Frekventovaný most mezi Otrokovicemi a Tlumačovem bude do října zavřený

  10:18aktualizováno  10:18
Řidiče na Zlínsku zbrzdí opravy dvou důležitých cest. Silničáři částečně uzavřeli příjezd na největší zlínské sídliště Jižní Svahy ve směru od Vršavy a od středy až do konce října bude uzavřený most přes železnici na frekventované silnici mezi Otrokovicemi a Tlumačovem.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto:  Radek Cihla, MAFRA

„Silnice mezi Vršavou a Jižními Svahy je v havarijním technickém stavu, což má dopad na bezpečnost a plynulost dopravy,“ přiblížil náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Botek.

Dopravní servis - Doprava.iDNES.cz

Proto je připravena rekonstrukce úseku, který měří 1,7 kilometru. Volný bude po většinu času oprav jeden jízdní pruh a provoz na něm budou řídit semafory. Dočasně bude nutná i úplná uzavírka.

„Na silnici není značný provoz, takže dopravní potíže by neměly být velké,“ věří náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Radek Berecka.

Příjezd bude uzavřený jen pro kamiony, které budou muset jezdit přes město. Stavební práce za 23 milionů korun skončí nejpozději do začátku srpna.

Silničáři by ale chtěli v létě opravit také část hlavního příjezdu z centra na Jižní Svahy. Pokud dostanou od státu peníze, což zatím není jisté, pustí se do práce o prázdninách. Vymění povrch na zhruba půl kilometru dlouhém úseku stoupání od ulice K Pasekám k I. segmentu.

„Silnice má tři pruhy, při opravě bude vždy jeden zavřený a pojede se ve zbývajících dvou, po jednom nahoru, po druhém dolů,“ popsal Berecka.

„Ve stoupání se nebude moci předjíždět, což bude pro dopravu složitější. Když pojede nahoru trolejbus, ostatní auta za ním budou muset jet pomaleji,“ doplnil.

V úterý začala oprava cesty z části Vršava na největší zlínské sídliště Jižní Svahy (červená značka), o prázdninách se chtějí silničáři pustit také do části hlavního příjezdu na sídliště z centra (modrá).

V úterý začala oprava cesty z části Vršava na největší zlínské sídliště Jižní Svahy (červená značka), o prázdninách se chtějí silničáři pustit také do části hlavního příjezdu na sídliště z centra (modrá).

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Ve středu se silničáři také pustí do opravy mostu přes vlakové koleje na frekventované cestě mezi Otrokovicemi a Tlumačovem a úplně ho uzavřou až do konce října.

Osobní auta budou místo objíždět přes otrokovickou čtvrť Baťov, kamiony vyrazí po dálnici z Hulína.

„Úplná uzavírka mostu je nutná, protože ho nemůžeme opravovat po polovinách. Vymění se celá nosná konstrukce, udělá se nová železobetonová deska, včetně živičného povrchu, říms a izolací,“ vysvětlil šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

Zatímco na Baťově přibude k nelibosti tamních obyvatel spousta aut, Tlumačov si má polepšit, protože přes obec nebude jezdit tolik kamionů. „Problémy můžou být první týden, než si na to lidi zvyknou. Nemyslím si, že by byl Baťov zahlcený auty,“ řekl Chudárek.

Vzhledem k tomu, že most vede přes hlavní železniční koridor mezi Přerovem a Břeclaví, bude dočasně omezená i vlaková doprava. V úseku z Otrokovic do Tlumačova platí částečná výluka od 28. dubna do 6. května vždy od 7 do 19 hodin.

„Vlaky budou v této části jezdit po jedné koleji a křižovat se v přilehlých stanicích,“ sdělil ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Silničáři budou od středy až do konce října opravovat most přes železnici mezi Otrokovicemi a Tlumačovem, objížďka pro osobní auta povede přes otrokovickou čtvrť Baťov.

Silničáři budou od středy až do konce října opravovat most přes železnici mezi Otrokovicemi a Tlumačovem, objížďka pro osobní auta povede přes otrokovickou čtvrť Baťov.

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Autor:

Nejčtenější

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra měst ovládla vánoční atmosféra, ke které patří i ozdobené vánoční stromy. Jako už tradičně mohou čtenáři...

Kladno s Plekancem v sestavě zdolalo Vsetín, Jihlava uspěla v Prostějově

V utkání proti Slavii míří za pukem budějovický Zdeněk Doležal (vlevo).

První hokejová liga pokračovala 33. kolem. Kladno i s Tomášem Plekancem v sestavě přehrálo Vsetín 6:3, trápící se...

Muž se pokusil zastřelit šéfa své přítelkyně, protože jí dával malý plat

Ilustrační snímek

Až dvacetileté vězení hrozí muži ze Vsetínska, který v opilosti vystřelil na provozovatele restaurace a jen těsně jej...

Po sérii násilných potyček sepsali lidé v Uherském Brodě petici

Ilustrační snímek

Devět případů napadení obyvatel za jeden měsíc vyvolalo velké emoce v Uherském Brodě. Řada kritických reakcí se...

Další z rubriky

Dobrovolníci budují Zahradu poznání, představí pestrou valašskou přírodu

V areálu Valašského ekocentra ve Valašském Meziříčí budují nadšenci Zahradu...

Unikátní přírodní plochu plnou atraktivních expozic, interaktivních výukových prvků i herních atrakcí budují ve...

Zlínský kraj chystá průlom, na železnici pustí i soukromníka

Motorové jednotky 628 Deutsche Bahn budou přepravovat cestující mezi Kralupy a

Na regionálních tratích ve Zlínském kraji má skončit monopol Českých drah. Nově je doplní soukromá společnost Arriva....

Lékaři v Hradišti měnili kloub prstu, v okresních nemocnicích je to rarita

Lékaři v Uherském Hradišti provedli výměnu drobného kloubu prstu ruky.

Výměna malého kloubu prstu ruky? Pro uherskohradišťské ortopedické oddělení to byla výjimečná operace. Na kloubní...

Najdete na iDNES.cz