Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řekněte, co vás trápí, naléhala starostka Vsetína. Ale lidé ji míjeli

  10:07aktualizováno  10:07
Vsetínská radnice chtěla zjistit přímo v ulicích, co trápí jeho obyvatele. Jenže veřejné setkání s občany před radnicí skončilo nevalně, takřka jedinými posluchači projevů starostky byli její podřízení. Nikdo jiný se o politiky příliš nezajímal.

Starostka Vsetína Iveta Táborská na setkání s občany před radnicí. Lidí ale mnoho nepřišlo. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

V dusném úterním odpoledni stála před vsetínskou radnicí a mluvila o tom, jak by chtěla městu pomoci. Jenže proslovy starostky Ivety Táborské poslouchali maximálně pracovníci radnice. Jinak byl zájem takřka nulový.

"Naše koalice si dala předsevzetí harmonizovat vztahy ve městě. K tomu má sloužit i veřejné setkání s občany. Nejde o formální záležitost, komunikace je důležitá," říkala Táborská bok po boku s místostarostkou Květoslavou Othovou.

Ale o avizovanou otevřenou diskusi s občany o problémech Vsetína, kterou politici slibovali, moc velký zájem nebyl. "Čekali jsme, že to bude lepší. Občanům jsme přitom nabídli velký časový prostor," povzdechla si Táborská.

Mnoho lidí akce, které se účastnilo celé vedení města, nepřilákala. Prostor před vsetínskou radnicí přitom zaplnily už brzy odpoledne stánky věnované různým oblastem života ve městě. U stolků seděli pracovníci radnice, kteří diskutovali s občany.

"Nalejme si čistého vína, dneska se smývá špína"

"Postěžujte si," vyzývala s úsměvem koordinátora akce Marta Samková, pracovnice sociálního odboru. "Zastavte se a pojďte diskutovat o problémech. Pojďte říct, jak jste spokojení s prací městského úřadu," přidával se před radnicí od mikrofonu moderátor Josef Scharf.

Přesto se mezi stánky procházelo jen pár lidí a málokdo se zastavil.

Kolorit setkání dokresloval místní písničkář Dušan Trličík. "Tak nalejme si čistého vína, dneska od rána se smývá špína," prozpěvoval.

Pracovníci jednotlivých odborů sepisovali výtky obyvatel města na papír a sbírali je do papírových krabic. Stížnosti se týkaly modernizace lázní, lidé požadovali zlepšení bydlení pro seniory, vyšší informovanost o sociálních službách, nebo nového náměstí Svobody.

"Jsem strašně rád, když lidé poukazují na problémy. Moc bych si přál, aby byla mezi radnicí a lidmi důvěra," poznamenal místostarosta města Stanislav Pavelec.

Z připomínek, které pracovníci úřadu posbírali, vyberou 30 podnětů. Budou vyvěšené na webu města do poloviny června a lidé pro ně budou mít možnost hlasovat. Na základě hlasování se vybere deset problémů. Těmi se bude radnice cíleně zabývat.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Zlínský kraj:

Volby do senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se ve Zlínském kraji volí v obvodech 77 - Vsetín a 80 - Zlín. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Slovácko - Slavia 1:3, snadná záležitost a hosté jsou opět v čele ligy

Hráči Slavie se radují z gólu do sítě Slovácka.

Fotbalisté Slavie si hravě poradili se Slováckem a vrátili se po osmém kole na první příčku tabulky nejvyšší soutěže....

Na Zlínsku se toulá medvěd mimo lesy, kvůli houbařům nemá klid

Medvěda zachytila v úterý ráno fotopast opět na vrcholu kopce Skalica u...

Na Valašsku se potuluje mladý medvěd. Postřehli jej už lidé na řadě míst jihovýchodně od Zlína, nejnověji zvíře...Zlín - Ostrava 1:2, ve žhavé bitvě se trefil i Baroš

Zlínský kapitán Petr Jiráček (vpravo) kontroluje míč před Adamem Jánošem z...

Ostravští fotbalisté si po minulé porážce se Spartou spravili chuť. V předehrávce 9. kola první ligy zvítězili ve žhavé...

Nepřátelský závěr na Slovácku. Fauly, výčitky, zranění i nevhodné gesto

Slávista Vladimír Coufal křičí bolestí po zákroku Filipa Kubaly ze Slovácka.

Ostré zákroky, které přinesly zranění. Vulgární nadávky, výčitky i nevhodné gesto. Ligový souboj fotbalistů Slovácka...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Další z rubriky

Pozemky pod krajskými cestami skupují spekulanti, komplikují tím opravy

Práce na opravě silnice od Horní Lhoty do Dolní Lhoty finišují.

Zlínský kraj od majitelů složitě získává pozemky pod silnicemi 2. a 3. třídy. Při snaze o řešení několik desítek let...

Hned po volbách by se měla řešit situace s vodou, říká lídr ČSSD

Jedničkou zlínské kandidátky ČSSD je Michael Javora, veterinární lékař a...

MF DNES a iDNES.cz přinášejí před komunálními volbami rozhovory se zlínskými lídry. Další respondentem je Michael...

Jinde motýlů ubývá, Valašsko se stává jejich rájem. Pomáhá péče o louky

Soumračník čárkovaný.

Kdo by chtěl vyrazit pozorovat či fotit motýly, málokde najde vhodnější prostředí než na valašských loukách v podhůří...

Najdete na iDNES.cz