Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V holešovské zóně plánuje Panattoni dvě výrobní haly. Ale neví, pro koho

  9:22aktualizováno  9:22
Developerská společnost Panattoni Europe chce na pozemcích, které získala v části téměř prázdné průmyslové zóně v Holešově, postavit první dvě výrobní a skladovací haly. Konkrétního investora, který haly obsadí, zatím firma nemá.

Naprostá většina průmyslové zóny v Holešově zeje prázdnotou, mezi investory je o ni mizivý zájem. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Developerská společnost Panattoni Europe si v holešovské průmyslové zóně vyhlédla třicetihektarový pozemek (více zde). Teď na něm plánuje postavit první dvě výrobní a skladovací haly.

„Zabýváme se tím, že pro české nebo zahraniční společnosti stavíme budovy. Pro Holešov však zatím konkrétního investora nemáme,“ uvedl generální ředitel Panattoni Europe Pavel Sovička.

Dopředu chtějí vyřídit veškerá povolení, a teprve až najdou nájemce pro svůj záměr, začnou stavět.

„Když firma uvažuje o rozšíření, chce si obvykle vybrat z více lokalit. A proto je pro nás Holešov důležitý,“ dodal Sovička.

Při rozhodování pak hraje velkou roli čas, které místo je dříve připravené, může vyhrát.

V Holešově Panattoni plánuje dvě haly, dohromady na ploše zhruba 150 tisíc metrů čtverečních. U nich vzniknou zpevněné plochy pro navážení zboží a 130 parkovacích míst pro zaměstnance. Haly s železobetonovou konstrukcí chtějí začít stavět už letos. Pracovat by tam mohlo na 500 lidí.

To všechno vyplývá z dokumentu zvaného Oznámení záměru, který je přístupný na internetu. Je v něm i předpokládaný pohyb vozidel v zóně, při třísměnném provozu v halách by tudy denně projelo 120 těžkých nákladních aut a 260 osobních vozů.

Přestože zadání je velmi konkrétní, podle Panattoni se jedná jen o odhad.

„Naši experti odhadnou, o jakou budovu by mohl být v daném místě zájem. A na ni si podáme žádost. To je standardní postup a je to i případ Holešova,“ ujistil Sovička.

Počítají s ekologicky vstřícnými firmami

Ambiciózní plán však nepochybně narazí na potíže, které zatím provázely většinu zájemců o zónu. Ta totiž stojí na zásobách pitné vody pro Holešov a okolí, což nedá spát ekologickým aktivistům.

„Nijak nás netěší, že musíme vstupovat do řízení, ale chceme prosadit, aby úředníci rozhodovali správně a podle zákona,“ reagoval Zdeněk Krajcar ze sdružení Za krásné a zdravé Holešovsko.

Záměr vyřídit povolení a teprve pak oznámit, jaká firma v zóně bude podnikat, kritizuje.

„Pak se skutečně může stát, že tam bude kdokoliv, třeba gumárny,“ naznačil Krajcar. „Rozumné zahraniční společnosti sem patrně nepůjdou. Nebudou riskovat, že ohrozí vodu, lidi i svůj byznys,“ dodal.

Momentálně hledá Panattoni zázemí pro několik různých firem.

„Počítáme s tím, že cokoli se v Holešově postaví, bude maximálně vstřícné vůči ekologickým potřebám tohoto místa,“ prohlásil Sovička.

V zóně, která vznikla jako strategická a má rozlohu 360 hektarů, jsou pět let po dokončení jen dvě stavby. Společnost Pokart podniká ve vlastních prostorách, další desítka firem sídlí a vyrábí v krajském Technologickém parku. Z nich některé mají zájem v lokalitě zůstat a postavit vlastní provozy.
Nejčtenější

Hrubá chyba černocha, řekl Petržela. Nešťastné vyjádření, uvádí klub

Vlastimil Petržela

Když mluvil do televizních kamer po porážce 0:1 s Plzní, trenér zlínských fotbalistů Vlastimil Petržela na otázku o...

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...Řidič najel s trolejbusem do odstavených aut, těsně minul muže s dětmi

V Otrokovicích najel trolejbus do odstavených aut. (19.3.2018)

V Otrokovicích na Zlínsku ráno najel trolejbus městské hromadné dopravy do zaparkovaných aut. Příčinou mohla být...

Den vítá hltem slivovice a výborně zpívá. Žena slavila 105. narozeniny

Oslavenkyně Anna Máchová v den svých 105. narozenin se synem Miroslavem.

Den začíná hltem slivovice, neodepře si škvarky ani cukr, výborně zpívá a luští křížovky. Po stopáté, ale s úsměvem a...

Řidič kradeného auta se rozjel s policistou v okénku, honičku nevyhrál

Nahánění kradeného auta skončilo nehodou

Muž v kradeném autě ujel na Valašsku od silniční kontroly i s jedním z policistů, který se držel pootevřeného okénka....

Další z rubriky

Holešov buduje dopravní terminál za 28 milionů, hotový bude letos

Plánovaná podoba dopravního terminálu v Holešově.

V Holešově začala dlouho plánovaná kompletní přestavba autobusového nádraží na moderní dopravní terminál. Práce zásadně...

Za podzemní parkoviště zaplatí Vsetín místo třiceti milionů dvojnásobek

Tak by mohla vypadat třípodlažní obchodní galerie naproti vsetínskému nádraží.

Vsetínskou radnici vyjde vybudování podzemního parkoviště u vlakového nádraží minimálně na dvojnásobek původní částky....

Sběratel starých rádií má nejraději ta, na něž se nedalo postavit kafe

Radiopřijímače Tesla 2800B z roku 1958. (Galerie Informačního centra v Hulíně...

Na 700 rádií, ta nejstarší z 20. let minulého století, čítá sbírka Josefa Jonáška z Hulína na Kroměřížsku. První rádio...

Najdete na iDNES.cz