Smutné vysvědčení: zlínské celky byly pro házenkářské mistry komparzem

10:18aktualizováno  10:18
Jako jediný český házenkářský klub mají zastoupení v nejvyšší soutěži mužů i žen. Duely se šampiony ale potvrdily, že mezi nimi zeje hluboký příkop.

Zlínský házenkář Rudolf Kafka střílí přes plzeňskou obranu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Když hlasatel extraligového zápasu mezi házenkáři Zlína a Plzní oznamoval, že zlínské ženy prohrávají v poločase utkání v Mostu o čtyři branky, jejich mužští kolegové už dávno směřovali k jednoznačné porážce. K té se posléze dopracovaly také interligové ženy. Výsledek sobotní srážky s obhájci titulu byl pro zlínský klub tristní.

Zlín – Plzeň 23:32.

Most – Zlín 34:17.

„Jsem zklamaný. Pracovali jsme, dřeli, průběh zápasu byl pro nás dost příznivý. Ale v závěru jsme vše zkazili. Dostat osm gólů za posledních osm minut, to se nesmí stát,“ supěl kouč házenkářek Peter Sabadka. Ještě v 36. minutě snižovala Kamenářová na rozdíl tří branek, jenže zbytek utkání opanovaly šampionky o parník 17:3!

„Přišla zbytečná vyloučení, hráčky odešly fyzicky, hlavně spojky. Chyběla nám i mentální síla. Je to škoda, protože jsme jinak i s mladým týmem hráli dobře, nad naše možnosti,“ štvalo Sabadku.

Zatímco on se mohl po debaklu chlácholit aspoň tím, že postrádal čtveřici zkušených opor, Tóthovou, Brandovou, Budayovou, Drotárovou, jeho mužský protějšek Jiří Mičola těžko hledal pro žalostné představení svého mužstva polehčující okolnosti.

„Jak znám mančaft, je to realita,“ ohlédl se Mičola za prohrou, kterou házenkáři Zlína mírnili až v době, kdy plzeňský trenér prostřídal sestavu. „V hráčském kádru nás a Plzně je obrovský rozdíl. Dokážeme hrát v šesti sedmi lidech. Ale když si přestanou věřit, je konec. Lavička už na to vůbec nemá.“

Konec s nadějemi jeho týmu na přijatelný výsledek byl ještě dřív, než se stačili usadit do hlediště všichni diváci. Mičola si bral čas na společnou poradu už v 8. minutě za stavu 1:4, leč marně. Zlínským házenkářům nepomohla ani přestávka, Plzeň jim utekla až na 12 branek.

„Rozdíl našeho bloku a výskoku plzeňských střelců je půl metra, přesto se je snažíme blokovat na osmi metrech, místo abychom proti nim vyráželi. Některé hráče je těžké přesvědčit, myslí si, že mají pravdu,“ vztekal se Mičola.

Jeho výběr může na play-off zapomenout, ženy svoji šanci ještě živí.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Fanoušci Zlína na tribuně olomouckého stadionu během utkání Evropské ligy proti...
Kodaň láká víc než Tiraspol. Zlín opět vypraví vlak pro fanoušky

Premiéru fotbalistů Fastavu Zlín v Evropské lize vidělo 4 499 diváků, Andrův stadion v Olomouci byl zaplněný z jedné třetiny. Druhý domácí duel proti Kodani by...  celý článek

Zlínský Petr Jiráček (vpravo) se snaží zastavit  Uroše Matiče z Kodaně.
Zlínský Jiráček o hře v mlze: Nedohlédl jsem na dvacet metrů

Při třetím startu v Evropské lize vstřelili první branku. Po domácí remíze 1:1 s Kodaní ale byly ve fotbalistech Zlína smíšené pocity. "Cítím, že bylo na...  celý článek

Tomáš Fořť na tréninku.
Zlínský kapitán Veselý je v trestu, hokejisté si stáhli Fořta

Ve třech extraligových zápasech bude zlínským hokejistům scházet jejich kapitán Ondřej Veselý. Trest dostal za faul kolenem na vítkovického útočníka Rastislava...  celý článek