Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Huštěnovice na Zlínsku budou dva měsíce zavřené, objížďky nejsou jasné

  8:42aktualizováno  8:42
Už za dva týdny budou řidiči objíždět Huštěnovice, které jsou na hlavním tahu mezi Otrokovicemi a Starým Městem. Objízdné trasy ale zatím nejsou jasné. Hradiště totiž s nimi totiž nesouhlasilo. Objížďka se proto možná rozšíří i na Uherský Brod, Biskupice nebo Doubravy.

Ilustrační foto | foto: MAFRA

"Chtěli jsme vyjít vstříc Uherskému Hradišti, takže hledáme další cesty," vysvětlil změny šéf zlínského Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

Oprava hlavního tahu mezi Otrokovicemi a Starým Městem začne do dvou týdnů. Dva měsíce přes Huštěnovice neprojede jediné auto a silničáři stále vymýšlejí objízdné trasy, po kterých by se mělo vydat 20 tisíc aut denně.

Například auta nad šest tun by podle posledních zpráv mohla Huštěnovice objíždět přes Zlín a Uherský Brod, a to v obou směrech. "Slyším o tom poprvé, ale pokud pojedou od Luhačovic, nemuselo by to na nás mít takový dopad. Omezenou dobu by se to dalo vydržet," doufá starosta Uherského Brodu Radek Kunčar.

Pokud tato varianta projde a bude schválena, kamiony z Otrokovic zamíří na Zlín a odtud přes Bohuslavice, Doubravy, Hřivínův Újezd, Biskupice a Polichno do Uherského Brodu. V něm se napojí na státní silnici 1/50 od Bánova a budou pokračovat dál na Kunovice a do Brna. Stejná objížďka povede i z opačného směru.

Brod by objížďka zasáhla jen okrajově

Samotný Uherský Brod by zvýšená doprava zasáhla jen okrajově v části Újezdec. Projektanti navíc odhadují, že právě kamionů nebude zase tolik. "Je to tak jedno procento čili asi dvě stovky denně," upozornil Jiří Smrž z projekční kanceláře.

Těžká auta s návěsy nad šest tun by se v tomto případě vyhnula obcím Topolná, Šarovy, Březolupy, Bílovice a Uherskému Hradišti. Trasa by zůstala objízdná jen pro řidiče osobních a menších nákladních vozů. Nejvíc ale odklon kamionů pomůže Uherskému Hradišti. (více čtěte zde.)

"Hlavní křižovatka kolabuje především kvůli těžkým nákladním vozům, které zaberou celý pruh a často ji úplně ucpou," konstatoval starosta Hradiště Květoslav Tichavský. Na této variantě odklonu kamionů se shodl s ředitelem Chudárkem. Do té doby bylo právě Uherské Hradiště hlavním odpůrcem plánované trasy objížďky.

"Rozhodli jsme se, že s objížďkou budeme souhlasit, pokud nás kamiony minou. Nechceme opravě Huštěnovic bránit," vysvětlil Tichavský.

V této chvíli ale ani nová varianta není jistá. S objížďkou musejí totiž souhlasit nové obce. Mimo jiné i krajský Zlín. "Bude to znamenat komplikace v dopravě. To je nám líto. Jiné řešení ale neexistuje," reagovala náměstkyně zlínského primátora Eva Štauderová.

Radnice by ale uvítala, kdyby silničáři ještě předtím dokončili rekonstrukci Antonínovy křižovatky v centru Zlína. I přes ni totiž objízdná trasa zhruba od poloviny září povede. Ředitelství silnic a dálnic chce však čtyři jízdní pruhy na hlavním tahu do Otrokovic zprovoznit až na konci září.

Autor:Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

Jihlava - Zlín 1:1, drama o záchranu, v poslední minutě srovnal Ikaunieks

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal čelí jihlavské šanci, v níž se ocitli Martin Nový...

Zlínští fotbalisté byli vteřiny od důležitého vítězství, které by je posunulo blízko k záchraně v první lize. V páteční...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

Děti kouřily marihuanu, ve škole ji také prodávaly. Problémy řeší i jinde

Budova Základní školy Staré Město.

Uherskohradišťská policie vyšetřuje skupinu dětí, které cestou ze školy ve Starém Městě kouřily marihuanu. Případ...

Chyba při výběru firmy zpozdí rekonstrukci kolonády v Luhačovicích

Kolonáda v Lázních Luhačovice.

Formální chyba zastavila výběrové řízení na rozsáhlou rekonstrukci kolonády v Luhačovicích. Práce, které mají stát přes...

V novém zlínském Prioru otevřou v létě první obchody včetně bistrotéky

V obchodní pasáži Prioru má vzniknout gastronomický koncept nazvaný Bistrotéka...

První dvě podlaží opravovaného obchodního domu Prior ve Zlíně se otevřou letos v létě. Bude v nich supermarket,...

Najdete na iDNES.cz