Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dopravní kolaps se odkládá, oprava křižovatky v Otrokovicích začne později

  8:10aktualizováno  8:10
Kvítkovickou křižovatku v Otrokovicích, přes níž denně projede přes 30 tisíc aut, silničáři neuzavřou už dnes, jak plánovali, ale až v pondělí 10. srpna. Musejí totiž ještě dořešit objízdné trasy.
Silničáři navrhují, aby se kvůli opravě kvítkovické křižovatky na dva týdny do centra Otrokovic vrátila kamionová doprava.

Silničáři navrhují, aby se kvůli opravě kvítkovické křižovatky na dva týdny do centra Otrokovic vrátila kamionová doprava. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Dohoda s radnicí na přesné trase objížděk a vyřešení přejezdu přes koleje, které vedou podél křižovatky.

To jsou úkoly, které řeší krajští silničáři. A díky tomu mohou tisíce řidičů nadále bez omezení projíždět přes frekventovanou kvítkovickou křižovatku v Otrokovicích.

Původně silničáři počítali s tím, že s frézováním starého povrchu vozovky začnou už dnes (více zde), jenže práce a částečná uzavírka důležitého dopravního místa se nakonec odkládají. Nový termín zahájení rekonstrukce je stanovený na pondělí 10. srpna. Ani ten však ještě není definitivní.

Dopravní servis - Doprava.iDNES.cz

„Ve směru od Zlína by byla křižovatka úplně uzavřená. Objízdná trasa by vedla přes dálniční obchvat města, který po dobu oprav nebude zpoplatněný,“ popsal šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR Karel Chudárek.

To by znamenalo, že kamiony, které pojedou ze Zlína na Napajedla, před kvítkovickou křižovatkou najedou na obchvat a vydají se jakoby opačným směrem - na Hulín. Z R55 pak sjedou na prvním výjezdu a pojedou přes celé Otrokovice.

Tam ale platí zákaz vjezdu nákladních aut. A vedení města nad takovým řešením objížďky nejásá.

„Uděláme všechno proto, aby kamiony nejezdily centrem,“ prohlásil otrokovický starosta Jaroslav Budek.

„Ještě to ale budeme řešit. Pokud se ukáže, že jiné varianty jsou ještě složitější, budeme i tuto možnost zvažovat,“ doplnil.

Silničáři by vstřícný přístup Otrokovic uvítali. „Chápu, že se tomu město brání. Ale řešili jsme to s odborníky i policií a šetrnější a kratší varianta objížďky neexistuje,“ reagoval Chudárek.

První týden - křižovatka. Druhý týden - silnice k nadjezdu

Když se příjezd na křižovatku ve směru od Zlína uzavře, osobní auta mohou tento „špunt“ objet po vedlejších cestách, které vedou přes Malenovice a Otrokovice do Napajedel. Z druhé strany pak přes Tečovice a Sazovice. Problém je ale s kamiony, které by tudy jezdit neměly.

„Nelíbí se mi, že by jezdily přes centrum Otrokovic. Ale ty dva týdny by se to dalo vydržet,“ řekl místní obyvatel Petr Valášek.

Silničáři během prvního týdne vymění povrch vozovky přímo v křižovatce. Volná bude ve směru od Napajedel do Tlumačova, vždy v jednom jízdním pruhu v každém směru.

Provoz by tady neměly řídit semafory. Tím pádem by řidiči měli dávat pozor, zda na železničním přejezdu bez závor není právě spuštěné výstražné zařízení kvůli projíždějícímu vlaku.

Druhý týden se silničáři pustí do příjezdové cesty od Zlína v úseku od odbočky na obchvat po kvítkovickou křižovatku. Vše musejí stihnout do Barum Czech Rally, která se jede poslední srpnový víkend.

„Chtěli jsme pracovat i v noci, ale hygienici nám to zakázali, protože bychom rušili spánek lidí v okolí,“ přiblížil Chudárek.

Zavřou i cestu k Barumu

Během rekonstrukce bude na krátký čas úplně uzavřená Objízdná ulice, která vede k pneumatikárně Continental Barum.

Dopravní komplikace zde zkrátka nastanou obrovské a vzkaz pro řidiče proto zní: Pokud jen trochu můžete, kvítkovické křižovatce se úplně vyhněte.

„Určitě to přinese velké komplikace a motoristy to zdrží. Apelujeme na to, aby byli ukáznění a respektovali dopravní značení,“ podotkl krajský policejní mluvčí Pavel B .Stránský.

Silničáři původně uvažovali o tom, že bude křižovatka průjezdná ze všech čtyř směrů minimálně v jednom jízdním pruhu. Nakonec ji ale ve směru od Zlína uzavřou úplně a nechají tudy jezdit pouze vozy městské hromadné dopravy, které však naberou časové manko.

„Očekáváme, že hlavně ve špičkách to přinese komplikace, které mohou znamenat zpoždění. Prosíme cestující o shovívavost,“ vzkázal ředitel Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Josef Kocháň.

Autor:Nejčtenější

Hrubá chyba černocha, řekl Petržela. Nešťastné vyjádření, uvádí klub

Vlastimil Petržela

Když mluvil do televizních kamer po porážce 0:1 s Plzní, trenér zlínských fotbalistů Vlastimil Petržela na otázku o...

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...Je lepší se bát, říká Čech, který vystupoval v Cirque du Soleil

Čtyři pohádkové roky, tak vzpomíná na své působení v Cirque du Soleil David...

Čtyři roky působil ve slavném „Slunečním cirku“ a vzpomíná na to jako na práci snů. Přiznává však, že riziko bylo...

Řidič najel s trolejbusem do odstavených aut, těsně minul muže s dětmi

V Otrokovicích najel trolejbus do odstavených aut. (19.3.2018)

V Otrokovicích na Zlínsku ráno najel trolejbus městské hromadné dopravy do zaparkovaných aut. Příčinou mohla být...

Den vítá hltem slivovice a výborně zpívá. Žena slavila 105. narozeniny

Oslavenkyně Anna Máchová v den svých 105. narozenin se synem Miroslavem.

Den začíná hltem slivovice, neodepře si škvarky ani cukr, výborně zpívá a luští křížovky. Po stopáté, ale s úsměvem a...

Další z rubriky

Nová zastávka je příliš úzká, stěžují si cestující. Zlín ji opět opraví

Příliš úzká zastávka Školní v centru Zlína.

Nově upravená frekventovaná zastávka Školní v centru Zlína komplikuje obyvatelům cestování, protože neposkytuje dost...

Zlínská nemocnice našla smír s Magellanem, z devíti milionů zaplatí třetinu

(Ilustrační snímek).

Po dvou letech ukončila zlínská Baťova nemocnice soudní jednání, které mělo vyřešit její několikaletý dluh. Společnosti...

Sběratel starých rádií má nejraději ta, na něž se nedalo postavit kafe

Radiopřijímače Tesla 2800B z roku 1958. (Galerie Informačního centra v Hulíně...

Na 700 rádií, ta nejstarší z 20. let minulého století, čítá sbírka Josefa Jonáška z Hulína na Kroměřížsku. První rádio...

Najdete na iDNES.cz