Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řekněte, co vás trápí, naléhala starostka Vsetína. Ale lidé ji míjeli

  10:07aktualizováno  10:07
Vsetínská radnice chtěla zjistit přímo v ulicích, co trápí jeho obyvatele. Jenže veřejné setkání s občany před radnicí skončilo nevalně, takřka jedinými posluchači projevů starostky byli její podřízení. Nikdo jiný se o politiky příliš nezajímal.

Starostka Vsetína Iveta Táborská na setkání s občany před radnicí. Lidí ale mnoho nepřišlo. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

V dusném úterním odpoledni stála před vsetínskou radnicí a mluvila o tom, jak by chtěla městu pomoci. Jenže proslovy starostky Ivety Táborské poslouchali maximálně pracovníci radnice. Jinak byl zájem takřka nulový.

"Naše koalice si dala předsevzetí harmonizovat vztahy ve městě. K tomu má sloužit i veřejné setkání s občany. Nejde o formální záležitost, komunikace je důležitá," říkala Táborská bok po boku s místostarostkou Květoslavou Othovou.

Ale o avizovanou otevřenou diskusi s občany o problémech Vsetína, kterou politici slibovali, moc velký zájem nebyl. "Čekali jsme, že to bude lepší. Občanům jsme přitom nabídli velký časový prostor," povzdechla si Táborská.

Mnoho lidí akce, které se účastnilo celé vedení města, nepřilákala. Prostor před vsetínskou radnicí přitom zaplnily už brzy odpoledne stánky věnované různým oblastem života ve městě. U stolků seděli pracovníci radnice, kteří diskutovali s občany.

"Nalejme si čistého vína, dneska se smývá špína"

"Postěžujte si," vyzývala s úsměvem koordinátora akce Marta Samková, pracovnice sociálního odboru. "Zastavte se a pojďte diskutovat o problémech. Pojďte říct, jak jste spokojení s prací městského úřadu," přidával se před radnicí od mikrofonu moderátor Josef Scharf.

Přesto se mezi stánky procházelo jen pár lidí a málokdo se zastavil.

Kolorit setkání dokresloval místní písničkář Dušan Trličík. "Tak nalejme si čistého vína, dneska od rána se smývá špína," prozpěvoval.

Pracovníci jednotlivých odborů sepisovali výtky obyvatel města na papír a sbírali je do papírových krabic. Stížnosti se týkaly modernizace lázní, lidé požadovali zlepšení bydlení pro seniory, vyšší informovanost o sociálních službách, nebo nového náměstí Svobody.

"Jsem strašně rád, když lidé poukazují na problémy. Moc bych si přál, aby byla mezi radnicí a lidmi důvěra," poznamenal místostarosta města Stanislav Pavelec.

Z připomínek, které pracovníci úřadu posbírali, vyberou 30 podnětů. Budou vyvěšené na webu města do poloviny června a lidé pro ně budou mít možnost hlasovat. Na základě hlasování se vybere deset problémů. Těmi se bude radnice cíleně zabývat.
Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Děti kouřily marihuanu, ve škole ji také prodávaly. Problémy řeší i jinde

Budova Základní školy Staré Město.

Uherskohradišťská policie vyšetřuje skupinu dětí, které cestou ze školy ve Starém Městě kouřily marihuanu. Případ...

Chyba při výběru firmy zpozdí rekonstrukci kolonády v Luhačovicích

Kolonáda v Lázních Luhačovice.

Formální chyba zastavila výběrové řízení na rozsáhlou rekonstrukci kolonády v Luhačovicích. Práce, které mají stát přes...

Najdete na iDNES.cz