Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Valašsko bude mít stovky nových pracovních míst. Nejen pro dělníky

  14:01aktualizováno  14:01
Operátoři, vývojáři, elektrotechnici, manažeři. Řada společností na Vsetínsku rozšiřuje výrobu, potřeba jsou kvalifikovaní experti, ale i dělníci. Celkem jde o stovky nových pracovních míst.

Průmyslová zóna Bobrky na kraji Vsetína bude díky příchodu dalších firem téměř zaplněná. | foto: Jan Salač

Kolem 150 nových pracovníků chce v příštích měsících najít rožnovská společnost ON Semiconductor, která je součástí nadnárodního koncernu.

„Z velké části se bude jednat o operátory výroby, kterých plánujeme přijmout asi 120. Dalších zhruba 30 zaměstnanců budeme potřebovat na technické inženýrské pozice ve vývoji, výrobě nebo v oblasti informačních technologií,“ nastínila mluvčí firmy Lenka Střálková.

JobDNES.cz - pracovní portál s nabídkou volných míst a brigád

Společnost tak reaguje na zvýšenou poptávku po svých výrobcích. Zabývá se výrobou polovodičových součástek, jež jsou využívány ve spotřební elektronice, automobilovém průmyslu, komunikačních technologiích nebo při vývoji vojenské techniky.

Do rozšíření výroby plánuje investovat 300 milionů korun.

Firma přitom jako dělníky vezme i lidi, kteří nejsou z oboru. Připravila pro ně několikaměsíční zaškolení, po němž si přijdou na více než 20 tisíc korun hrubého měsíčně. U inženýrských pozic to bude pochopitelně výrazně více.

Míst přibude, scházejí ale technicky vzdělaní pracovníci

Podobných případů je na Valašsku spousta. V regionu přibudou stovky nových pracovních míst.

Vzniknout má hned několik nových výrobních hal a provozů, ve kterých najdou zaměstnání převážně dělníci. Pro region s téměř šestiprocentní mírou nezaměstnanosti to jsou výborné zprávy.

„Vznik pracovních míst s perspektivou dlouhodobého zaměstnání vítáme. Aktuálně se však trh práce potýká s nedostatkem kvalifikovaných, technicky vzdělaných osob,“ upozornila Miriam Majdyšová, ředitelka krajské pobočky Úřadu práce ČR.

Mezi další firmy, které rozšiřují výrobu, patří Lakovna Hajdík z Jablůnky. Hledá 30 až 40 nových zaměstnanců. Tři čtvrtiny z nich zastanou dělnické profese, další jsou třeba na manažerské pozice.

Příští rok pak firma plánuje ve Valašském Meziříčí zahájení výstavby moderního závodu na pokovování plastů. V tom má najít práci na 150 lidí, s jejichž náborem už se začalo.

„Potřebujeme obsadit celý management. Hledáme obchodníky, odborníky na logistiku a také kolem stovky výrobních pracovníků,“ sdělil jednatel Filip Hajdík.

Průmyslové zóny Bobrky ve Vsetíně už jsou téměř plné

Nabídku pracovních míst rozšíří také dvojice vsetínských společností – JC-Metal a M. E. Z. Pohony. Ty plánují v průmyslové zóně Bobrky výstavbu svých nových provozů.

Vsetínští zastupitelé už oběma podnikům schválili uzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě k potřebným pozemkům. Pokud bude dobré počasí, nové závody zřejmě začnou růst ještě letos.

Díky prodeji pozemků je průmyslová zóna Bobrky II prakticky zcela zaplněná, zóna Bobrky I je obsazená zhruba ze 70 procent. Další volné prostory na potenciální investory čekají ještě v někdejších areálech firem Zbrojovka a M. E. Z.

„Tlak na budování dalších průmyslových zón zatím necítíme. Pokud se tato potřeba objeví, samozřejmě máme vytipovány lokality, kde jsme připraveni relativně rychle nové průmyslové zóny zřídit,“ ujistil vsetínský místostarosta Tomáš Pifka.

Hledají se elektrotechnici, elektroinženýři i kovoobráběči

Areál společnosti M. E. Z. Pohony, která se zabývá elektrickými pohony a průmyslovými automatizacemi, vznikne v zóně Bobrky I podél staré cesty na Valašské Meziříčí.

„Plánujeme administrativní budovu, výrobní budovu a skladové prostory,“ řekl ředitel firmy Roman Samek.

Provoz má začít fungovat už příští rok a nabídne nová pracovní místa. „Jejich počet se bude odvíjet od situace na trhu. Potřebujeme především elektrotechniky a elektroinženýry,“ nastínil Samek.

Jeden z posledních volných pozemků v průmyslové zóně Bobrky II pak obsadí nová hala společnosti JC-Metal.

Do ní bude soustředěna obrobna, sklad upínacích dílů, montáž rychloupínek a další technické zázemí. Firma dosud sídlí v bývalém areálu vsetínské Zbrojovky v Jasenicích.

„Máme tu k dispozici jednu celou budovu, která už ale nevyhovuje naší výrobě. Její oprava by nás přitom stála skoro stejně, jako postavení nové haly,“ objasnila důvod chystaného stěhování jednatelka Taťána Malá.

Otevření moderního provozu by firma ráda stihla do června příštího roku. A také ona počítá s nabíráním nových zaměstnanců k sedmnácti stávajícím, kteří v provozu pracují. „Budeme hledat především kovoobráběče,“ informovala Malá.
Nejčtenější

Hrubá chyba černocha, řekl Petržela. Nešťastné vyjádření, uvádí klub

Vlastimil Petržela

Když mluvil do televizních kamer po porážce 0:1 s Plzní, trenér zlínských fotbalistů Vlastimil Petržela na otázku o...

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...Je lepší se bát, říká Čech, který vystupoval v Cirque du Soleil

Čtyři pohádkové roky, tak vzpomíná na své působení v Cirque du Soleil David...

Čtyři roky působil ve slavném „Slunečním cirku“ a vzpomíná na to jako na práci snů. Přiznává však, že riziko bylo...

Řidič najel s trolejbusem do odstavených aut, těsně minul muže s dětmi

V Otrokovicích najel trolejbus do odstavených aut. (19.3.2018)

V Otrokovicích na Zlínsku ráno najel trolejbus městské hromadné dopravy do zaparkovaných aut. Příčinou mohla být...

Den vítá hltem slivovice a výborně zpívá. Žena slavila 105. narozeniny

Oslavenkyně Anna Máchová v den svých 105. narozenin se synem Miroslavem.

Den začíná hltem slivovice, neodepře si škvarky ani cukr, výborně zpívá a luští křížovky. Po stopáté, ale s úsměvem a...

Další z rubriky

Poctivá nálezkyně pomohla vrátit peněženku se sto tisíci korun

(Ilustrační snímek)

O více než sto tisíc korun byl málem chudší jeden ze zákazníků Kauflandu v Uherském Brodě. Zapomenutou příruční tašku s...

Zlínská nemocnice našla smír s Magellanem, z devíti milionů zaplatí třetinu

(Ilustrační snímek).

Po dvou letech ukončila zlínská Baťova nemocnice soudní jednání, které mělo vyřešit její několikaletý dluh. Společnosti...

VIDEO: Podívejte se, jak trénuje rallyový speciál na rozbité české cesty

Škoda Fabia R5

U Valašského Meziříčí startuje 37. Kowax Valašská rally ValMez. Je úvodní soutěží letošního mistrovství republiky v...

Grafton Recruitment Praha
SENIOR KONZULTANT CESTOVNÍ KANCELÁŘE

Grafton Recruitment Praha
Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz