Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový rok přivítají ohňostrojem jen někde, Zlín i Kroměříž budou šetřit

  14:08aktualizováno  14:08
Města ve Zlínském kraji šetří a úspory se projeví i poslední den v roce. Bez bujarých silvestrovských oslav se tak budou muset lidé obejít ve Zlíně, Kroměříži či v Uherském Hradišti. Naopak ve Vsetíně a Valašském meziříčí se na ohňovou show lidé těšit mohou.

K silvestrovským oslavám přistupují města v kraji různě. Vsetín či Meziříčí dopřejí lidem slavnostní ohňostroj, Zlín a Kroměříž budou naopak šetřit. Ilustrační foto | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Města v kraji přistupují k silvestrovským oslavám rozdílně. Zatímco někde organizují bujaré oslavy v centru, jejichž zlatým hřebem bude právě ohňostroj, jinde neplánují vůbec nic. A šetří peníze. Slavit tam bude každý po svém.

Tak to bude na přelomu roku vypadat v krajském městě. Na zlínském náměstí Míru se oproti minulým letům nebude konat žádná silvestrovská party. Radnice také neví o nikom, kdo by chystal větší ohňostroj. Ani ona sama žádný neplánuje. I proto, že by to stálo peníze.

"Novoroční oslavy letos v centru města nikdo nepořádá," potvrdil mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Silvestrovské oslavy

Vsetín a Valašské Meziříčí plánují na 31. prosince na náměstích bohatý program i s ohňostroji. Finančně se na nich budou podílet místní radnice.

Městské úřady ve Zlíně, v Kroměříži a v Uherském Hradišti budou šetřit. Žádné bujaré oslavy příchodu Nového roku 2011 nechystají.

V Meziříčí i ve Vsetíně ohňostroje objednali

Opačně je tomu ve Vsetíně, kde bude 31. prosince večer bohatý program dokonce se dvěma ohňostroji. Navzdory tomu, že akce bude dozajista prodělečná. Program, který se uskuteční před radnicí, pořádá spolu s městem středisko volného času Alcedo.

"Oba ohňostroje nás stojí přes osmdesát tisíc korun," uvedla Petra Vesková ze sekretariátu ředitele Domu kultury Vsetín. "Dostáváme se do minusu, protože příjmy z akce jsou minimální. Pouze za stánky s občerstvením," dodala.

Dětský ohňostroj začne v 16:30, ten hlavní krátce po půlnoci. Součástí programu je také Novoroční přípitek starostky Ivety Táborské a diskotéka. Ta bude ale o hodinu kratší než loni, zřejmě potrvá jen do jedné hodiny po půlnoci. "Ušetříme za platbu firmě, která ji organizuje," upřesnila Vesková.

Poslední den v roce 2010 bude živo také na náměstí ve Valašském Meziříčí. Kromě hudby nebude chybět ani ohňostroj. Podvečer v hudební produkci místního rádia odstartuje v 17 hodin programem pro děti. Před sedmou večer pronese starosta Jiří Částečka novoroční přání a v 19 hodin rozzáří nebe ohňostroj.

"Stejně jako v loňském roce budou barevné efekty podkresleny hudebním doprovodem. Vše zajistí pyrotechnická firma," prozradila vedoucí odboru školství, kultury a sportu valašskomeziříčské radnice Hana Skácalová.

V Kroměříži nechtějí utrácet za oslavy

A jak to bude na Silvestra vypadat v dalších dvou okresních městech? Podobně. Ohňostroje tam neplánují. V Kroměříži se sice ještě na přelomu století konávaly, ale to už je minulost. Město nechce utrácet za oslavy příchodu Nového roku.

"Na náměstí nebude organizovaná zábava. Ohňostroj bude z toho, co lidé přinesou," uvedl mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

"Radnice nebude platit ohňostroj. Dělali jsme to jen na konci milénia a při oslavách 750. výročí od vzniku města. Teď už ne," nastínil situaci v Uherském Hradišti místostarosta Stanislav Blaha.

Autoři:Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

Tipy jsem zlodějům nedával, neumím ani poslat e-mail, hájí se expolicista

Bývalý kriminalista Stanislav Moric u krajského soudu ve Zlíně

Bývalý policista Stanislav Moric čelí u soudu obžalobě z toho, že coby člen kriminálky v Kroměříži dával gangu zlodějů...

Kvůli pseudomoru na Zlínsku není důvod k panice, říká šéf veterinářů

Ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád k africkému moru...

Kvůli pseudomoru, který minulý týden napadl slepice malochovatele v Šanově na Zlínsku, by mohly některé země mimo EU...

Chyba při výběru firmy zpozdí rekonstrukci kolonády v Luhačovicích

Kolonáda v Lázních Luhačovice.

Formální chyba zastavila výběrové řízení na rozsáhlou rekonstrukci kolonády v Luhačovicích. Práce, které mají stát přes...

Najdete na iDNES.cz