BITKA. Petr Zámorský ze Zlína vyzval na souboj o hlavu většího Radka Dlouhého z

BITKA. Petr Zámorský ze Zlína vyzval na souboj o hlavu většího Radka Dlouhého z Brna. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Jeden gól hokejistům Zlína na body z Mladé Boleslavi nestačil

• 0
Střelecké soužení extraligových hokejistů PSG Zlín nebere konce. Už podruhé v řadě skórovali jen jedním gólem. Zatímco v úterý v Brně jim zajistil hubené vítězství, v neděli v Mladé Boleslavi na úspěch stačit nemohl. Domácí dali čtyři branky.

"Trápí nás produktivita. I za rozhodnutého stavu jsme neproměnili vyložené šance. Celkově jsme byli slabším týmem," přiznal zlínský asistent trenéra Josef Turek.

Hosté ztratili zápas v první třetině. Poprvé inkasovali ve druhé minutě z hole Tomase, stejný hráč přidal v sedmé minutě druhou branku a v polovině úvodní části už prohrávali 0:3.

"Vstoupili jsme do utkání špatně, při prvním gólu jsme propadli," zlobil se Turek. "Vzápětí jsme udělali další chybu v obranném pásmu, kterou domácí využili."

Zlínu nepomohla ani výměna brankářů. Horčičku vystřídal po druhém gólu Sedláček. Čisté konto ale udržel pouze pět minut.

"Sedláček měl kvalitních pět nebo šest zákroků, ale na dorážku Bahenského nedosáhl," poznamenal Turek.

Ve 29. minutě se dočkal vůbec první trefy do sítě svého bývalého klubu v dresu Středočechů exzlínský kanonýr Jaroslav Balaštík. Zpoza brány si vyjel na přihrávku Cetkovského a skóroval do poloprázdné klece.

Při jeho brance neměl čisté svědomí hostující kapitán Petr Čajánek. "Byla to moje chyba. Ztratil jsem ho z dohledu a uviděl až před brankou," přiznal Čajánek. "Řekl jsem mu, že mi to dluží a že mi to příští zápas vrátí," usmál se hořce vůdce zlínského mužstva.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

Hosté se dočkali jediného gólu dvě minuty před druhou sirénou, Skrytá střela Galvase při přesilovce od modré se zastavila až v domácí síti. V závěrečné třetině už diváci žádnou branku neviděli, i když měly oba týmy šance.

Zlín tak ve vzájemných zápasech s Boleslaví prohrál po předchozích čtyřech vítězstvích. Zároveň vstoupil do třetí čtvrtiny základní části třetí porážkou ze čtyř posledních zápasů. V tabulce klesl ze šestého na sedmé místo. Vylepšit své postavení může už zítra, kdy hostí Kladno.