Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opozice v Uherském Ostrohu opět útočila na vedení města kvůli zakázkám

  11:55aktualizováno  11:55
Spory vedení radnice a opozice v Uherském Ostrohu pokračují. Nejnověji se hádka strhla o vyhlídkovou věž místního zámku. Šlo především o zakázku související s výstavou ve čtvrtém podlaží zámku, ale i o několik dalších zakázek. Opozice míní, že radnice nedává přednost místním firmám.
Podle místostarosty Ostrohu město postupovalo u všech výběrových řízení stejně. Jedinou podmínkou byla vždy nejnižší cena zakázky. (ilustrační snímek)

Podle místostarosty Ostrohu město postupovalo u všech výběrových řízení stejně. Jedinou podmínkou byla vždy nejnižší cena zakázky. (ilustrační snímek) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

"Vůbec nic nebylo zveřejněno. Nikde nebyla ani zmínka, ani na zastupitelstvu, najednou si jenom přečteme výsledek výběrových řízení," poznamenal exstarosta Vlastimil Vaněk.

"To máte dobrou představu o otevřenosti. Ať si každý udělá obrázek, jak se kdo transparentně chová a pomáhá místním firmám. Ty vám za to poděkují," kritizoval na zastupitelstvu a ptal se, kdo a jak vybíral tři firmy, které byly osloveny na tyto práce.

Nejdříve se chopil slova vedoucí odboru investic Pavel Kučera a vysvětlil, že firmy vybíral on s místostarostou z nabídek okolních firem. "Které byly v seznamu," vysvětlil Kučera.

"V jakém seznamu? Telefonním?" zareagoval exstarosta. "V seznamu firem," odpověděl Kučera.

"Velmi rád to budou zástupcům uherskoostrožských firem tlumočit, jakým způsobem jim pomáháte," pokračoval Vaněk a tvrdil, že nejde jen o zakázky na zmíněnou radniční věž.  "Asi není zájem to zveřejňovat," ukončil svou kritiku.

Podmínkou byla nejnižší cena

Podle místostarosty Ostrohu Ivana Klaudy město postupovalo u všech výběrových řízení stejně. "Jedinou podmínkou byla vždy nejnižší cena zakázky," prohlásil a vyjmenoval všechny zakázky i firmy, které radnice oslovila. Konkrétně šlo o zakázky na vzpomínanou věž zámku, protipovodňová opatření, cyklostezku podél potoka Okluky, osvětlení přechodů pro chodce, opravu chodníků a ostrůvků a výběr projektanta na divadelní sál.

Právě kvůli poslední zakázce však vznikl další spor. Radnice totiž oslovila kromě místního projektanta také projektanta z Otrokovic, který nakonec vyhrál.

"Byl asi o 140 tisíc korun levnější. Sám jsem byl překvapený, myslel jsem, že nabídka z Ostrohu bude lacinější, protože domácí projektant to tady zná," poznamenal místostarosta Klauda.

"Jestli tohle bylo výběrové řízení, tak to teda pardon. Myslím, že domácí projektant podal bez nějakého oficiálního oslovení návrh ceny prací, a tak jak asi předpokládám, tak s tím pravděpodobně někdo oslovil někoho druhého. Takovým způsobem se výběrové řízení nedělá," zlobil se bývalý starosta Vaněk.

"S nabídkou uherskoostrožského projektanta nikdo seznámen nebyl. Jedná se o radniční peníze a není v zájmu města, aby někomu dávalo informaci, kolik co má stát, aby on šel na nižší cenu. Oba dostali stejné podklady," uzavřel spor vedoucí odboru investic Kučera.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Zlínský kraj:

Volby do senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se ve Zlínském kraji volí v obvodech 77 - Vsetín a 80 - Zlín. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Sprejer hledaný policií kandidoval jako dvojka Pirátů, z voleb odstoupil

Sprejer poničil fásady desítek budov ve Zlíně.

Z kandidátky Pirátů pro komunální volby ve Zlíně odstoupil Jakub Stacke, který byl hned za lídrem. Lidé v něm po...

Trenér Vsetína radil vlastnímu brankáři: Nech si dát gól. Svaz trestá

Juraj Jurík, trenér juniorů Vsetína

Disciplinární komise Českého hokeje potrestala Vsetín pokutou 80 tisíc korun a trenéra extraligových juniorů Juraje...Slovácko - Slavia 1:3, snadná záležitost a hosté jsou opět v čele ligy

Hráči Slavie se radují z gólu do sítě Slovácka.

Fotbalisté Slavie si hravě poradili se Slováckem a vrátili se po osmém kole na první příčku tabulky nejvyšší soutěže....

Hokejisté Budějovic přehráli Slavii, Kladno si poradilo se Vsetínem

Momentka z prvoligového duelu hokejistů Českých Budějovic (žlutá) a Slavie

Ve šlágru 3. kola první hokejové ligy porazily České Budějovice pražskou Slavii hladce 5:0, když už po první třetině...

Na Zlínsku se toulá medvěd mimo lesy, kvůli houbařům nemá klid

Medvěda zachytila v úterý ráno fotopast opět na vrcholu kopce Skalica u...

Na Valašsku se potuluje mladý medvěd. Postřehli jej už lidé na řadě míst jihovýchodně od Zlína, nejnověji zvíře...

Další z rubriky

Hradiště před volbami řeší dopravu, úbytek lidí i uvolněný areál nemocnice

Historická kašna na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

Jak zlepšit život v Uherském Hradišti? Na otázky MF DNES týkající se vybraných problémů města odpovídají zástupci...

Kraj hledá dopravce, kteří nabídnou moderní autobusy a více spojů

Ilustrační snímek

Zlínský kraj po dvou letech otevřel upravené výběrové řízení na autobusové dopravce, kteří začnou vozit cestující na...

Za dlužníky musejí v bytových družstvech platit i jejich sousedé

Ilustrační snímek

Ve Zlínském kraji přibývá lidí, kteří dluží za bydlení, ať už městům, nebo v rámci bytových družstev. A aktuálně...

Najdete na iDNES.cz