Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Staré Město po letech zaplní část průmyslové zóny, ale bojí se kamionů

  10:53aktualizováno  10:53
Na kraji Starého Města u Uherského Hradiště vznikne průmyslová zóna CTPark, díky níž místní lidé získají desítky až stovky nových pracovních míst a radnice nezanedbatelné daňové příjmy. Zároveň však hrozí růst kamionové dopravy ve městě.
Ilustrační snímek.

Ilustrační snímek. | foto: DHL, Lego

Developerská společnost CTP, která už po celé republice provozuje 36 areálů CTPark, ve Starém Městě postupně vybuduje tři haly o celkové ploše téměř 60 tisíc metrů čtverečních. První hala má vyrůst už letos na podzim.

„Bude zde sídlit firma zabývající se logistikou. Nemůžeme ale zatím bohužel zveřejnit, o kterou firmu jde,“ poznamenal regionální ředitel CTP David Chládek.

„Předpokladem je vznik 150 až 200 pracovních míst,“ doplnil.

CTPark zaplní část průmyslové zóny na kraji Starého Města směrem na Otrokovice těsně u obchvatu města, kterou radnice zasíťovala už na přelomu století.

AVX tam tehdy počítalo s velkým výrobním areálem. Když z plánů sešlo, snažila se pozemky v době boomu dotací na využívání sluneční energie získat firma provozující solární elektrárny.

„Rada města to tehdy odmítla a udělala dobře. Jsou to cenné pozemky, které by desítky let nešly využívat,“ poznamenal starosta města Josef Bazala.

„Jsme rádi, že teď konečně plocha získá využití,“ doplnil.

Společnost CTP pozemky získala v závěru loňského roku. „Pro další dvě plánované haly hledáme nájemce,“ upřesnil ředitel Chládek.

Radnice by si přála spíš výrobní haly

Příchod první společnosti, jež na kraji Starého Města chce vybudovat distribuční středisko, ale představitelé radnice komentují opatrně.

„Podle našich informací by areál měli zaplnit především dopravci, takže máme obavy, aby příliš nezahustili dopravu ve městě. Průmyslová zóna je i k tomuto odvětví určená, ale raději bychom uvítali výrobní haly,“ přiznal starosta Bazala.

Mluví se o tom, že první sklad by s sebou měl přinést průjezd asi osmdesátky kamionů. A místní lidé to pocítí hlavně v tom případě, pokud některá z těchto nákladních aut vyrazí kolem staroměstského nákupního centra směrem na Uherské Hradiště a Kunovice.

„Křižovatka u Intersparu na to není připravená, už teď tam pravidelně bývají dlouhé fronty,“ uvědomuje si starosta Starého Města.

Dopravě v celém slováckém souměstí výrazně pomůže až dobudování rychlostní silnice R55 kolem Starého Města na jih k Břeclavi. Klíčová cesta ale zatím od Přerova vede jen do Otrokovic. A optimistická varianta silničářů mluví o tom, že kolem Starého Města by R55 mohla vést v roce 2022 (více zde).
Nejčtenější

Hrubá chyba černocha, řekl Petržela. Nešťastné vyjádření, uvádí klub

Vlastimil Petržela

Když mluvil do televizních kamer po porážce 0:1 s Plzní, trenér zlínských fotbalistů Vlastimil Petržela na otázku o...

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...Je lepší se bát, říká Čech, který vystupoval v Cirque du Soleil

Čtyři pohádkové roky, tak vzpomíná na své působení v Cirque du Soleil David...

Čtyři roky působil ve slavném „Slunečním cirku“ a vzpomíná na to jako na práci snů. Přiznává však, že riziko bylo...

Řidič najel s trolejbusem do odstavených aut, těsně minul muže s dětmi

V Otrokovicích najel trolejbus do odstavených aut. (19.3.2018)

V Otrokovicích na Zlínsku ráno najel trolejbus městské hromadné dopravy do zaparkovaných aut. Příčinou mohla být...

Den vítá hltem slivovice a výborně zpívá. Žena slavila 105. narozeniny

Oslavenkyně Anna Máchová v den svých 105. narozenin se synem Miroslavem.

Den začíná hltem slivovice, neodepře si škvarky ani cukr, výborně zpívá a luští křížovky. Po stopáté, ale s úsměvem a...

Další z rubriky

Nová zastávka je příliš úzká, stěžují si cestující. Zlín ji opět opraví

Příliš úzká zastávka Školní v centru Zlína.

Nově upravená frekventovaná zastávka Školní v centru Zlína komplikuje obyvatelům cestování, protože neposkytuje dost...

Zlínská nemocnice našla smír s Magellanem, z devíti milionů zaplatí třetinu

(Ilustrační snímek).

Po dvou letech ukončila zlínská Baťova nemocnice soudní jednání, které mělo vyřešit její několikaletý dluh. Společnosti...

Sběratel starých rádií má nejraději ta, na něž se nedalo postavit kafe

Radiopřijímače Tesla 2800B z roku 1958. (Galerie Informačního centra v Hulíně...

Na 700 rádií, ta nejstarší z 20. let minulého století, čítá sbírka Josefa Jonáška z Hulína na Kroměřížsku. První rádio...

Najdete na iDNES.cz