Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dopravní kolaps se odkládá, oprava křižovatky v Otrokovicích začne později

  8:10aktualizováno  8:10
Kvítkovickou křižovatku v Otrokovicích, přes níž denně projede přes 30 tisíc aut, silničáři neuzavřou už dnes, jak plánovali, ale až v pondělí 10. srpna. Musejí totiž ještě dořešit objízdné trasy.
Silničáři navrhují, aby se kvůli opravě kvítkovické křižovatky na dva týdny do centra Otrokovic vrátila kamionová doprava.

Silničáři navrhují, aby se kvůli opravě kvítkovické křižovatky na dva týdny do centra Otrokovic vrátila kamionová doprava. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Dohoda s radnicí na přesné trase objížděk a vyřešení přejezdu přes koleje, které vedou podél křižovatky.

To jsou úkoly, které řeší krajští silničáři. A díky tomu mohou tisíce řidičů nadále bez omezení projíždět přes frekventovanou kvítkovickou křižovatku v Otrokovicích.

Původně silničáři počítali s tím, že s frézováním starého povrchu vozovky začnou už dnes (více zde), jenže práce a částečná uzavírka důležitého dopravního místa se nakonec odkládají. Nový termín zahájení rekonstrukce je stanovený na pondělí 10. srpna. Ani ten však ještě není definitivní.

Dopravní servis - Doprava.iDNES.cz

„Ve směru od Zlína by byla křižovatka úplně uzavřená. Objízdná trasa by vedla přes dálniční obchvat města, který po dobu oprav nebude zpoplatněný,“ popsal šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR Karel Chudárek.

To by znamenalo, že kamiony, které pojedou ze Zlína na Napajedla, před kvítkovickou křižovatkou najedou na obchvat a vydají se jakoby opačným směrem - na Hulín. Z R55 pak sjedou na prvním výjezdu a pojedou přes celé Otrokovice.

Tam ale platí zákaz vjezdu nákladních aut. A vedení města nad takovým řešením objížďky nejásá.

„Uděláme všechno proto, aby kamiony nejezdily centrem,“ prohlásil otrokovický starosta Jaroslav Budek.

„Ještě to ale budeme řešit. Pokud se ukáže, že jiné varianty jsou ještě složitější, budeme i tuto možnost zvažovat,“ doplnil.

Silničáři by vstřícný přístup Otrokovic uvítali. „Chápu, že se tomu město brání. Ale řešili jsme to s odborníky i policií a šetrnější a kratší varianta objížďky neexistuje,“ reagoval Chudárek.

První týden - křižovatka. Druhý týden - silnice k nadjezdu

Když se příjezd na křižovatku ve směru od Zlína uzavře, osobní auta mohou tento „špunt“ objet po vedlejších cestách, které vedou přes Malenovice a Otrokovice do Napajedel. Z druhé strany pak přes Tečovice a Sazovice. Problém je ale s kamiony, které by tudy jezdit neměly.

„Nelíbí se mi, že by jezdily přes centrum Otrokovic. Ale ty dva týdny by se to dalo vydržet,“ řekl místní obyvatel Petr Valášek.

Silničáři během prvního týdne vymění povrch vozovky přímo v křižovatce. Volná bude ve směru od Napajedel do Tlumačova, vždy v jednom jízdním pruhu v každém směru.

Provoz by tady neměly řídit semafory. Tím pádem by řidiči měli dávat pozor, zda na železničním přejezdu bez závor není právě spuštěné výstražné zařízení kvůli projíždějícímu vlaku.

Druhý týden se silničáři pustí do příjezdové cesty od Zlína v úseku od odbočky na obchvat po kvítkovickou křižovatku. Vše musejí stihnout do Barum Czech Rally, která se jede poslední srpnový víkend.

„Chtěli jsme pracovat i v noci, ale hygienici nám to zakázali, protože bychom rušili spánek lidí v okolí,“ přiblížil Chudárek.

Zavřou i cestu k Barumu

Během rekonstrukce bude na krátký čas úplně uzavřená Objízdná ulice, která vede k pneumatikárně Continental Barum.

Dopravní komplikace zde zkrátka nastanou obrovské a vzkaz pro řidiče proto zní: Pokud jen trochu můžete, kvítkovické křižovatce se úplně vyhněte.

„Určitě to přinese velké komplikace a motoristy to zdrží. Apelujeme na to, aby byli ukáznění a respektovali dopravní značení,“ podotkl krajský policejní mluvčí Pavel B .Stránský.

Silničáři původně uvažovali o tom, že bude křižovatka průjezdná ze všech čtyř směrů minimálně v jednom jízdním pruhu. Nakonec ji ale ve směru od Zlína uzavřou úplně a nechají tudy jezdit pouze vozy městské hromadné dopravy, které však naberou časové manko.

„Očekáváme, že hlavně ve špičkách to přinese komplikace, které mohou znamenat zpoždění. Prosíme cestující o shovívavost,“ vzkázal ředitel Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Josef Kocháň.

Autor:


Nejčtenější

Ukrajinští fotbalisté odmítli ubytování ve zlínském hotelu Moskva

Jedenáctipodlažní Hotel Moskva na náměstí Práce v centru Zlína se začal stavět...

Česká fotbalová reprezentace odehraje na začátku září v rámci Ligy národů zápas s Ukrajinou v Uherském Hradišti....

Pustevny získají stezku v oblacích, na nápor turistů není místo připravené

Plánovaná podoba stezky v oblacích na Pustevnách.

Stavba panoramatické stezky na Pustevnách pokročila, veřejnosti se má otevřít ještě letos. Projekt, který se...Nebyl to bordel, hájí u soudu majitel penzionu večírky se středoškolačkami

Ilustrační snímek

Tresty od pěti do šesti let navrhl státní zástupce dvojici obžalované z pořádání večírků, na které podle něj vozili...

V rybníku ve Starém Městě se utopil muž, jeho syna lidé zachránili

Pátrání po utonulém muži na vodní ploše ve Starém Městě.

V rybníku ve Starém Městě u Uherského Hradiště se v neděli odpoledne utopil pětadvacetiletý muž. Při koupání se začal...

Kde je víc studánek než lidí. Opuštěným hřebenem Bílých Karpat na kole

Západ slunce na Velké Javořině

Česko-slovenské pohraniční pohoří se může pochlubit unikátní přírodou horských luk, bukových lesů a vápencových skal....

Další z rubriky

Okupanti ho zastřelili hned 21. srpna, jeho pohřeb se stal protestem

Národní výbor vypravil Jaroslavu Novákovi státní pohřeb a jeho rakev zahalili...

Byl jednou z prvních obětí vpádu vojsk zemí Varšavské smlouvy do Československa 21. srpna 1968 a jeho pohřeb se stal...

Pustevny získají stezku v oblacích, na nápor turistů není místo připravené

Plánovaná podoba stezky v oblacích na Pustevnách.

Stavba panoramatické stezky na Pustevnách pokročila, veřejnosti se má otevřít ještě letos. Projekt, který se...

VIDEO: Na Petrově hlídají lodě kamery, do vody je spouštějí jeřábem

Každá loď si může v přístavu Petrov dopustit vodu, dobít elektřinu nebo odsát...

Největší a nejmodernější přístav na Baťově kanále. Tak se chlubí Petrov na svých webových stránkách. A ne nadarmo. Pro...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz