Jakub Hrstka v dresu Zubří

Jakub Hrstka v dresu Zubří | foto: MF DNES

Házenkáři Zubří přehráli Hranice díky skvělé obraně

• 0
Inkasovat patnáct gólů, to je v dnešní házené výsledek pro jediný poločas. Ovšem zuberští hráči dostali stejný počet branek za celý zápas! Především díky skvělé obraně uspěli v úvodním utkání skupiny o titul. Nad Hranicemi doma vyhráli 24:15 a udrželi si druhé místo v tabulce s jednobodovým mankem na vedoucí Lovosice.

"Zápas byl těžký hlavně psychicky, potřebovali jsme vyhrát. Jsem rád, že to vyšlo," vydechl si trenér Gumáren Zubří Jiří Mika.

Domácí začali zakřiknutě, v ofenzivě jim chyběla lehkost. Zato perfektně bránili. A když už hostům dovolili vystřelit, perfektní zákrok předvedl brankář Milan Malina.

"V útoku jsme hráli tragicky, chyběl nám tlak od spojek," zlobil se trenér Hranic Jan Hegar.

Klíčový trhák udělali zuberští házenkáři v posledních devíti minutách prvního poločasu. Ze stavu 6:4 utekli na 12:6.

"Tam jsem celý zápas projeli. Nedodržovali jsme taktické pokyny, někteří hráči vyloženě vyhořeli," zlobil se brankář a kapitán Hranic Josef Kučerka. "Taky jsme byli strašně nedisciplinovaní."

Dobře rozehrané utkání už Zubří nepustilo. Krátce po přestávce se sice znovu chvíli trápilo v zakončení, ale kritickou chvilku přečkalo.

"Znovu se nám vyplatilo, že obrana podala nadstandardní výkon," liboval si Mika.

Konečné skóre jeho slova potvrzuje. Ovšem Zubří umí silné protivníky podobně ztrapnit. Před dvěma lety doma porazilo Duklu 26:13.

"Vstřelit patnáct gólů, to je žalostně málo," přiznal Kučerka, který zápas kvůli červené kartě nedochytal.

V domácí sestavě se objevila posila, pivotman Zdeněk Kašný z druholigových Napajedel. Nastupoval hlavně v obraně a rozhodně nezklamal. "Potěšilo mě, že jsem dostal hodně prostoru," pochvaloval si Kašný. "Zápas mě uchvátil, proti druhé lize to bylo mnohem dynamičtější," srovnal.