Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový asfalt a dlažba. Po opravách zaparkujete v centru Vsetína zdarma

  9:17aktualizováno  9:17
Silnice v centru Vsetína dostanou nový povrch. V plánu je také pokládání nové dlažby. Řidiči tak uprostřed města musí do konce prosince počítat s uzavírkami a objížďkami. Na Žerotínově ulici přibude 22 nových parkovacích míst, na kterých řidiči nebudou nic platit.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Robert RambousekMF DNES

Centrum Vsetína u náměstí Svobody se postupně mění ve staveniště. V těchto dnech už řidiči neprojedou ulicí Žerotínova. Úsek od křižovatky se Smetanovou ulicí po vyvýšený přechod pro chodce u hotelu Vsacan je uzavřený. Tím na pár týdnů přijdou řidiči o možnost parkování těsně u hotelu.

"Dlažba na parkovištích je už vytrhaná, dojde k předláždění nejen parkovišť, ale i části ulice Žerotínova a chodníku před prodejnami," popsal Jiří Žůrek z tiskového oddělení vsetínské radnice.

Studenti budou klopýtat po rozkopaném chodníku

Současně začali stavaři opravovat i chodník před Masarykovým gymnáziem. Ve škole tak na několik dní museli uzavřít pro studenty hlavní vchod do budovy.

"V úterý už hlavní vchod studentům otevřeme. Očekával jsem, že práce budou trvat déle. Je vidět, že předláždění zvládají dost rychle," uvedl ředitel vsetínského gymnázia Dalibor Sedláček. Žádná další omezení studenty už nečekají.

"Víme, že stavba bude omezovat studenty, kteří po ulici Žerotínova chodí do školy. Bohužel dříve jsme kvůli administrativě nemohli se stavbou začít," podotkla starostka Iveta Táborská.

Stavaři opravují na etapy

Po staveništi zatím chodit nemusí hosté hotelu Vsacan, chodník je v těchto dnech ještě pro chodce přístupný bez omezení. Veškeré tyto práce skončí v druhé polovině října, stavaři se pak přesunou na další část Žerotínovy ulice.

Opravený úsek včetně opravených parkovišť radnice opět zpřístupní. Pak začnou práce v druhé části ulice Žerotínova od vyvýšeného přechodu pro chodce po její křížení s ulicí Tyršova a část této křižovatky bude uzavřená. Radnice nechá také zúžit chodník před prodejnami a postaví tu nových 22 parkovacích míst.

"Za parkování na těchto místech nebudou řidiči platit. Místa stavíme díky dotaci, takže pět let je ani nikdo zpoplatnit nesmí," uvedla Táborská. Tato část oprav prostor kolem náměstí Svobody skončí na přelomu října a listopadu.

Řidiči se musí obrnit trpělivostí až do půlky prosince

Radnice rozdělila práce na jednotlivé části. Vždy, pokud se vymezený úsek silnice dokončí, stavební firma ho hned otevře. Tím město sníží dopravní komplikace, které mohou nastat. Přesto by se řidiči při průjezdu Vsetínem měli mít na pozoru až do poloviny prosince, kdy veškeré práce skončí.

"Uzavírky jednotlivých ulic budou řádně značené, včetně objízdných tras. Ty povedou v ulicích Tyršova, Na Plavisku, Smetanova a U Hřiště," uvedla Táborská. Pokud ovšem řidič nechce kličkovat v rozkopaném centru, vyplatí se odstavit auto na parkovištích poblíž. Těch je ve Vsetíně na rozdíl od ostatních měst dostatek.

V poslední etapě se dočká předláždění Tyršova ulice od křižovatky u gymnázia po přechod pro chodce u tržnice. Finišovat bude stavba v polovině prosince. Součástí úprav je také odvodnění komunikací a umístění nového veřejného osvětlení včetně osvětlení přechodů pro chodce. Celkově vše přijde na víc než devět milionů korun. Většinu peněz získalo město z dotace.
Nejčtenější

Zlámale, to si zaplatíš. Gólman zlomil tyč a fotbal zachraňovali hasiči

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal v utkání s Mladou Boleslaví.

Při odvážném zákroku to vypadalo, že se zlínský brankář Zdeněk Zlámal zlomil o tyčku, jak drsně do ní narazil. Jenže to...

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Vsetín hledá brankáře přes úřad práce: se zkušenostmi z KHL za 12,5 tisíce

Pracovní nabídka vsetínského Úřadu práce na pozici hokejového gólmana.

Recese, snaha zaujmout, nebo snad upřímně míněný pokus, jak získat posilu? Hokejový Vsetín hledá nového brankáře pro...

Další z rubriky

VIDEO: Traktory brázdily motokrosovou trať, za volant usedly i tři ženy

Šestý ročník tradiční Traktoriády ve Zděchově na Vsetínsku (21. dubna 2018).

Rozblácenou lesní cestu plnou děr, vodních jezírek s metrem a půl vody, ostré zatáčky i prudký kopec museli o víkendu...

Zlínský mrakodrap čeká obnova, vylepšené budou i výtahy včetně páternosterů

27.11.2017  Zlín, mrakodrap, 21. budova, areál Svit, výtah, paternoster

Velkou proměnou projde 21. budova v továrním areálu ve Zlíně, v níž sídlí hejtmanství nebo finanční úřad. Stavební...

Děti kouřily marihuanu, ve škole ji také prodávaly. Problémy řeší i jinde

Budova Základní školy Staré Město.

Uherskohradišťská policie vyšetřuje skupinu dětí, které cestou ze školy ve Starém Městě kouřily marihuanu. Případ...

Najdete na iDNES.cz