KLIDNĚ SI BĚŽ, STEJNĚ VYHRAJEME MY. Slovácký záložník Ladislav Volešák (v...

KLIDNĚ SI BĚŽ, STEJNĚ VYHRAJEME MY. Slovácký záložník Ladislav Volešák (v bílém) se snaží vyrazit do útoku. Gól ale nakonec dal Jan Kysela z Mladé Boleslavi a zpečetil výhru Středočechů 2:0. | foto: ČTK

Prázdné tribuny viděly konec Slovácka v poháru, nestačilo na Boleslav

• 0
Fotbalisté Slovácka podlehli Mladé Boleslavi v domácí odvetě osmifinále Poháru České pošty 0:2, a po venkovní prohře 0:1 tak mezi nejlepší osmičku neprošli. Šancí v utkání měli dost.

Ačkoliv domácí hlasatel oznámil 2 190 diváků, páteční podvečer ve skutečnosti na slovácký stadion nepřilákal víc než tisícovku fanoušků.

"Hej, Krejčí, co je nás tak málo?" vyjádřili skalní příznivci několikrát pokřikem na ředitele klubu Vladimíra Krejčího nespokojenost s pátečním termínem ve chvíli, kdy se zápas mohl hrát i v sobotu. "Myslíte, že by přišlo víc lidí?" hájil pátek slovácký kouč Svatopluk Habanec.

Vysvětlovat musel také svá rozhodnutí. Zatímco Boleslav i tentokrát nasadila absolutně nejsilnější sestavu, Habanec s ní znovu pořádně zamíchal. "Jeho záměry neznám. Ale zatímco u nás Slovácku v sestavě chybělo snad šest hráčů, tentokrát už měli silnější tým," řekl kouč Mladé Boleslavi Ladislav Minář.

Za Slovácko vůbec poprvé od letního příchodu nastoupili obránce Šimko nebo záložník Biolek a naopak opět scházel stoper a kapitán Trousil a po trestu také záložník Volešák, ani jeden z nich tak ve dvou víkendech bez ligy neodehrál mistrovský zápas.

Na lavičku zároveň usedly i další opory – obránce Kubáň, záložník Šumulikoski a útočník Ondřejka. "Nastoupila nejlepší možná sestava," prohlásil přesto trenér Habanec.

Radost fandům udělal alespoň nasazením útočníka Doška, který byl poprvé od letního zranění kolena v základní sestavě. A Došek mohl pohárový souboj zdramatizovat. Hned v úvodu hlavičkoval zblízka do břevna, několikrát pak podobně vyložené šance nevyřešil dobře.

"V prvním poločase jsme byli příliš hluboko zatažení, takový náš záměr rozhodně nebyl. Kdybychom inkasovali, bylo by drama," přiznal boleslavský kouč Minář. "Zlepšili jsme se až po pauze." Postup jeho týmu stvrdil v 56. minutě po brejku Nešpor, o druhou branku se ve chvíli, kdy už o nic nešlo, postaral Zahustel.

"Je pozitivní, že Došek odehrál 70 minut, měli jsme slušné držení míče a spoustu vyložených šancí. Jejich neproměnění nám na psychice moc nepřidá, ale po zápase jsem hráče upozorňoval, že nechci vidět hlavy dole. Pro ligu s Libercem se rozhodně máme od čeho odrazit," poznamenal kouč Slovácka Habanec.