Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podnikatelé radnici ve Vsetíně svou petici nepošlou. Bojí se msty

  9:23aktualizováno  9:23
"Máme strach, že se nám budete mstít," to vzkazují politikům vsetínští podnikatelé. Ti nejprve sepsali petici za odstoupení čelních politiků města, nyní se ji však bojí doručit. Organizovaný odpor proti vedení vsetínské radnice tak zřejmě skončil.
Petice - ilustrační snímek

Petice - ilustrační snímek

Chceme nové volby, žádáme, aby na radnici rozhodovali schopnější lidé. Tato slova ještě před časem zněla z úst vsetínských podnikatelů. Nyní je ale nahradily obavy.

"Petici máme, jsme ochotni ji kdykoli předložit. Jenže nechceme, aby se někdo zajímal o lidi, kteří petici podepsali. Volaly mi desítky lidí, kteří mají strach, že se jim bude vedení města mstít," vysvětlil Libor Otevřel, podnikatel a iniciátor petice ze Vsetína.

A proč takový obrat? Za všechno údajně může vyjádření místostarosty Stanislava Pavelce, který v MF DNES prohlásil, že se bude zajímat o lidi, kteří petici podepsali, a ptát se na důvody. "To je přeci moje povinnost mluvit s lidmi a ptát se jich na jejich názory. Vůbec jsem to nemyslel zle," reagoval Pavelec.

Vedení města: Nikomu znepříjemňovat život nechceme

Jenže dobrá vůle způsobila poprask a aktéři petice si trvají na svém. "Už v době, kdy jsme akci rozjeli, nám spousta místních řekla, že s námi sympatizují, ale petici nemohou podepsat, protože mají k radnici vazby," připustil Otevřel.

Petice má tisíc podpisů, podle iniciátorů petice jich ale bylo daleko víc. "Z jednoho hotelu se ztratily podpisové archy. Bylo tam asi 300 podpisů," upozornil Otevřel.

Vedení města odmítá, že by se někomu snažilo znepříjemnit život kvůli otevřenému opozičnímu postoji. "Jak může někdo něco takového tvrdit, nechápu. Petici lidé sepisovali několik měsíců. Za tu dobu už stejně ztrácí na důvěryhodnosti. Je to podraz na lidi, kteří podepsali," rozčiloval se Pavelec.

Čunek chce být senátor i hejtman

Ať už jsou důvody, proč se petice na radnici nedostala, jakékoliv, pravdou zůstává, že spousta místních lidí nemůže vedení města odpustit, že senátora Jiřího Čunka vyšachovalo z vrcholné městské politiky. I to byl jeden z důvodů odporu. "Čunek by se měl víc zaměřit na komunální politiku a nezapomínat na Valašsko," podotkl Otevřel.

Jenže senátor Čunek má teď dost jiné práce. Věří, že jako hejtman může pomoct Valašsku daleko víc, proto bude kandidovat příští rok jak do křesla senátora, tak i hejtmana Zlínského kraje.

"Hejtman má zásadní vliv také na komunální politiku. Ve Vsetíně nemám žádnou šanci a tři roky nic nezměním. Na Valašsko nezapomínám ani jako senátor," upozornil Jiří Čunek.
Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

Jihlava - Zlín 1:1, drama o záchranu, v poslední minutě srovnal Ikaunieks

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal čelí jihlavské šanci, v níž se ocitli Martin Nový...

Zlínští fotbalisté byli vteřiny od důležitého vítězství, které by je posunulo blízko k záchraně v první lize. V páteční...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

Řeku Moravu byste před 200 lety nepoznali, říká specialista na mokřady

Mokřad u Slováckých strojíren. Na tomto místě se promyšleně obnovily a částečně...

Představují přirozenou zásobárnu vody v krajině, umějí ji v přírodě zadržet a poskytují vhodné podmínky pro život...

Chyba při výběru firmy zpozdí rekonstrukci kolonády v Luhačovicích

Kolonáda v Lázních Luhačovice.

Formální chyba zastavila výběrové řízení na rozsáhlou rekonstrukci kolonády v Luhačovicích. Práce, které mají stát přes...

Kvůli pseudomoru na Zlínsku není důvod k panice, říká šéf veterinářů

Ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád k africkému moru...

Kvůli pseudomoru, který minulý týden napadl slepice malochovatele v Šanově na Zlínsku, by mohly některé země mimo EU...

Najdete na iDNES.cz