Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Oprava náměstí ve Vsetíně bude hotová do poloviny prosince

  16:57aktualizováno  16:57
Náměstí Svobody v centru Vsetína prochází rekonstrukcí. U radnice a v okolních ulicích vzniknou desítky parkovacích míst, součástí oprav je i vybudování odpočinkové zóny. I když práce začaly se zpožděním až o měsíc později, stavaři slibují, že hotovo bude v termínu.

Náměstí Svobody ve Vsetíně získá brzy novou podobu | foto: Dalibor Glück, MAFRA

I když stavba začala se zpožděním, radnice uklidňuje: Práce určitě stihneme v termínu. Zahájení stavby přitom avizovala už v září, začalo se však až 18. října.

"Veškeré dokumenty a podklady prochází náročným schvalovacím procesem. Jeho délku neovlivníme," krčí rameny Eva Stejskalová, mluvčí vsetínské radnice. "Předpokládali jsme, že začneme dřív, bohužel to nevyšlo," dodala.

Oprava náměstí Svobody

Město tady postaví celkem více než 130 kolmých a podélných parkovacích stání na ulicích. Parkoviště přibudou na ulici Tyršova, Žerotínova, Kobzáňova a Zahradní.

Náměstí Svobody získá parkovou podobu, vysázeny budou stromy a přibudou lavičky. Na náměstí nadále zůstane jeho dominanta: památník osvobození a hrob neznámého vojína s bronzovým sousoším vojáka s partyzánem z dílny vsetínského výtvarníka Rudolfa Hlavici.

Opravu náměstí doprovázejí komplikace v dopravě

Firma má na zakázku šedesát dní. Náměstí tak má být opravené v polovině prosince. Radnice tvrdí, že to stihne i v případě, kdy napadne sníh.

"Určitě nehrozí, že by město o dotaci přišlo. Firma musí nasmlouvané práce stihnout, jinak jí hrozí smluvní pokuty. Stavební úpravy ale podle mě nejsou tak náročné, aby měli problém s časem," vysvětlila Stejskalová.

Opravu náměstí doprovázejí pro obyvatele města nepříjemné komplikace, uzavírky silnic a uzavření některých parkovacích ploch. "Nedá se tu projet a chybí parkoviště. Pokud se tady postaví nová parkovací místa, pak s tím souhlasím. Parkování je ve městě špatné," poznamenal třiačtyřicetiletý Vojtěch Maléř ze Vsetína.

V souvislosti s opravami náměstí Svobody bohužel musí místní obyvatelé vydržet stavební ruch, hluk a dopravní komplikace. "Omlouváme se obyvatelům této části města. V době stavebních prací počítáme s omezením provozu. Bez těchto opatření by nebylo možné stavební práce provést," vysvětlil místostarosta Vsetína Jaromír Kudlík.

"Pokud by měli obyvatelé města nějaké připomínky nebo podněty, mohou se obrátit také na nás, rádi vyhovíme," dodává Irena Kratochvílová, prokuristka dodavatelské firmy TM Stav.

Náměstí získá parkovou podobu

Na náměstí by po opravě měla vzniknout odpočinková zóna. "Prostor u gymnázia získá parkovou podobu. Nevzhledná betonová plocha bude pryč. Vracíme se v podstatě k původnímu vzhledu náměstí," uvedla Stejskalová s tím, že stavební úpravy vychází z vítězného architektonického návrhu pražské společnosti.

U radnice vzniknou nové cesty pro pěší a parkovací místa. Firma také vysází zeleň, provede terénní úpravy a osadí prostor lavičkami. Památník osvobození a hrob neznámého vojína s bronzovým sousoším, který je součástí náměstí Svobody, zůstane zachovaný v původní podobě.

Dobrou zprávou pro řidiče je, že v souvislosti s opravami náměstí Svobody se postaví také šedesát dva nových parkovacích míst v okolních ulicích. Nová kolmá parkovací stání vzniknou na ulici Žerotínově.

"Současně s tím dojde k opravám povrchů cest a chodníků v okolních ulicích. To ale není všechno, plánovaných je v této lokalitě dalších čtyřicet tři parkovacích ploch," upřesnil Josef Šťastný, vedoucí útvaru investic a rozvoje vsetínské radnice.
Nejčtenější

Zlámale, to si zaplatíš. Gólman zlomil tyč a fotbal zachraňovali hasiči

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal v utkání s Mladou Boleslaví.

Při odvážném zákroku to vypadalo, že se zlínský brankář Zdeněk Zlámal zlomil o tyčku, jak drsně do ní narazil. Jenže to...

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Vsetín hledá brankáře přes úřad práce: se zkušenostmi z KHL za 12,5 tisíce

Pracovní nabídka vsetínského Úřadu práce na pozici hokejového gólmana.

Recese, snaha zaujmout, nebo snad upřímně míněný pokus, jak získat posilu? Hokejový Vsetín hledá nového brankáře pro...

Další z rubriky

Zlínský mrakodrap čeká obnova, vylepšené budou i výtahy včetně páternosterů

27.11.2017  Zlín, mrakodrap, 21. budova, areál Svit, výtah, paternoster

Velkou proměnou projde 21. budova v továrním areálu ve Zlíně, v níž sídlí hejtmanství nebo finanční úřad. Stavební...

Pes prolezl kanálem až na Slovensko, hasiči jej hadicí vystrkali zpět

Pes po vyproštění nejprve utekl, pak se ale vrátil, aby hasičům poděkoval.

Neobvyklý přeshraniční zásah měli o víkendu hasiči ze Zlínska. U bývalé celnice Červený kameň v Nedašově Lhotě uvázl v...

Vsetín hledá brankáře přes úřad práce: se zkušenostmi z KHL za 12,5 tisíce

Pracovní nabídka vsetínského Úřadu práce na pozici hokejového gólmana.

Recese, snaha zaujmout, nebo snad upřímně míněný pokus, jak získat posilu? Hokejový Vsetín hledá nového brankáře pro...

Grafton Recruitment Praha
C#/.NET Developer

Grafton Recruitment Praha
Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz