Miroslav Soukup, trenér Slovácka

Miroslav Soukup, trenér Slovácka | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Náhradníci Slovácka si na soustředění v Rakousku zastříleli

• 0
Fotbalisty Slovácka na rakouském soustředění čekal den po výhře nad druholigovým německým Ingolstadtem další přípravný zápas. Kouč Miroslav Soukup tak kývl na změnu soupeře a hráče širšího kádru poslal proti týmu ATSV Ober Grafendorf, nováčkovi dolnorakouské landesligy, čtvrté nejvyšší rakouské soutěže.

Slovácko – Obergrafendorf 6:0 (4:0).

Slovácko zvítězilo 6:0, o dva góly se postaral Kerbr, jednou se prosadili Šturma, Lukáš, Kuzma a Hofmann. „Měli jsme možnost hrát s ligovým klubem, což by ale vyžadovalo cestování. Navíc se nám zdálo vhodnější hrát proti soupeři odpovídající kvality,“ vysvětlil Soukup.

Slovácko soustředění zakončí v sobotu od 16 hodin na jihočeských hranicích v Bad Leonfeldenu, kde se utká s nováčkem bulharské ligy Botevem Plovdiv.

Branky: 5. a 15. Kerbr, 10. Šturma, 40. Lukáš, 48. Kuzma, 87. Hofmann. Slovácko, 1. poločas: Heča - Jeleček, Starý, Mezlík, Kuncl - Trávník, Franta, Kerbr, Šturma - Lukáš, Kovář. 2. poločas: Matalyha - Jeleček, Starý, Mezlík, Kubáň - Hofmann, Franta - Volešák, Šturma - Lukáš (60. Čtvrtníček), Kuzma.

Témata: Slovácko