Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté na Zlínsku zachránili z hořícího domu matku se synem i psa

  9:44aktualizováno  16:43
Dva lidské životy zachránili policisté v noci na pondělí ve Fryštáku na Zlínsku. Z hořícího rodinného domu vyvedli 64letou ženu a jejího 38letého syna, před smrtí zachránili i psa. Policistům se podařilo předejít i větším škodám na majetku, když z domu vynesli čtyři propanbutanové lahve.

Ve Fryštáku na Zlínsku hořel noci na pondělí rodinný dům, policisté z něj zachránili dva obyvatele a jejich psa. | foto: HZS Zlínského kraje

O hořícím domě se policisté dozvěděli před půl jednou ráno. "Bouchali na dveře, okna a plechovou bránu tak dlouho, až jim přišla otevřít žena v noční košili. Policisté jí řekli o požáru a ptali se, jestli je ještě někdo další uvnitř," uvedla policejní mluvčí Jana Bartíková.

Ve Fryštáku na Zlínsku hořel noci na pondělí rodinný dům, policisté z něj zachránili dva obyvatele a jejich psa.Ve Fryštáku na Zlínsku hořel noci na pondělí rodinný dům, policisté z něj zachránili dva obyvatele a jejich psa.

Čtyřiašedesátiletá žena byla podle policistů v takovém šoku, že vběhla znovu do domu a hlídce se ztratila. "Policisté šli ihned za ní a našli ji, jak klečí a pláče v zadním pokoji. Naštěstí řekla, že v domě je ještě její syn," popsala Bartíková.

Policisté ženu vzali na čerstvý vzduch, posadili ji do služebního vozu a vrátili se do domu hledat jejího syna. Ten ležel v jednom z pokojů a spal.

"Když ho probudili, uvedl, že má poškozené čichové buňky a kouř necítil. Šokovaný muž začal zmateně pobíhat po domě a hledat psa. Naštěstí si vzpomněl, že v domě jsou propanbutanové lahve," řekla mluvčí s tím, že policistům se z domu podařilo vynést jak psa majitelů, tak i tlakové lahve.

Žena ani její syn neutrpěli žádné zranění. Prostory v přízemí domu policisté ještě pro jistotu prohledali, do horního patra se ale kvůli hustému dýmu a ohni nedostali. Matka i její syn ale potvrdili, že tam nikdo nespí.

S ohněm pak až do brzkých ranních hodin bojovalo pět jednotek hasičů. Příčiny vzniku požáru zjišťoval vyšetřovatel hasičů.

Ve Fryštáku na Zlínsku hořelo v noci na pondělí stavení, ve kterém spali dva lidí. Obyvatele i jejich psa zachránili policisté, kteří na místo dorazili první.


"Ten skončil svoji práci v rodinném domě až v pondělí po poledni. Jako příčinu požáru odhalil problém a závadu na přívodním elektrickém kabelu, nebo-li prodlužce, do jejíž zásuvky byla na půdě zapojena šnůra elektrického bojleru. Škoda na stavbě se vyšplhala na 700 tisíc korun, na majetku na 200 tisíc. Hasiči uchránili věci za asi jeden milion," mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

Autor:Nejčtenější

Zlámale, to si zaplatíš. Gólman zlomil tyč a fotbal zachraňovali hasiči

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal v utkání s Mladou Boleslaví.

Při odvážném zákroku to vypadalo, že se zlínský brankář Zdeněk Zlámal zlomil o tyčku, jak drsně do ní narazil. Jenže to...

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Vsetín hledá brankáře přes úřad práce: se zkušenostmi z KHL za 12,5 tisíce

Pracovní nabídka vsetínského Úřadu práce na pozici hokejového gólmana.

Recese, snaha zaujmout, nebo snad upřímně míněný pokus, jak získat posilu? Hokejový Vsetín hledá nového brankáře pro...

Další z rubriky

Pes prolezl kanálem až na Slovensko, hasiči jej hadicí vystrkali zpět

Pes po vyproštění nejprve utekl, pak se ale vrátil, aby hasičům poděkoval.

Neobvyklý přeshraniční zásah měli o víkendu hasiči ze Zlínska. U bývalé celnice Červený kameň v Nedašově Lhotě uvázl v...

V novém zlínském Prioru otevřou v létě první obchody včetně bistrotéky

V obchodní pasáži Prioru má vzniknout gastronomický koncept nazvaný Bistrotéka...

První dvě podlaží opravovaného obchodního domu Prior ve Zlíně se otevřou letos v létě. Bude v nich supermarket,...

Vsetín hledá brankáře přes úřad práce: se zkušenostmi z KHL za 12,5 tisíce

Pracovní nabídka vsetínského Úřadu práce na pozici hokejového gólmana.

Recese, snaha zaujmout, nebo snad upřímně míněný pokus, jak získat posilu? Hokejový Vsetín hledá nového brankáře pro...

Najdete na iDNES.cz