Frekventovaný most mezi Otrokovicemi a Tlumačovem bude do října zavřený

  10:18aktualizováno  10:18
Řidiče na Zlínsku zbrzdí opravy dvou důležitých cest. Silničáři částečně uzavřeli příjezd na největší zlínské sídliště Jižní Svahy ve směru od Vršavy a od středy až do konce října bude uzavřený most přes železnici na frekventované silnici mezi Otrokovicemi a Tlumačovem.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto:  Radek Cihla, MAFRA

„Silnice mezi Vršavou a Jižními Svahy je v havarijním technickém stavu, což má dopad na bezpečnost a plynulost dopravy,“ přiblížil náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Botek.

Dopravní servis - Doprava.iDNES.cz

Proto je připravena rekonstrukce úseku, který měří 1,7 kilometru. Volný bude po většinu času oprav jeden jízdní pruh a provoz na něm budou řídit semafory. Dočasně bude nutná i úplná uzavírka.

„Na silnici není značný provoz, takže dopravní potíže by neměly být velké,“ věří náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Radek Berecka.

Příjezd bude uzavřený jen pro kamiony, které budou muset jezdit přes město. Stavební práce za 23 milionů korun skončí nejpozději do začátku srpna.

Silničáři by ale chtěli v létě opravit také část hlavního příjezdu z centra na Jižní Svahy. Pokud dostanou od státu peníze, což zatím není jisté, pustí se do práce o prázdninách. Vymění povrch na zhruba půl kilometru dlouhém úseku stoupání od ulice K Pasekám k I. segmentu.

„Silnice má tři pruhy, při opravě bude vždy jeden zavřený a pojede se ve zbývajících dvou, po jednom nahoru, po druhém dolů,“ popsal Berecka.

„Ve stoupání se nebude moci předjíždět, což bude pro dopravu složitější. Když pojede nahoru trolejbus, ostatní auta za ním budou muset jet pomaleji,“ doplnil.

V úterý začala oprava cesty z části Vršava na největší zlínské sídliště Jižní Svahy (červená značka), o prázdninách se chtějí silničáři pustit také do části hlavního příjezdu na sídliště z centra (modrá).

V úterý začala oprava cesty z části Vršava na největší zlínské sídliště Jižní Svahy (červená značka), o prázdninách se chtějí silničáři pustit také do části hlavního příjezdu na sídliště z centra (modrá).

Mapy poskytuje Freytag&Berndt, aplikaci PhoneMaps stáhnete zdarma pro iOS i Android.

Ve středu se silničáři také pustí do opravy mostu přes vlakové koleje na frekventované cestě mezi Otrokovicemi a Tlumačovem a úplně ho uzavřou až do konce října.

Osobní auta budou místo objíždět přes otrokovickou čtvrť Baťov, kamiony vyrazí po dálnici z Hulína.

„Úplná uzavírka mostu je nutná, protože ho nemůžeme opravovat po polovinách. Vymění se celá nosná konstrukce, udělá se nová železobetonová deska, včetně živičného povrchu, říms a izolací,“ vysvětlil šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

Zatímco na Baťově přibude k nelibosti tamních obyvatel spousta aut, Tlumačov si má polepšit, protože přes obec nebude jezdit tolik kamionů. „Problémy můžou být první týden, než si na to lidi zvyknou. Nemyslím si, že by byl Baťov zahlcený auty,“ řekl Chudárek.

Vzhledem k tomu, že most vede přes hlavní železniční koridor mezi Přerovem a Břeclaví, bude dočasně omezená i vlaková doprava. V úseku z Otrokovic do Tlumačova platí částečná výluka od 28. dubna do 6. května vždy od 7 do 19 hodin.

„Vlaky budou v této části jezdit po jedné koleji a křižovat se v přilehlých stanicích,“ sdělil ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Silničáři budou od středy až do konce října opravovat most přes železnici mezi Otrokovicemi a Tlumačovem, objížďka pro osobní auta povede přes otrokovickou čtvrť Baťov.

Silničáři budou od středy až do konce října opravovat most přes železnici mezi Otrokovicemi a Tlumačovem, objížďka pro osobní auta povede přes otrokovickou čtvrť Baťov.

Mapy poskytuje Freytag&Berndt, aplikaci PhoneMaps stáhnete zdarma pro iOS i Android.

Autor:

Výsledky voleb 2018

Výsledky voleb do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Zlínský kraj:

Volby do Senátu

Ve druhém kole voleb do Senátu 2018 ve Zlínském kraji vyhrál v obvodu 80 - Zlín: Patrik Kunčar, v obvodu 77 - Vsetín už v prvním kole obhájil mandát Jiří Čunek.Nejčtenější

Jak vyzrát na mlsného a drzého medvěda, lámou si hlavu na Valašsku

Ilustrační snímek

Odborníci z moravských Beskyd chystají opatření, která použijí v případě, že by se medvěd vyskytující se na Valašsku a...

ANO chtělo ve Zlíně vládu s králem hazardu Valentou, šéf divadla ji zhatil

Dva nově zvolení zlínští zastupitelé Ivo Valenta (Soukromníci) a Petr Michálek...

Vítězné ANO musí ve Zlíně dál hledat partnery do koalice. Ve čtvrtek sice oznámilo dohodu na společném vládnutí s...Vysázet 80 procent listnáčů? Vlastníci s návrhem obnovy lesů nesouhlasí

Zdejší listnatý les je plný nádherných vzrostlých dubů letních nebo jírovců s...

Ministerstvo životního prostředí navrhuje pro Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj, aby se v lokalitách zasažených...

Soud snížil trest guru Járovi, část kauzy „odháčkování“ žen vrátil

Jaroslav Dobeš alias Guru Jára a Barbora Plášková v detenčním zařízení na...

Za znásilnění studentek esoterické školy Poetrie vrchní soud opět snížil trest Jaroslavu Dobešovi, takzvanému guru...

Na medvěda na Valašsku chystají klec. Dobré řešení neexistuje, ví odborník

Medvěda zachytila v úterý ráno fotopast opět na vrcholu kopce Skalica u...

Medvěda tuláka, který škodí na valašských samotách, zřejmě čeká odchyt. Stále víc se přibližuje k lidem, ztrácí...

Další z rubriky

V Hradišti učí angličtinu jinak, deváťáci ji umí na úrovni maturantů

Ilustrační snímek

Už v deváté třídě dokážou žáci ze Základní školy UNESCO v Uherském Hradišti složit maturitu z angličtiny. Škola, která...

Odborníci zkusí chytit medvědího tuláka, nevadí mu ani pach lidí

Medvěda zachytila v úterý ráno fotopast opět na vrcholu kopce Skalica u...

Tři obce na Valašsku podaly krajskému úřadu žádost o povolení odchytu medvědího tuláka. Odhadem tříleté zvíře se v...

VIDEO: Chystá se past na medvědího tuláka, návnadou budou jablka a med

Ve valašské obci Oznice připravují klec určenou k odchycení toulavého medvěda.

Do obce Oznice dorazila v úterý večer klec pro odchyt medvěda, který se už několik týdnů toulá po Valašsku, přibližuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz