Léto přišlo s předstihem, koupaliště ve Zlínském kraji už se otevírají

  14:52aktualizováno  14:52
Dnes se otevřela většina venkovních bazénů ve Zlínském kraji. Umožnilo to velmi teplé a až skoro letní počasí, které v posledních týdnech panuje. Teplou vodu díky tomu totiž mají i areály, které nemají umělý ohřev vody.

Vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám se Městské koupaliště Otrokovice otevřelo už 27. května. | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

Převratné novinky provozovatelé koupališť ve Zlínském kraji nenachystali, investovali spíše do drobnějších úprav zázemí a návštěvníky se snaží lákat na osvědčené atrakce.

Velký test koupališť

Recenze MF DNES a iDNES.cz z roku 2015

Vsetínské koupaliště Pod Pecníkem letos otevírá na četné žádosti lidí už o dva týdny dříve. A chce navázat na loňskou úspěšnou sezonu.

„Musíme spoléhat na počasí. Žádné další nástroje, jak zvýšit návštěvnost, nemáme. Jsme omezení i tím, že u areálu není možné vybudovat parkoviště,“ podotkl Ivo Kousal, ředitel Vsetínské sportovní, která areál spravuje.

Sezona tam začíná speciální akcí - jednotný vstup je za 50 korun na celý den a děti do deseti let se mohou koupat zadarmo.

Během letních prázdnin pak mohou zájemci využít i druhé vsetínské koupaliště, Sokolák, které je v areálu městských lázní. Výhodou je, že v případě nepříznivého počasí se mohou přemístit do vnitřních bazénů.

V akvaparku v Uherském Hradišti jsou nejvyhledávanější atrakcí dlouhé tobogány.

„Dětem jsou k dispozici prolézací atrakce a houpačky, jízda na lodičkách nebo akvazorbing,“ zmínila Ladislava Vydláková z marketingového oddělení akvaparku, podle níž se žádné zásadní změny pro letošní rok neplánují.

Padesátimetrový bazén ve Zlíně se během léta uzavře

Novinkou ve Zlíně je úprava padesátimetrového krytého bazénu v areálu městských lázní v Hradské. Vzniká zde odpočinková a relaxační zóna s whirlpoolem, od konce června do září se proto bazén úplně uzavře.

Ceny na koupalištích

  • Aquapark Uh. Hradiště 110 Kč
  • Panorama + Zelené, Zlín 90 Kč
  • Pod Pecníkem, Vsetín 80 Kč
  • Valašské Meziříčí 75 Kč
  • Otrokovice 50 Kč
  • Bystřice pod Hostýnem 65 Kč
  • Bajda, Kroměříž 50 Kč
  • Uherský Brod 50 Kč (v červnu 30 Kč)

Pozn.: Uvádíme základní celodenní vstupné pro jednu dospělou osobu.

„Zvolili jsme takový termín, aby se to návštěvníků co nejméně dotklo. V létě bude ke koupání řada jiných možností,“ vysvětlil náměstek zlínského primátora Ondřej Běták.

Lidé už mohou vyrazit také na dvě venkovní koupaliště ve Zlíně - Zelené a Panorama. Koupaliště Zelené se dočkalo technické novinky, které si ale lidé jen těžko všimnou - nového systému dávkování bazénové chemie.

Už od začátku týdne je v provozu Městské koupaliště Otrokovice, kde otevřeli dříve díky parnému počasí. Komfort zvýší několik úprav.

„Nově máme k dispozici hřiště pro pétanque s posezením, které se nachází za dětským hracím domkem s houpačkami a skluzavkou,“ informoval Tomáš Morys z městské organizace TEHOS.

Renovace se dočkal i zdejší bufet a bývalé hřiště na volejbal nahradila travnatá pláž.

Přístupná je také rekreační oblast Štěrkoviště. Brouzdaliště a tobogán se však spustí až na začátku prázdnin, kdy se také začne vybírat vstupné. Návštěvníky tady bude čekat opravený bazének u tobogánu, vylepšené sociální zařízení nebo molo u minigolfu.

V Bystřici otevřou každý den

Zatímco většina areálů bude mít v chladných a deštivých dnech zavřeno, milovníci koupání v Bystřici pod Hostýnem mohou přijít jakýkoli den v sezoně.

„Budeme mít otevřeno bez ohledu na to, zda je zima nebo prší. Už jsme to zkoušeli minulý rok a zaplavat si chodili lidé i v dešti. Tento přístup k zákazníkům považujeme za férový,“ vysvětlil Jakub Juračka, který koupaliště v parku Zahájené provozuje.

Letos přibyl nový bufet se zmrzlinou, velká trampolína a jako největší novinka letní kino.

„Město dlouho hledalo prostor pro promítání, areál koupaliště je velmi příhodný. Filmy tu budeme pouštět každý pátek a sobotu, pro děti počítáme i s odpoledním promítáním,“ upřesnil Juračka.

Provozovatelé venkovních koupališť však musejí počítat s tím, že jim návštěvníky naláká zejména sluníčko. Animační programy a kulturní akce nabízejí jen v menší míře.

„Příliš se to neosvědčilo, protože lidé si přejí spíš klid,“ řekl Jindřich Studený, který vede koupaliště ve Valašském Meziříčí.

Pro návštěvníky koupališť je tu ještě jedna dobrá zpráva - drtivá většina areálů nezdražuje a zákazníci tak za vstupné zaplatí stejné peníze jako loni.

Správci areálů navíc doufají, že zažijí lepší sezonu než v roce 2017. „Bylo sice teplo, ale scházelo nám více tropických dnů za sebou. Věříme, že letošní léto bude v tomto příznivější,“ naznačil Petr Opravil, vedoucí kroměřížského koupaliště Bajda.

Nejčtenější

Obec na Frýdecko-Místecku upozorňuje na medvěda. Šelmu zachytila fotopast

Lidé natočili medvěda ve skiareálu na Trojáku

Upozornění na medvěda vyvěsila dnes na své webové stránky obec Ostravice. Šelmu zachytila fotopast v noci na dnešek v...

Tomáš Březina pomohl rozkrýt lihovou mafii, z vězení vyšel na podmínku

Tomáš Březina u olomouckého soudu.

Městský soud v Brně podmínečně přerušil výkon trestu Tomáše Březiny z kauzy lihové mafie a propustil jej na svobodu. Za...

Slavia - Zlín 3:1, domácí rozhodli ze standardek, dva góly dal Stoch

Slavističtí fotbalisté společně oslavují gól v zápase proti Spartě.

Využili zaváhání Plzně a v polovině základní části ligy vedou tabulku o dva body. Fotbalisté Slavie porazili Zlín na...

Kašík baví internet. Do Komety bych nešel, sežrali by mě, hlásil před lety

NOVÁ MASKA. Zlínský brankář Libor Kašík má na masce vyobrazeného Luďka Čajku a...

Pohotové hlášky patří k hokejovému brankáři Liboru Kašíkovi stejně jako výborné zákroky. Jedna se mu vrátila brzo poté,...

Obchodní dům ve Zlíně otevřel první část, vypadá zase jako za Bati

Obchodní dům je i díky rekonstrukci jednou z dominant Zlína.

Obchodní dům ve Zlíně, který vznikl za baťovské éry, má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Zatím jsou přístupná první dvě...

Další z rubriky

Zlín je evropskou špičkou, říká specialista na signalizaci křižovatek

„Pokud máte naprosto přeplněnou křižovatku, nepomůže, ani kdybyste tam dali...

Společnost Cross Zlín vyváží dopravní technologie do celého světa. Její zakladatel a ředitel Tomáš Juřík pro MF DNES...

Sucho se zhoršuje, vodárny ale o zdražování zatím neuvažují

Ilustrační snímek

Za posledního půl roku spadla ve Zlínském kraji jen polovina obvyklého množství srážek, takže podzemních vod i vody v...

Skládky brzy skončí, plán na spalovnu ve Vsetíně budí emoce

Ilustrační snímek

Města se připravují na zákaz skládkování směsného komunálního odpadu, který začne platit od roku 2024. Nové zařízení k...

Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR - STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz