Hokejistům Zlína vyšla víkendová mise: vyhráli ve Varech i v Litvínově

15:11aktualizováno  15:11
Hokejisté Zlína po pátečním vítězství v Karlových Varech uspěli i na ledě Litvínova. Vítězstvím 4:1 jen potvrdili, jak rádi do Litvínova jezdí - nevyhráli tam pouze v jednom z posledních devíti zápasů.

VÁLÍ. Antonín Honejsek patří ke strůjcům zlínského úspěchu. | foto: ČTK

Při svém víkendovém výjezdu na západ Čech stihli hokejisté Zlína navštívit sobotní druholigový zápas svých fotbalových kolegů v Mostě.

Na zasněženém stadionu Josefa Masopusta viděli vítězství fotbalistů 3:0, které je o den později inspirovalo k vlastní výhře 4:1 v Litvínově. "Pro nás to byl hodně šťastný zápas," upozornil asistent zlínského kouče Juraj Jurík.

Na mysli měl první třetinu, kdy Zlín hrál pětkrát v oslabení, Litvínov trefil třikrát brankovou konstrukci a neplatnost jednoho domácího gólu stvrdil až videorozhodčí.

"Měli jsme jít do šatny a vést dva nebo tři nula," štvalo litvínovského kouče Vladimíra Jeřábka. "První třetinu jsme přežili díky štěstí a dobrému výkonu brankáře Horčičky," poznamenal Jurík.

Pak už však utkání patřilo hostujícímu týmu. Do vedení jej poslal ve 22. minutě svou šestou trefou v sezoně pohotový útočník Antonín Honejsek. Ručinský sice v polovině zápasu při dvojnásobné litvínovské přesilovce střelou z úhlu nachytal Horčičku, Zlínu však vrátil vedení v oslabení Holík.

"Bylo to čekání, kdo dá další gól. A povedlo se to nám," řekl zlínský asistent Jurík. Jeho týmu navíc přidal klid využitou přesilovkou Balaštík, který tak poté, co mu v domácím zápase s Vítkovicemi změnil kouč Vlach útočné parťáky, skóroval i ve druhém venkovním utkání v řadě.

"Po Jardově gólu jsme hráli pozorněji zezadu a domácí byli hodně nervózní," všiml si Jurík. O závěrečnou trefu se pak postaral Melenovský, který do sítě doklepl puk poté, co Balaštíkovu ránu zastavila tyč.

Zlín i bez pětice nemocných a zraněných hráčů výhrou jen potvrdil, jak mu Litvínov sedí. A cesty na led severočeského soupeře obzvlášť. Litvínov z devíti posledních domácích zápasů proti Zlínu vyhrál jen jednou.

"Každému sedí styl soupeře trošku jinak. A jak to vypadá, nám vyhovuje ofenzivní styl Litvínova. Jsme rádi, že proti němu sbíráme body," těší zlínského asistenta.

"Je hrozné, kolik zápasů jsme se Zlínem nevyhráli," dodal litvínovský kouč Jeřábek.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

ZKRÁTKA NENÍ VIDĚT. Zlínský útočník Mirzad Mehanovič a mlha, kvůli které byl v...
Zlín - Kodaň 1:1, domácí vedli, dánský mistr srovnal a dohrálo se v mlze

Fotbalisté Zlína si do tabulky skupiny F připisují druhý bod. O premiérový gól v Evropské lize se v jedenácté minutě postaral Diop, avšak už o osm minut...  celý článek

Tomáš Fořť na tréninku.
Zlínský kapitán Veselý je v trestu, hokejisté si stáhli Fořta

Ve třech extraligových zápasech bude zlínským hokejistům scházet jejich kapitán Ondřej Veselý. Trest dostal za faul kolenem na vítkovického útočníka Rastislava...  celý článek

Daniel Tetour z Dukly (vlevo) a Jakub Petr ze Slovácka bojují o balon.
Dukla - Slovácko 1:1, Pražané doma opět neprohráli, srovnali ale na konci

Fotbalisté pražské Dukly ještě v sezoně před vlastními fanoušky nepoznali přemožitele. Slovácko mělo k ukončení série v předehrávce 11. kola blízko, na Julisce...  celý článek