Fotbalisté Zlína vzkřísili svoje šance na postup

12:32aktualizováno  12:32
Bezprostředně po pádu z nejvyšší soutěže nastřádali fotbalisté Zlína v úvodní půlce sezony 31 bodů a od té doby jejich zisk v první rundě zápasů vytrvale klesal. Propad zastavili až letos, 23 body loňských 11 bodů více než zdvojnásobili a zimu přečkají tentokrát bez obav ze sestupu.

Zlínský Róbert Matějov (vlevo) a mostecký Mladen Veselinovič. | foto: Petr Bílek, MF DNES

„Když porazíme doma Kolín, můžeme hodnotit závěr podzimu jako úspěšný,“ zmínil Martin Pulpit poslední ligový duel před čtrnáctitýdenní přestávkou.

Přestože zbývá dohrát ještě střetnutí první Olomouce s druhým Varnsdorfem, Zlín bude mít po půlce soutěže ztrátu na postupovou příčku čtyři body, v horším případě šest. Po propadáku v Opavě ve 13. kole byly přitom jeho naděje na vysněný návrat mezi elitu na odpis.

„Po Opavě jsme si v kabině některé věci vyříkali a shodli jsme se na tom, že nechceme hrát o záchranu, ani v nezáživném středu tabulky,“ řekl pro webové stránky klubu útočník Dominik Kraut.

Tam sice sedmý Zlín zůstal, na soupeře před sebou už ale nehledí s tak propastným odstupem jako 1. listopadu. Pulpitův tým se ke konkurentům přiblížil po dvou výhrách 3:2 a ani s jednou se nedalo předem kalkulovat. Zlín ale připravil premiérovou venkovní porážku Táborsku a v sobotu ve Vlašimi ustřihl svoji sérii šesti duelů na cizích stadionech bez vítězství. Předtím slavil jen v Kolíně.

„Zápas ve Vlašimi se nelišil od řady minulých venku. V nich jsme taky podávali dobré výkony, jenomže se nám nedařilo proměňovat šance,“ připomenul Pulpit a vyjmenoval výjezdy do Karviné a Mostu, kde jeho celek nechal pět bodů.

K posledním dvěma úspěchům došel Zlín odlišným způsobem. S Táborskem otáčel v drtivém finiši stav 1:2, ve Vlašimi si do přestávky vypracoval vedení 3:1. Vítěznou trefu si připsal Kraut už ve 34. minutě.

„Chtěli jsme soupeře napadat ve vyšším počtu hráčů, hrát celoplošný fotbal a chodit do rychlých přečíslení. Tato taktika sice brala hráčům hodně sil, nicméně se vyplatila,“ pochvaloval si Pulpit.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zlínský útočník Ondřej Veselý v akci během duelu s Třincem
Pomohlo, že nás podceňovali, myslí si zlínský kapitán Veselý

Před startem sezony jim mnozí přisuzovali místo v extraligové baráži. Zlínští hokejisté se ale v úvodní čtvrtině základní části nepřejícím předpovědím vzepřeli...  celý článek

Vsetínští hokejoví fanoušci
Předposlední Vsetín si zastřílel, Ústí od něj dostalo sedm gólů

Hokejisté Vsetína porazili v předehrávce 14. kola první ligy Ústí nad Labem 7:2, zabrali po dvou porážkách a doma se radoval nováček z teprve druhé výhry z...  celý článek

Zlínský brankář Libor Kašík zasahuje těsně před dotírajícím protihráčem z...
Zlín smazal manko a má bod. Je jako vítězství, řekl kouč Hamrlík

Málo vídaný kousek pomohl hokejistům Zlína bodovat v domácím souboji s druhou Plzní. Proti rozjetému soupeři skórovali v poslední minutě každé třetiny a díky...  celý článek