Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řidiči nerespektují uzavírku Huštěnovic, policisté je začali pokutovat

  18:39aktualizováno  18:39
Přestože se o úplné uzavírce Huštěnovic dopředu informovalo a řidiče na objížďku upozorňují šipky, museli policisté přidat na některých silnicích na Uherskohradišťsku zákazové značky. Našlo se totiž několik řidičů, kteří jezdí, kam nesmí, nebo se dokonce snaží projet napříč uzavřenou obcí. Policisté jim začali rozdávat pokuty.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Tomáš BrandaMF DNES

Hlavní problém je, že řidiči nerespektují vyznačené objížďky. "Našlo se nemálo těch, kteří chtěli projet Huštěnovicemi, ale také s nákladními auty projet cestou přes Traplice, a tak si zkrátit cestu. Při zastavení se pak různě vymlouvali," vysvětlil policejní mluvčí Aleš Mergental.

S novými zákazovými značkami, které jasně vymezují řidičům, kam mohou vjet, výmluvy už nebudou možné.

"Porušení zřetelně stanoveného zákazu vjezdu je pak možné pokutovat. Tímto opatřením chceme jednak uchránit Huštěnovice, Sušice, Traplice i Jalubí od dopravy, která v těchto obcích nemá, co dělat, a zároveň udržet co největší bezpečnost na silnicích v této oblasti," vysvětlil vedoucí uherskohradišťských dopravních policistů Robert Rampáček.

Objízdné trasy pro osobní a nákladní auta kvůli uzavírce Huštěnovic.

Objízdné trasy pro osobní a nákladní auta kvůli uzavírce Huštěnovic. Pro nákladní auta platí jednosměrné trasy: Hradiště - Bílovice - Březolupy - Zlín a Zlín - Otrokovice - Napajedla - Bílovice - Hradiště. Objížďka pro osobní auta vede v obou směrech přes Napajedla a Bílovice.

Na některých zákazových značkách přibudou jen dodatkové tabulky, které důrazněji omezí dopravu. V Huštěnovicích tak řidiči uvidí "zákaz vjezdu" s dodatkem "mimo dopravní obsluhy".

Podle Mergentala mají řidiči osobních i nákladních aut několik možností pohodlně odbočit na objízdné trasy a vyhnout se tak Huštěnovicím nebo malým obcím. Když to neudělají s předstihem, musí se otočit a jet zpět.

"Do stanoveného zákazu vjezdu s dodatkem mimo dopravní obsluhy mohou vjet pouze vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby nebo taxi a vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž," doplnil Mergental.

Všichni ostatní, kteří zákaz vjezdu poruší, se dopustí přestupku, za který hrozí pokuta až 2500 korun. Na dodržování zákazů budou dohlížet hlídky hradišťských policistů. Řidič, který jej poruší, dostane pokutu 2 500 korun.

Oprava potrvá dva měsíce, po objízdných trasách se jezdí plynule

Silnice v Huštěnovicích se bude opravovat dva měsíce. Jde o hlavní tah mezi Otrokovicemi a Uherským Hradištěm, po němž denně projelo přes 20 tisíc aut. Teď se přes obec dostanou jenom autobusy, policie, hasiči a záchranka.

"Musíme cestu opravit, chystali jsme to deset let a teď jsme dostali peníze," podotkl šéf zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

Vyznačené objížďky vedou z Uherského Hradiště, přes Bílovice a v jednom směru na Napajedla a Otrokovice, v tom druhém na Březolupy, Březnici a Zlín.

"Provoz na těchto silnicích se začíná pomalu uklidňovat a nikde žádné dopravní komplikace neevidujeme. Dopravu v Uherském Hradišti stále pomáhají řídit policisté," poznamenal Mergental.

Autor:Nejčtenější

Zlámale, to si zaplatíš. Gólman zlomil tyč a fotbal zachraňovali hasiči

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal v utkání s Mladou Boleslaví.

Při odvážném zákroku to vypadalo, že se zlínský brankář Zdeněk Zlámal zlomil o tyčku, jak drsně do ní narazil. Jenže to...

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Pět kol, pět otazníků. Jaké zápletky ještě nabízí fotbalová liga?

Plzeňský útočník Michael Krmenčík lituje spálené šance v utkání proti Mladé...

A jde se do finále! Už jen pět kol zbývá odehrát ve fotbalové lize, za měsíc a dva dny bude jasno o všem důležitém....

Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Další z rubriky

Boty bývaly doménou žen, ale muži je dohnali, říká Tomáš Baťa III.

Thomas George Baťa

Thomas George Baťa byl dlouhá léta prezidentem firmy Baťa a nyní se stará o rodinné dědictví. Letos v únoru oslavil 70....

Zlínští kandidáti na senátora mají na kampaň od 50 tisíc korun do milionu

Referendum o Vřídelní kolonádě se v Karlových Varech uskutečnilo v lednu spolu...

Před doplňujícími senátními volbami na Zlínsku, které se uskuteční 18. a 19. května, bude většina kandidátů sázet na...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Najdete na iDNES.cz