Brankář Plzně Matúš Kozáčik zasahuje při šanci Slovácka. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Tentokrát jsme s Plzní mohli bodovat, štvalo slováckého Kerbra

• 0
V prvním poločase měli fotbalisté Slovácka nad Plzní nečekaně navrch. Byli to domácí hráči, kteří si říkali o první vstřelenou branku. V obrovských šancích však selhali, přitom například při hlavičce Milana Kerbra chybělo pár centimetrů.

"Mohl z toho být gól. Bůhví, jak by zápas dopadl, kdybychom se dostali do vedení," štvalo 23letého záložníka po porážce 1:3.

Dala se ta příležitost řešit jinak?
Asi ne. Přiletěl krásný centr, ke kterému jsem se na zadní tyči dostal. Ani jsem nevěděl, kde přesně jsem. Snažil jsem se trefit bránu, ale byl jsem docela z úhlu, tak šel míč do tyčky, od které se odrazil těsně před čáru. Kdybychom štěstí měli, byl by tam náš hráč a ten to dorazil. Místo toho tam stál plzeňský stoper, který míč odhlavičkoval. Vedoucí gól jsme si zasloužili, ale neměli jsme štěstí.

Byla tato šance zlomem v utkání?
To si netroufám říct. Ale kdybychom gól dali, o něco víc bychom se zatáhli, víc bychom hráli na brejky. Sice Plzeň měla i v prvním poločase vyšší držení míče, bylo vidět, že jsou fotbalovější, ale zápas by byl jiný.

Překvapilo vás, kolik jste v prvním poločase měli šancí?
Musím se přiznat, že trošku ano. Věděli jsme, že Plzeň bude po úterním zápase v Lize mistrů trošku unavená. Chtěli jsme toho využít, tlačit se do koncovky, což se nám povedlo. Měli jsme hodně ze hry. Jenom škoda, že jsme to nedotlačili do vedoucího gólu, který by nám slušel.

V zápase s Plzní se od vás body tolik nečekaly, ale zdá se, že vás prohra mrzí?
Mě osobně štve prohra hodně, měli jsme na to, abychom vstřelili aspoň dva góly a Plzeň víc pozlobili. V tomto utkání se dalo bodovat.

V části zápasu jste si vyzkoušel i netradiční post levého obránce. Jak se to stalo?
Tam jsem snad ještě nikdy nehrál. Byla to jenom chvilková záležitost, když trenér stáhl Petra Reinberka, tak jsem se ze zálohy stáhl do obrany. Pak jsme to přeskládali zase jinak a já se posunul do útoku. Sestavou jsem hodně cestoval.