Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řidiči nerespektují uzavírku Huštěnovic, policisté je začali pokutovat

  18:39aktualizováno  18:39
Přestože se o úplné uzavírce Huštěnovic dopředu informovalo a řidiče na objížďku upozorňují šipky, museli policisté přidat na některých silnicích na Uherskohradišťsku zákazové značky. Našlo se totiž několik řidičů, kteří jezdí, kam nesmí, nebo se dokonce snaží projet napříč uzavřenou obcí. Policisté jim začali rozdávat pokuty.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Tomáš BrandaMF DNES

Hlavní problém je, že řidiči nerespektují vyznačené objížďky. "Našlo se nemálo těch, kteří chtěli projet Huštěnovicemi, ale také s nákladními auty projet cestou přes Traplice, a tak si zkrátit cestu. Při zastavení se pak různě vymlouvali," vysvětlil policejní mluvčí Aleš Mergental.

S novými zákazovými značkami, které jasně vymezují řidičům, kam mohou vjet, výmluvy už nebudou možné.

"Porušení zřetelně stanoveného zákazu vjezdu je pak možné pokutovat. Tímto opatřením chceme jednak uchránit Huštěnovice, Sušice, Traplice i Jalubí od dopravy, která v těchto obcích nemá, co dělat, a zároveň udržet co největší bezpečnost na silnicích v této oblasti," vysvětlil vedoucí uherskohradišťských dopravních policistů Robert Rampáček.

Objízdné trasy pro osobní a nákladní auta kvůli uzavírce Huštěnovic.

Objízdné trasy pro osobní a nákladní auta kvůli uzavírce Huštěnovic. Pro nákladní auta platí jednosměrné trasy: Hradiště - Bílovice - Březolupy - Zlín a Zlín - Otrokovice - Napajedla - Bílovice - Hradiště. Objížďka pro osobní auta vede v obou směrech přes Napajedla a Bílovice.

Na některých zákazových značkách přibudou jen dodatkové tabulky, které důrazněji omezí dopravu. V Huštěnovicích tak řidiči uvidí "zákaz vjezdu" s dodatkem "mimo dopravní obsluhy".

Podle Mergentala mají řidiči osobních i nákladních aut několik možností pohodlně odbočit na objízdné trasy a vyhnout se tak Huštěnovicím nebo malým obcím. Když to neudělají s předstihem, musí se otočit a jet zpět.

"Do stanoveného zákazu vjezdu s dodatkem mimo dopravní obsluhy mohou vjet pouze vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby nebo taxi a vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž," doplnil Mergental.

Všichni ostatní, kteří zákaz vjezdu poruší, se dopustí přestupku, za který hrozí pokuta až 2500 korun. Na dodržování zákazů budou dohlížet hlídky hradišťských policistů. Řidič, který jej poruší, dostane pokutu 2 500 korun.

Oprava potrvá dva měsíce, po objízdných trasách se jezdí plynule

Silnice v Huštěnovicích se bude opravovat dva měsíce. Jde o hlavní tah mezi Otrokovicemi a Uherským Hradištěm, po němž denně projelo přes 20 tisíc aut. Teď se přes obec dostanou jenom autobusy, policie, hasiči a záchranka.

"Musíme cestu opravit, chystali jsme to deset let a teď jsme dostali peníze," podotkl šéf zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

Vyznačené objížďky vedou z Uherského Hradiště, přes Bílovice a v jednom směru na Napajedla a Otrokovice, v tom druhém na Březolupy, Březnici a Zlín.

"Provoz na těchto silnicích se začíná pomalu uklidňovat a nikde žádné dopravní komplikace neevidujeme. Dopravu v Uherském Hradišti stále pomáhají řídit policisté," poznamenal Mergental.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Zlínský kraj:

Volby do senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se ve Zlínském kraji volí v obvodech 77 - Vsetín a 80 - Zlín. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Slovácko - Slavia 1:3, snadná záležitost a hosté jsou opět v čele ligy

Hráči Slavie se radují z gólu do sítě Slovácka.

Fotbalisté Slavie si hravě poradili se Slováckem a vrátili se po osmém kole na první příčku tabulky nejvyšší soutěže....

Na Zlínsku se toulá medvěd mimo lesy, kvůli houbařům nemá klid

Medvěda zachytila v úterý ráno fotopast opět na vrcholu kopce Skalica u...

Na Valašsku se potuluje mladý medvěd. Postřehli jej už lidé na řadě míst jihovýchodně od Zlína, nejnověji zvíře...Zlín - Ostrava 1:2, ve žhavé bitvě se trefil i Baroš

Zlínský kapitán Petr Jiráček (vpravo) kontroluje míč před Adamem Jánošem z...

Ostravští fotbalisté si po minulé porážce se Spartou spravili chuť. V předehrávce 9. kola první ligy zvítězili ve žhavé...

Nepřátelský závěr na Slovácku. Fauly, výčitky, zranění i nevhodné gesto

Slávista Vladimír Coufal křičí bolestí po zákroku Filipa Kubaly ze Slovácka.

Ostré zákroky, které přinesly zranění. Vulgární nadávky, výčitky i nevhodné gesto. Ligový souboj fotbalistů Slovácka...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Další z rubriky

Pozemky pod krajskými cestami skupují spekulanti, komplikují tím opravy

Práce na opravě silnice od Horní Lhoty do Dolní Lhoty finišují.

Zlínský kraj od majitelů složitě získává pozemky pod silnicemi 2. a 3. třídy. Při snaze o řešení několik desítek let...

Běháte dobře, nebo ne? Na to odpoví „chytrá“ bota, vyvinuli ji ve Zlíně

S myšlenkou takzvané chytré boty přišel Daniel Majc, podnikatel a aktivní...

Vědci ze zlínské univerzity po téměř dvou letech dokončili prototyp unikátní stélky. Pomocí senzorů dokáže vyhodnotit...

Vsetínské interně chybí lékaři, dočasně se musí zavřít

Pavilon interního oddělení Vsetínské nemocnice.

Internímu oddělení Vsetínské nemocnice chybí lékaři. Až do 8. října je proto omezený provoz příjmové ambulance....

Najdete na iDNES.cz