudí. Chybu jsme neudělali a chtěli jsme to dát jasně najevo," uvedl Václav Mikušek, místostarosta Rožnova.

"Pořád jsme pokládaní za darebáky, kteří jednali v rozporu se zákonem. Policie žádné pochybení nenašla, přesto se pořád případ vytahuje," dodal Mikušek. Posudek na zadání radnice vypracovali právníci z Přerova, kteří si vzali 2 500 korun za hodinu práce.

Materiálem chce vedení radnice vzít vítr z plachet opozici, která dala podnět k prošetření případu v roce 2009 a která pro změnu tvrdí, že byl areál prodaný pod cenou, bez znaleckého posudku a jedinému zájemci.

Trestný čin to nebyl. Ale byl, přou se žalobci

Na své straně má radnice kromě státní policie, která případ už několikrát odložila, i Okresní státní zastupitelství Vsetín. "Zastáváme názor, že nejde o trestný čin. Dostali jsme z Olomouce pokyn, který jsme považovali za protizákonný. Spis jsme proto vrátili zpátky na olomouckou pobočku ostravského soudu. Míček je tedy na jejich straně," popsal Petr Bareš, státní zástupce ze Vsetína.

Spory se totiž neodehrávají jen na úrovni rožnovské komunální politiky. Kauzu si mezi sebou pinkají státní zastupitelství Vsetín a Olomouc, které má nad případem dozor. Zdejší žalobkyně Marie Kodytková totiž nesouhlasí s postupem Vsetína a tvrdí, že byl při prodeji areálu spáchán trestný čin. Neúspěšně prosazovala trestní stíhání a případ do Vsetína k prověření vrátila už počtvrté s dalšími požadavky.

Jenže teď je to už možná naposled. Vsetín už nezaslal spis jí, ale jejímu nadřízenému. Ten má prověřit, jestli Kodytková postupuje správně.

Ruku v ruce postupovala se státním zastupitelstvím i rožnovská radnice. Ta poslala nadřízeným Kodytkové druhou stížnost. "Celý spis je teď u náměstka. Já jsem své názory řekla jasně. Dál se k tomu nebudu vyjadřovat," reagovala Kodytková, která zřejmě nastoupí na dovolenou. Už dříve řekla, že je přesvědčená, že prodej areálu byl domluvený (čtěte zde).

Není to poprvé, co mají žalobci Bareš a Kodytková naprosto rozdílné názory. Obdobná situace se odehrála v přerovské kauze, kdy Kodytková zastavila stíhání přerovského primátora a senátora Jiřího Lajtocha, obviněného kvůli pochybnému zadávání veřejných zakázek. Nejdřív ovšem odebrala případ ze Vsetína, když státní zástupce Bareš trestní stíhání zastavit odmítl (o zastaveném stíhání Lajtocha a dalších přerovských radních čtěte zde).
Nejčtenější

Zlámale, to si zaplatíš. Gólman zlomil tyč a fotbal zachraňovali hasiči

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal v utkání s Mladou Boleslaví.

Při odvážném zákroku to vypadalo, že se zlínský brankář Zdeněk Zlámal zlomil o tyčku, jak drsně do ní narazil. Jenže to...

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Vsetín hledá brankáře přes úřad práce: se zkušenostmi z KHL za 12,5 tisíce

Pracovní nabídka vsetínského Úřadu práce na pozici hokejového gólmana.

Recese, snaha zaujmout, nebo snad upřímně míněný pokus, jak získat posilu? Hokejový Vsetín hledá nového brankáře pro...

Další z rubriky

VIDEO: Traktory brázdily motokrosovou trať, za volant usedly i tři ženy

Šestý ročník tradiční Traktoriády ve Zděchově na Vsetínsku (21. dubna 2018).

Rozblácenou lesní cestu plnou děr, vodních jezírek s metrem a půl vody, ostré zatáčky i prudký kopec museli o víkendu...

Řeku Moravu byste před 200 lety nepoznali, říká specialista na mokřady

Mokřad u Slováckých strojíren. Na tomto místě se promyšleně obnovily a částečně...

Představují přirozenou zásobárnu vody v krajině, umějí ji v přírodě zadržet a poskytují vhodné podmínky pro život...

V novém zlínském Prioru otevřou v létě první obchody včetně bistrotéky

V obchodní pasáži Prioru má vzniknout gastronomický koncept nazvaný Bistrotéka...

První dvě podlaží opravovaného obchodního domu Prior ve Zlíně se otevřou letos v létě. Bude v nich supermarket,...

Najdete na iDNES.cz