Oslabení házenkáři Zubří ztratili výhru nad Lovosicemi v poslední minutě

14:39aktualizováno  14:39
Celý zápas nad Lovosicemi vedli, v 52. minutě svítil na časomíře stav 26:21. Přesto po souboji dvou nejlepších týmů tabulky opouštěli zuberští házenkáři palubovku s velkým zklamáním. Závěrečných osm minut totiž prohráli 2:7, což v konečném součtu dalo výsledek 28:28.

Jakub Hrstka v dresu Zubří | foto: MF DNES

Remíza zachovala pořadí na špici. Lovosice vedou o bod před Zubřím, třetí Karviná je zpět o další dva body. "Jsem strašně zklamaný, protože to byl vyhraný zápas," posteskla si střední spojka Gumáren Zubří Ondřej Mika.

Zuberské zklamání bylo o to větší, že tým si skvěle poradil s dalšími nucenými absencemi. Na marodku, na níž jsou dlouhodobě zranění pivotmani Tomáš Bechný a Marek Třeštík, totiž po minulém utkání s Hranicemi usedli další dva hráči – křídlo a nejlepší střelec Jakub Hrstka a bojovná spojka Štěpán Randýsek.

"Při takovém počtu zraněných můžeme spoléhat jenom na bojovnost," upozornil Mika. Maximální nasazení v obraně, za níž více než spolehlivě chytal brankář Milan Malina, byla hlavní výhodou domácích. Proto si neustále udržovali náskok.

"V prvním poločase jsme udělali několik zbytečných chyb v obraně, ve druhém zase tři technické chyby při přechodu do rychlého protiútoku," přidal trenér Lovosic Vojtěch Srba další důvody, proč domácí vedli.

Proč tedy Zubří nedotáhlo zápas ke dvěma bodů? O tom rozhodly lovosické zkušenosti. Domácí jako by si mysleli, že už je rozhodnuto, ale hosté se nevzdali.

"Stále jsme hráli s chladnou hlavou. Počítali jsme s tím, že se bude makat šedesát minut," přisvědčil lovosický rozehrávač Milan Berka. "My jsme naopak možná trošku polevili v obraně, v útoku jsme zase zakončovali z nepřipravených pozic," posteskl si Mika.

Klíčovým momentem byla domácí přesilovka tři minuty před koncem. Místo toho, aby Zubří soupeře dorazilo, dvakrát inkasovalo. Lovosice se dotáhly na rozdíl jediné branky a když domácí vzápětí znovu neskórovali, nejlepší extraligový střelec Motl vyrovnal.

Zubří ještě mělo poslední útok a dokonce přesilovku, jenže dvě střely z křídla v brance neskončily. "Už poněkolikáté jsme nezvládli závěr zápasu. V tomhle jsme strašně hloupý tým," sebekriticky pronesl Mika.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Martin Juhar ze Zbrojovky Brno (vlevo) a Jan Navrátil ze Slovácka v prvoligovém...
Slovácko je v záchranářské hře. Tragédie, řekl záložník Navrátil

Před zápasem mluvil kapitán fotbalistů Slovácka Veliče Šumulikoski o tom, že psychická výhoda proti poslednímu Brnu by měla být na straně jeho týmu. Když ale...  celý článek

Zlínský útočník Ondřej Veselý
Zlínský útočník Veselý si po faulu na Deje nezahraje tři zápasy

Zlínský útočník Ondřej Veselý dostal od disciplinární komise hokejové extraligy zákaz startu ve třech zápasech za faul kolenem na vítkovického Rastislava Deje....  celý článek

Michal Škoda ze Zbrojovky (vpravo) slaví gól po boku spoluhráče Francise Koneho.
Brno - Slovácko 2:1, úspěšná premiéra kouče Pivarníka na lavičce Zbrojovky

Fotbalisté brněnské Zbrojovky podruhé v sezoně zvítězili, se sedmi body ale zůstávají i nadále na chvostu ligové tabulky – byť už jsou o skóre předposlední....  celý článek