Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řidiči ignorují zákaz vjezdu do vsi, starosta ji brání kvádry z betonu

  9:17aktualizováno  9:17
Vesnici Huštěnovice na Uherskohradišťsku trápí řidiči, kteří ignorují zákaz vjezdu během oprav hlavní silnice. Místo po uzavřeném průtahu obcí totiž řada motoristů kličkuje vedlejšími uličkami, obtěžují obyvatele hlukem a ničí chodníky. Starosta proto podél cesty nechal rozmístit betonové kvádry, kterými chce řidiče od porušování zákazu odradit.

Starosta Huštěnovic Aleš Richtr při stříkání betonových kvádrů | foto: MF DNES

Vidět starostu, jak chodí po vesnici se sprejem a každou chvilku stříká betonové kvádry, není zrovna obvyklé. A ještě méně je obvyklé, když takových betonových kvádrů leží na chodnících celá řada, a dovézt je nechal sám starosta.

"Už jsem byl zoufalý, nevěděl jsem co dělat, proto tyto kvádry a sprej," vysvětluje starosta Huštěnovic Aleš Richtr. Tedy starosta obce, kde silničáři opravují průjezd obcí a řidiči mezi Zlínem a Uherským Hradištěm by se tímto směrem neměli vůbec vydávat.

Jenže, v tom je ten problém. Auta, včetně nákladních, se často Huštěnovicím nevyhýbají a projíždějí po vedlejších uličkách. Právě proto si starosta půjčil betonové kvádry z místních stavebnin, proto je nechal položit na kraj chodníků a proto je stříká sprejem.

"Větší auta nám totiž najíždějí na chodníky a ničí je. Tak doufám, že kvádry, které jsou navíc nastříkané, snad řidiče odradí od toho, aby chodníky ničili," říká starosta.

Řidičům hrozí pokuty, přesto míjejí zákaz bez povšimnutí

Lidé v Huštěnovicích si mysleli, že si během oprav hlavního silničního tahu odpočinou. Zvláště, když před vesnicí je z obou stran značka se zákazem vjezdu. Výjimku má pouze dopravní obsluha. Řidiči však značkou v poklidu projíždějí. A to přesto, že značka se zákazem není jedna, ale hned několik za sebou.

"Řidiči, kteří tento zákaz porušují, se dopouští přestupku a můžou dostat pokutu až dva tisíce korun," upozorňuje mluvčí policie Aleš Mergental.

Starosta Huštěnovic i další místní lidé ale namítají, že řidiči si z hrozby pokut evidentně nic nedělají. "Musím zavírat okna, protože kolem nás projíždí nejen osobní, ale i nákladní auta," stěžuje si žena, která bydlí v jedné z vedlejších ulic.

Starostovo roztrpčení bylo dokonce takové, že jel na policii a prosil je, jestli by nemohli s celou situací něco dělat. "Tvrdí, že dělají maximum, já si ale myslím, že by mohli dělat víc a být na řidiče přísnější," prohlašuje.

Policie: Denně vozíme z Huštěnovic bločky s mnoha pokutami

"Skutečně děláme maximum," oponuje mu mluvčí Mergental a popisuje, jak hlídky jezdí k Huštěnovicím několikrát denně a některé řidiče pokutují. "Denně odtud vozí hlídky bločky s mnoha pokutami," podotýká mluvčí (o porušování zákazu v Huštěnovicích čtěte také zde).

A co říká tomu, že by hlídky byly u vesnice po celý den? "To nejde, policisté jsou potřební i jinde," odpovídá.

Mezi místními lidmi navíc panují obavy, že oprava hlavního silničního tahu, a tím i jezdění po vedlejších uličkách, potrvá déle než do 15. listopadu, kdy má být silnice podle oficiálního plánu hotová. Je to pravda, nebo není?

"Pravda je, že práce se nám zkomplikovaly kvůli tomu, že podloží pod silnicí bylo příliš měkké a museli jsme ho zpevnit," sdělil Jan Vaculík, vedoucí zlínského provozu firmy PSVS, která silnici opravuje. Stihne tedy termín? "Pracujeme na silnici intenzivně sedm dnů v týdnu a snažíme se harmonogram dodržet. Příští dny rozhodnou."
Nejčtenější

Zlámale, to si zaplatíš. Gólman zlomil tyč a fotbal zachraňovali hasiči

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal v utkání s Mladou Boleslaví.

Při odvážném zákroku to vypadalo, že se zlínský brankář Zdeněk Zlámal zlomil o tyčku, jak drsně do ní narazil. Jenže to...

Pět kol, pět otazníků. Jaké zápletky ještě nabízí fotbalová liga?

Plzeňský útočník Michael Krmenčík lituje spálené šance v utkání proti Mladé...

A jde se do finále! Už jen pět kol zbývá odehrát ve fotbalové lize, za měsíc a dva dny bude jasno o všem důležitém....V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Vsetín hledá brankáře přes úřad práce: se zkušenostmi z KHL za 12,5 tisíce

Pracovní nabídka vsetínského Úřadu práce na pozici hokejového gólmana.

Recese, snaha zaujmout, nebo snad upřímně míněný pokus, jak získat posilu? Hokejový Vsetín hledá nového brankáře pro...

Další z rubriky

O armádní zálohy je zájem, hlásí se právníci i učitelé

Cvičení aktivní zálohy Armády České republiky v areálu České zbrojovky v...

Padesát míst aktivní zálohy zbývá obsadit pěší rotě Krajského vojenského velitelství ve Zlíně. Zájem mají lidé napříč...

Zlínští kandidáti na senátora mají na kampaň od 50 tisíc korun do milionu

Referendum o Vřídelní kolonádě se v Karlových Varech uskutečnilo v lednu spolu...

Před doplňujícími senátními volbami na Zlínsku, které se uskuteční 18. a 19. května, bude většina kandidátů sázet na...

Pes prolezl kanálem až na Slovensko, hasiči jej hadicí vystrkali zpět

Pes po vyproštění nejprve utekl, pak se ale vrátil, aby hasičům poděkoval.

Neobvyklý přeshraniční zásah měli o víkendu hasiči ze Zlínska. U bývalé celnice Červený kameň v Nedašově Lhotě uvázl v...

Najdete na iDNES.cz