Baťova nemocnice staví nový centrální příjem, pacientům zkrátí čekání

  11:52aktualizováno  11:52
Pacienty ve zlínské Baťově nemocnici čekají změny. V tomto týdnu totiž startuje rekonstrukce budovy číslo 23, ve které vznikne plnohodnotný centrální příjem, jenž krajské nemocnici dosud chyběl. Příchozím přinese větší komfort, pohodlí, bezpečí i kratší čekací doby.

Vizualizace nové podoby úrazovky ve zlínské nemocnici T. Bati. | foto: archiv KNTB Zlín

Dosud pacienti museli přemýšlet, zda jít s problémem na úrazovku, internu, anebo pohotovost, které sídlí každá na jiném místě.

„Po dokončení opravy to bude jinak. Pacient přijde na recepci, kde ho vyšetří sestra, změří mu základní vitální funkce, vyptá se ho na potíže a poté ho zařadí do jedné z ambulancí,“ přiblížil primář urgentního příjmu Baťovy nemocnice Michal Pisár.

„Na jednom místě bude traumatologická, chirurgická, urologická, neurologická a interní ambulance včetně pohotovosti pro dospělé,“ dodal.

Současné úrazové ambulance v přízemí se během tohoto týdne přesunou do uvolněných sousedních chirurgických ambulancí. V prázdné části budovy pak začne rekonstrukce.

Veškeré práce musejí firmy provádět za plného provozu, tak aby se centrální příjem dal stále používat. Akutní péči totiž nemocnice nemůže nijak omezit.

„Všechny změny budou řádně označeny, přesto prosíme pacienty, aby sledovali informační cedule a byli trpěliví,“ upozornila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Fotogalerie

Chirurgické ambulance najdou pacienti ve třetím patře budovy číslo 23, stejně jako ambulance neurochirurgické a anesteziologické. Tam už byla rekonstrukce za zhruba 4,5 milionu korun dokončena a příchozí tak lékaři ošetří v modernějším prostředí.

Rekonstrukce nového centrálního příjmu za téměř 13 milionů korun má být hotová na přelomu února a března. Pacienti a doktoři tam najdou čekárnu se sociálním zařízením, několik ambulancí, zázemí pro lékaře a zdravotní sestry nebo také oddělené lůžkové prostory pro pacienty, kteří kvůli zranění a bolestem nemohou sedět v čekárně.

Autor:

Nejčtenější

Obec na Frýdecko-Místecku upozorňuje na medvěda. Šelmu zachytila fotopast

Lidé natočili medvěda ve skiareálu na Trojáku

Upozornění na medvěda vyvěsila dnes na své webové stránky obec Ostravice. Šelmu zachytila fotopast v noci na dnešek v...

Tomáš Březina pomohl rozkrýt lihovou mafii, z vězení vyšel na podmínku

Tomáš Březina u olomouckého soudu.

Městský soud v Brně podmínečně přerušil výkon trestu Tomáše Březiny z kauzy lihové mafie a propustil jej na svobodu. Za...

Slavia - Zlín 3:1, domácí rozhodli ze standardek, dva góly dal Stoch

Slavističtí fotbalisté společně oslavují gól v zápase proti Spartě.

Využili zaváhání Plzně a v polovině základní části ligy vedou tabulku o dva body. Fotbalisté Slavie porazili Zlín na...

Kašík baví internet. Do Komety bych nešel, sežrali by mě, hlásil před lety

NOVÁ MASKA. Zlínský brankář Libor Kašík má na masce vyobrazeného Luďka Čajku a...

Pohotové hlášky patří k hokejovému brankáři Liboru Kašíkovi stejně jako výborné zákroky. Jedna se mu vrátila brzo poté,...

Psa na Kroměřížsku musel veterinář utratit, policie prověřuje možné týrání

Posoudit stav čtrnáctiletého Rexe předtím, než jej veterinář musel utratit, má...

Policisté zjišťují, zda majitel týral psa v areálu firmy v Holešově na Kroměřížsku. Posoudit stav čtrnáctiletého Rexe...

Další z rubriky

Psa na Kroměřížsku musel veterinář utratit, policie prověřuje možné týrání

Posoudit stav čtrnáctiletého Rexe předtím, než jej veterinář musel utratit, má...

Policisté zjišťují, zda majitel týral psa v areálu firmy v Holešově na Kroměřížsku. Posoudit stav čtrnáctiletého Rexe...

Vsetínská nemocnice bude mít do dvou let novou dialýzu za 70 milionů

Nové hemodialyzační středisko v Kroměřížské nemocnici.

Za dva roky by pacienti z Valašska měli mít k dispozici nové hemodialyzační středisko. To, které funguje ve Vsetínské...

Na Velehradě budou k ochutnání mešní a košer vína z celého světa

Víno z Velkých Žernosek u Litoměřic, ilustrační foto

Slovanský sál Stojanova gymnázia na Velehradě na Uherskohradišťsku bude v sobotu hostit košt mešních a košer vín. K...

Najdete na iDNES.cz